| Dee0tzaA a întrebat:

Mi-am gasit un prieten perfect! Suntem impreuna doar de 5 zile, iar intr-o seara s-a imbatat si i-a spus prietenei mele cele mai bune ca i-a placut mult de ea si inca ii mai place, si daca cumva vreodata, ea o sa se desparta de pietenul ei, si el nu v-a sta cu nimeni, sa il anunte, pentru ca si-ar dori o relatie cu ea. Prietena mea mi-a spus, si nu am crezut ca voi fi asa geloasa, chiar si cand prietenul meu vb cu ea nu mai pot de nervi si de ingrijorare sa nu ma lase pentru ea. Ii total prosteasca gelozia asta, pentru ca sunt 100
% sigura ca prietena mea nu s-ar combina niciodata cu el, dar totusi...nu stiu ce ii cu mine.
Ma mai enerveaza si lucrul ca niciodata nu iesim doar noi, mai vine si prietena mea cu prietenul ei, iar eu as vrea sa ii spun iubitului meu ce am ajuns sa simt pentru el, dar nu stiu cum sa fac, sa prind momentul ala. Sunt total derutatabig grin.
Ceva sfaturi in legatura cu tot ce am scris mai sus? Multumesc pentru raspunsuri!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca amica ta tot iese cu voi si ea vrea sa incerce sa se lege de gagicul tau, lumea poate fi cu 2 fete sa nu te bazezi asa mult pe amica ta te poate trage in capcana fii mai precauta cu ea si iubitului tau spune-i ca daca vrea sa fie cu ea sa te lase impace odata ce a pus ochii pe ea sa stii ca de tine nu-i mai pasa e crud adevarul dar asta e si eu am trecut prin ceva asemanator si m-am lasat de relatii si aventuri nu mai vreau nimic bafta si tie

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Hmm. Ai o viziune cel puţin ciudată despre perfecţiune. Vorbeşte cu el şi fii precaută. De pe vremea latinilor circulă o vorbă: "In vino veritas" - "În vin stă adevărul"

| Adyr0 a răspuns:

Cica: "Mi-am gasit un prieten perfect!" si pe urma: "Intr-o seara s-a imbatat si i-a spus prietenei mele cele mai bune ca i-a placut mult de ea si inca ii mai place, si daca cumva vreodata, ea o sa se desparta de pietenul ei, si el nu v-a sta cu nimeni, sa il anunte, pentru ca si-ar dori o relatie cu ea."

Deci sunteti impreuna de 5 zile si deja e cu gandul la alta. Prietenul IDEAL!

| MissC_6297 a răspuns:

E logic sa fii geloasa, mai ales cand stii ca prietenul tau o place pe prietena ta. Din moment ce i-a zis ca atunci cand o sa fie libera, sa il anunte, e clar ca daca ar fi singura, te-ar lasa imediat pentru ea. E clar ca sta cu tina ca sa aiba cu cine sta sau poate chiar sa fie in preajma acelei fete. Poate nu e sigura prietenia ta cu aceasta fata, dar daca era interesata de propunerea acestui baiat, prietenul tau, nu ti-ar fi zis, nu? Eu zic sa iti cauti alt baiat pentru ca tipul asta nu e nici pe departe perfect, te asigur.
Succes in alegerea pe care o vei face! :p

| PandaCrusher a răspuns:

Hei!
Cand esti beat poti spune lucruri ciudate si neadevarate.
Dar. daca ar fi adevarat ce i-a spus prietenei tale, in primul rand daca e o prietena buna si loiala nu cred ca s-ar pune niciodata cu actualul tau iubit. Iar el data te-ar iubi cu adevarat ( apropo ti-a spus asta? ) nu cred ca ar indrazni nici macar sa se uite la alta fata, indiferent cine ar fi ea.

Eu zic sa aveti o discutie, sper sa fie un happy end! big hug
Ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despartete de el daca i a spus asta prietenei tale inseamna ca e un prost care nu te merita