| anonim_4396 a întrebat:

este normal sa te masturbezi la 13 ani? exista vre un risc? DORESC SERIOZITATE

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu tin minte ca imi provocam placere de cand eram inca in gradinita. Amintiri mai vechi nu am. Totusi, un eveniment din clasa a 7-a (da, in timpul unei pauze am prins-o din greseala pe o colega de o tata) m-a schimbat permanent si de atunci am inceput sa practic acest sport intr-un mod regulat. Si aveam cam 12 ani jumate.
Riscuri exista cand ajungi de la un sport obisnuit la unul extrem. Unii ajung la urgenta cu puta bagata in nu stiu ce, sau cu o sticla sau pahar bagata in dos. Si sportul obisnuit, daca este practicat prea des, poate duce la epuizare, uneori si la afectiuni neurologice.

| DNSK a răspuns:

Nu exista niciun risc. Pacat doar ca-ti ocupi timpul la varsta ta cu asa ceva. Ai toata viata inainte s-o faci, insa la anii tai as sta cu prietenii in fata blocului si mi-as face temele

| unknownn a răspuns:

Exista un risc, daca o faci prea des iti cade.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista riscul de a deveni introvertit si de a respinge sexul opus.in timp.fiindca in adolescenta se hotarasc niste chestii sexuale si niste inclinatii de genul. daca-i dai mult cu laba nu cred ca e normal.de asemeni ai auzit de expresia scrantit de laba? este real si poti la un moment dat sa ai probleme emotive si de ordin nervos.tot in timp.si cine neaga este bleg si nu suficient informat.fiindca laba nu prea a fost studiata ci mai mult facuta.dar efectele se vad.

| irrumator30 a răspuns:

De ce te-ai masturba la 13 ani? N-ai ce face altceva. pune mana si citeste ca se apropie tezele, si iar iei 6 la romana.

Exista riscul ori sa-ti rupi puta ori sa devii dependent de mastubare. las-o mai moale.

| Pufulete8682 a răspuns:

Da, este foarte normal, toti baietii au inceput pe la varsta aia, chiar daca o recunosc sau nu, deci nu iti fa probleme.

| iuli29 a răspuns:

Da este normal. Si nu nu exista riscuri

| Oaste a răspuns:

Exista riscul sa ramai gravid de unul singur. Faci un copil jumatate om jumatate mana

| PopandaulX a răspuns:

Nu, normal n-ar fi, dar toti fac asta. Si risc...da...Se inverzeste si pica.

| Dedey_Dedei_1991 a răspuns:

Da mult dar fuarte multa prostie

| Dedey_Dedei_1991 a răspuns:

Da multa dar foaarte multa prostie.

| Robertutzu99 a răspuns:

Dar nu vorbesc de mine cide un prieten care a devenit cam dependent de asa ceva... credeati ca de mine vorbesc? rolling on the floor)))

| Pufulete8682 a răspuns (pentru Robertutzu99):

Da, da, da, hai scoate-te acum.