| RedBull69 a întrebat:

Deci am avut ieri o pre-ejucalare facând sex cu prietena mea n-am simtit-o aia iti vine cand esti excitat deci si mie mi s-a facut frica din cauza ei ca tot zicea despre asta am fost acum 2 ore la farmacie sa cer pastila de a doua zi stiu nu e o bomboana e foarte ocupata si parca am vazut intr-un raspuns ca se ia o data in viata deci i-am ceruto eu stiam ca nu o da ca e prea mica dar a vrut sa auda cu urechile ei cand vorbeam la telefon intrebarea e are ceva daca ia de acum anticonceptionale?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Anticonceptionalele se iau oricum doar la pescriptia medicului si cu reteta asa ca iti va spune el daca are ceva sau nu... pana una alta e 3 lei un prezervativ si nici nu e complicat de folosit

| RedBull69 explică (pentru suntserios):

Am cumparat 2 prietena era virgina si n-am putut sa o penetrez nici cum doar fara l-am scos si dupa aia a zis sa mai facem 2 min fara sa vada cum e in alea 2 min am avut pre-ejacularea aia apropo daca ieri am facut dupa cate zile putem face un test?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru RedBull69):

1.) O dezvirginarea corecta si mai putin dureroasa se realizeaza DOAR/NUMAI daca este folosit prezervativul. Este o minciuna sfruntata ca nu poti/nu reusesti sa penetrezi vaginul daca ai montat prezervativul corect pe penis. 2. ) O sarcina se poate forma NUMAI/DOAR in cazul in care sexul este intretinut in perioada celor 4-5 zile care reprezinta PERIOADA FERTILA si ajunge sperma in vagin. 3. ) Pastila de a 2-a zi se administreaza NUMAI daca probabilitatea de sarcina este foarte mare si de asemenea NUMAI la indicatia medicului ginecolog si nu asa dupa ureche ori din auzite, sau cum il "taie" capul prost pe fiecare ageamiu in parte. 4. ) Testul de sarcina se poate face oricand si in orice moment insa rezultatul va fi 100% NEGATIV insa va fi gresit/incorect. Pentru ca rezultatul sa fie valid/valabil si corect testul se poate face dupa trecerea a minim 21 de zile de la data ovulatiei iar daca data ovulatiei nu este cunoscuta atunci la 21 de zile dupa data ultimului contact sexual. Incercati sa procedati RESPONSABIL pentru a nu periclita sanatatea acelei fetite minore nestiutoare. Multa sanatate!

| LoveSleep a răspuns:

N-ai putut s-o penetrezi cu prezervativ? laughing
Era mega safe de 4 cm grosime, sau ce?

| Catalin_Andrei_1995 a răspuns:

De ce nu iti cumperi frate o cutie de durex? asa saraci sa nu aveti 13 lei de o cutie?

| nocturnalmagic a răspuns:

Pai depinde acum daca prietena ta este fertila (daca a avut prima menstruatie) daca da atunci sugerez sa asteptati pana la urmatoarea ei menstruatie si abia atunci sa mergeti la un test de sarcina dar de asemenea sunt teste de sarcina ce se pot cumpara din farmacie. oricum eu sugerez sa nu ia anticonceptionale deorece sunt o gramada de efecte adverse inclusiv dereglari hormonale...