| mary1990 a întrebat:

Ok o sa incep direct si o sa va spun povestea:
Pana in Februarie am locuit la bunici mei deoarece mama era plecată in Italia iar tatăl meu vine o data pe săptămana. Eu normal locuiesc la un complex de blocuri care in orașul meu se numeste IAS. Cand a venit mama in Februarie m-am întors la IAS iar acolo sunt cei mai buni prieteni ai mei. Una dintre prietenele mele cele mai bune mi-a spus ca s-a mutat un tip cu chirie la o femeie pe nume Olga si sta acolo din cauza ca armata l-a trimis aici, da lucrează ca sergent la armata, pana cateva luni in coace el nu a mers la lucru deoarece a fost împușcat in picior. Un prieten de al meu pe nume Alin s-a împrietenit cu el si asa si eu... Numele lui este Zaharia Paul si a spus ca pana acum lucra la București. Prima data mi s-a părut un om ca toti oameni, dar de la un timp am inceput sa imi placa foarte mult de el, este genul meu, acele in pana mea fac orice ca nu ma omoară. Stiu mai multe despre el stiu ca ii place sa cânte la chitara mult si face parkour si multe altele nu cred ca va interesează, problema este ca m-am îndrăgostit de el, dar acum o săptămana niste prieteni de-ai lui au venit in vizita si tot ii spuneau sa caute si el o fata si din păcate pentru mine a gasit. Nu sunt genul care se supăra si da in cap, nu, sunt genul care plânge in sine ca nimeni sa nu vadă, chestia este ca eu ma mut si vreau înainte sa plec ce simt pentru el doar ca nu stiu cum sunt destul de timida si nu vreau sa reactioneze rau, ce sa fac sa ii spun in fata pur si simplu sau sa ii scriu tot ce simt pe o foaie :/? Va rog sa ma ajutati, mersi anticipat. PS : nu suntem prieteni foarte apropiați doar cat sa ne salutam si atat happy

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Saluta-l si...atat. Ii spui la anul ceea ce doresti sa-i spui acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sună foarte frumos ce spui tu acolo,dar intrebarea mea estebig grine ce mai vrei să ii spui ce simți daca el si-a gasit pe altcineva. Dacă vrei să ii câstigi atenția afla daca are o relatie serioasă cu fata aia iar dacă nu, poți să ii zici toate astea pare genul de tip realist, calculat cred că o să reacționeze ok, dar daca chiar o iubește pe acea fată nu are nici un rost îți spun din propria experiență mai ales că nu sunteți prieteni apropiați, tu decizi eu iți urez baftă happy

| Jokyo a răspuns:

Lasa-i o foaie si oricum povestea ta este frumoasa big grin (P.S si eu cant la chitara ajuta la ceva?laughing) glumeam pare te treaba tipul eu zic macar sa ii zici pe foaie )

| 03052003 a răspuns:

Inaite sa pleci dai o hartie cu toate sentimentele tale pe ea si la sfarsitul mesajului lasa-i nr de telefon si zi sa te sune daca vrea.

| Cristinutzaa2806 a răspuns:

Nu prea mai are rost sa ii spui ce simti/ai simtit pentru el.Baiatul are deja pe alta, tu o sa pleci, deja nu mai vorbiti, doar ca salutati, nu mai ai de ce sa ii spui.Crezi ca daca va afla va face ceva? ei bine, nu.Mai bine pleci la bunicii tai si asa nu o sa-l mai vezi si o sa iti treaca
P.S. iti gasesti tu altul :*

| AttackOnTitan a răspuns:

Eu zic sa ii dai aleia in cap.