| andreirobert15 a întrebat:

Deci, acum 2 anni in clasa a 7-a am cunoscut o fata, la inceput vorbeam foarte putin, dupa care am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult, si acum suntem foarte uniti, suntem la acelasi liceu, clasele difera, faza e ca de 2 saptamani imi place de ea, nu stiu cum sa intamplat, asa dintr-o data, ii zic te iubesc, si ea la fel, nu doar prin mesaje dar si cand ne vedem, da doar atata tot, si cate o data o imbratisare.
Nu stiu cum sa procedez, tocmai d-asta va intreb si pe voi, pentru ca suntem uniti si daca ia-si spune nici nu am idee ce se va intampla, nu vreau nici sa distrug prietenia noasta.
Cum sa procedez?
Funda!

1 răspuns:
| Ak69 a răspuns:

Poți doar să distrugi prietenia sau să o păstrezi sau să fiți împreună, astea sunt singurele variante, dar dacă chiar îți place și te-ai apropiat mult poți să-i arați asta, îmbrățișeaz-o tu sau ai putea ca luni sau cândva când vorbiți ( presupunand că fizic sunteți la 30 de cm ) ai putea s-o pupi pe obraz când pleci in altă parte sau dacă ești suficent de nebun ai putea s-o săruți, dar nu cu 30 de oamebi "în publiv" pentru că ar fi penibil pentru că toți ar sări pe ea cu întrebări. (sunt in aceeași ipostază dar joi am hotărât sa.i spun ca.mi place de ea, așa ar trebui să faci și tu chiar dacă îți place relația de prietenie când isi va face alt prieten vei râia și nu vei ști ce să faci, mai bine îi dai semne sau îi spui undeva cu un trandafir și explicații)