| Bebeeeee a întrebat:

Sallz la toty, deci, sa incep, mie imi place de un baiat m-ai mare dek mine, si toata lumea i-a spus ca il plac prin diferit feluri, si acum nu ma suporta, avand in vedere ca eu nu am curaj sa vb cu el pentru ca nu il cunosc pra bine doar din vedere. Ce sa fac? ca sa il castyg s-au cel putyn sa nu ma urasca?

Răspuns Câştigător
| sonya69 a răspuns:

Buna! pai stii, in aceiasi situatie am fost si eu, crede-ma! uite ce am facut : nu am vorbit cu el un timp pana a inceput sa creada ca nu-l mai plac(desi recunosc nu mi-a fost foarte usor). apoi am intrat in vorba cu el si am vazut ca a inceput sa mearga. vorbeam in fiecare zi, el facea unele gesturi fata de mine. in fine...
ce sfat iti dau? nu il baga un timp in seama si vorbeste cu alti baieti. arata-i ca esti matura si nu iti pasa de ce zic altii. dupa un timp gaseste momentul si locul potrivit unde puteti tine o discutie(chiar si una foarte mica) in care sa-i arati ca esti o fire prietenoasa si deschisa la diferite subiecte. apoi crede-ma ca o sa vina singur la tine, la tine fara sa vrei.
sper ca te-am ajutat!

succes in ceea ce faci,
Sonya

6 răspunsuri:
| sonya69 a răspuns:

Nu te uraste pentru ca ai zis chiar tu ca nu te cunoaste foarte bine. fiind mai mare vrea sa para mandru si din aceasta cauza nu te baga in seama.
vrea sa para un baiat care se tin toate dupa el iar el nu sta cu niciuna. ti-am zis...incearca sa nu il bagi nici tu in seama un timp, sa creada ca ai disparut si dupa o luna sau doua revino cu forte noi si incearca sa comunici cat de putin cu el. in prima zi :"buna" in a doua:"ce mai faci? " si tot asa.
sper ca te-am ajutat!
toate cele bune si succes,
Sonya

| gaby_4091 a răspuns:

Fa-ti curaj si vb cu el. Spune'i ca nu ai avut curaj sa'i spui ce simti pentru el pentru ca nu ai stiut cum va reactiona.De aceea ceilalti prieteni ai tai i'au spus ceea ce simti pentru el.Asa sunt si eu exact ca si tine! Si am pierdut foarte mult t chestia asta.Du'te si spune'i.sau daca nu ai curaj sa'i sp in fata spune'i pe mess sau la telefon.Baietiilor le place sa le sp in fata ceea ce crezi si ceea ce simti, nu le place sa le tr vb prin alte pers pentru ca sp:,, ce tr sa stie ala de langa mine ce fac, cum fac si cu cine ce fac "...

| Bebeeeee explică:

Pai si asta este nu pot pentru ca el practic ma uraste

| Bebeeeee explică:

Ce sa fack?

| ProfesoruldeSex a răspuns:

Daca nu ai curaj sa-i vorbesti tet-a-tet atunci ai putea sa faci rost de id-ul de messanger si sa comunici asa cu el la inceput. Dupa ce-l cunosti mai bine poti sa-ti dai intalnire cu el.
In general, adica si la baieti si fete, este ca nu exista curajul de a porni comunicarea pe canal direct. De aceea te sfatuiesc sa folosesti messanger/facebook.

| ωŁдĐ a răspuns:

Pai vorbeste cu el