| CristiCri a întrebat:

vreau sa vorbesc cu o fata, care imi place de ea..incep cu (Buna) apoi nu stiu cu ce sa continui..As vrea sa ma ajutati cu o conversatie incepand de la:
-Buna
-...

Răspuns Câştigător
| PatricheToT a răspuns:

Dacă îți este dificil să te exprimi este bine să te interesezi mai întâi despre fată, ce hobby-uri are, ce îi place, ce nu îi place, așa poate găsești niște puncte comune și poți începe o conversație gen: bună, am auzit că îți plac filmele de comedie, și mie îmi plac îmi poți recomanda câteva care chiar merită văzute? sau :bună am auzit că citești mult, ași vrea și eu să încep să citesc câte ceva interesant dar nu prea știu ce cărți sunt chiar bune, tu ce mi-ai propune? Dacă nu găsești lucruri de genul ăsta sau dacă nu cumva o situație anume vă obligă să purtați un dialog atunci nu cred că vei reuși să continui conversația mai mult de un minut, până la urmă e ciudat ca cineva să apară din senin și să înceapă să vorbească cu tine despre ce îi tună prin cap. Până nu îi poți fii măcar prieten nu ai ce face cine știe ce șanse. Și încă ceva folositor ar fi să o ajuți cu orice poți orcând prinzi ocazia, asta ar putea să o facă să te placă un pic mai mult (ca prieten, nu are cum să se îndrăgostască așa ușor, nu suntem în filme romantice).

1 răspuns:
| Viorel54321 a răspuns:

O întrebi:
Ce faci
Ce filme îți place
Și după acea conversația va veni de la sine
Și dacă fata își mângâie părul se joacă cu el înseamnă că fata respectivă te place