| iMuzic a întrebat:

Imi place mult de o fata din liceu ....are clasa langa mine si cand vreau sa vb cu ia sa-i spun ce simt ma pierd de tot cand o vad si nu mai imi vine sa vb cu ia
deci va rog dati-mi un sfat .....sa ma schimb sa nu mai fiu asa

Răspuns Câştigător
| GeorgeLove a răspuns:

Sfatul meu este sa fi natural si sa ii spui repede tot ce simti, poate v-a simti la fel si daca nu va fi asa gaseste o fata cu care sa te simti bine si sa te poti conporta natural! big grin

2 răspunsuri:
| sebby27 a răspuns:

Cand vorbesti cu ea gandeste-te ca vorbesti cu o buboasa pe care n-ai vrea s-o cuceresti.Nu glumesc.Astfel vei fi mai relaxat. Daca esti asa incordat nu rezolvi nimic.

Apropo:
ia= verbul a lua imperativ
ea= pronume personal

| Somebodyღ a răspuns:

Trebuie sa iti faci curaj, altfel vei avea de pierdut. Incerca pentru inceput sa deveniti buni prieteni, sa o faci sa se simta bine in prezenta ta, sa comunicati cat mai mult, sa petreceti timp impreuna, si apoi o sa vezi ca o sa te simt mai stapan pe situatie si totul o sa vina de la sine. Multa bafta! happy