| anonim_4396 a întrebat:

Salut acesta nu este contul meu este contul iubitei mele sau fostei mele iubite nu stiu inca de asta am sa va povestesc pe scurt ce mi am dat eu seama si ce mi-a spus prietena ei (cea mai buna) si la final am sa va pun o intrebare.

e mult de cicit deci doar pentru cei care vor sa ajute multumesc.

sa incepem nu?

noi 2 am avut in ultima perioada mici nentelegeri si intre timp ea a facut rubeola si a stat in casa pana ia trecut si a iesit afara joi.
saptamana tecuta a venit la mine joi si vineri am stat impreuna marea ca totul s-a intors la ce era odata si ea vrand nevrand a spus,, nu mam mai vazut cu prietena mea cea mai buna de mult timp,,

noi sambata am decis(inainte sa spuna asta) sa ne vedem dar eu am vrut sa aiba si ea timpul ei cu prietenele ei si sa nu fiu sufocant pentru ca inteleg ca nu sunt doar eu in viata ei si am mintit ca sa nu ne vedem am aflat asta mai tarziu dar ea in acea zi s-a vazut cu prietenele ei si cu un baiat(in grup) aveam incredere in ea si cand mi-a spus seara cu cine a fost nu aveam motive sa fiu gelos s-au suparat pentru ca era cu el (atunci aveam incredere in ea).
dupa a urmat duminica ea trebuia sa mearga la botezul verisorului ei si a ajuns acasa la ora 9 seara noi me am vazut la 10 pana la ora 11 seara dupa ea s-a dus in casa.
dupa ea s-a dus in casa si dupa 6 minute a iesit inapoi afara sa se vada cu prietena ei buna si acel baiat de sambata si au stat toti 3 plimbanduse pana la 12 noaptea.
mi-a spus duminica la ora 2 noaptea ca s-a vazut cu el si ca il place si eu mam enervat si am spus ca ma despat de ea si am inchis telefonul(da stiu nu a fost o miscare inteligenta) dupa ea a vazut ca nu mai poate sa ma sune ea dupa doar jumate de ora l-a sunat si el a profitat de situatie ca sa fie cu ea si ea a fost de acord.
dupa a urmat luni eu toata ziua am fost mandru(si prost) si am tinut in cintinuare telefonul inchis in timp ce ea era cu el si el incerca sa o sarute sa o atinga si tot asa.
in acea seara eu am sunato in jur de ora 2 noaptea sa clarificam situatia(eram mandru si voriam sa se intoarca la mine dar am inrautatit situatia) atunci am aflat ca ea era cu el de la doar 30 de minunte dupa mine am aflat ca ea iesea cu el si el o prezenta tuturor(imi spunea ca el cica o tinea sa o sarute pentru ca ea nu vroia nu stiu daca sa cred sau nu) si atunci in seara acea am aflat am facut un fel de discurs de inpacare.
era marti(aici devinte interesant) o sun in ju de ora 10 dimineata si hotaram sa ne vedem pe la ora 3 ca ea sa se vada cu el inainte pentru ca spunea ca el era iubitul ei din momentul acela... dupa ma suna pe la 12:30 sa imi spuna sa ne vedem acum.
ne vedem la ora 1 vorbim intre ghilimele ne inpacam dar ea vrea sa ramana cu ala pentru ca zicea ea atunci ca este un tip mai violent si ii e frica dupa am aflat ca el de fapt nu era asa dar ii era frica sa nu spuna el ca ea este genul de fata care trece de la unu la altu si dupa iar se intoarce pentru ca ala ii stia cam toti prieteni ei asta era de fapt adevarut.
ajung acasa si o sun pe prietena ei care imi spune niste banuieli personale si cel mai important ca ea i-a spus celei mai bune prietene ca vrea sa fie cu amandoi dar fara ca nici unul sa stie(parerea mea era ca ea voria sa decida intre noi 2 care ii place mai mult sau pe care il vrea cu adevarat si mie nu imi place genul asta de treburi) am incercat sa o sun dar ea era cu el si nu putea sa imi raspuna(normal).
voriam sa vorbesc cu el si ea de fata sa vad daca el vroia sa ramana cu cineva ca ea si am mers prin locurile prin care ea statea cu mine(parcuri si locuri) sa vad daca ii gasesc sa vorbesc frumos cu ei sa ii spun si lui ce sitam eu.
din pacate nu reusesc sa dau de ei si ii trimit un mesaj care o face sa vina sa vorbeasca cu mine(singura) dar cand m-a sunat si el era langa ea imi spunea chesti de genul ca noi ne am despartit ca nu mai am nimic de vorbit cu tine si tot asa( cand ea cu doar cateva ore imi spunea ca vrea sa fie cu mine si ca ma iubeste si ca ala este un nimeni).
cand a venit sa ne vedem a venit singura si a spus ca vrea sa ne inpacam sa fie ca inainte ca nu a vrut si tot asa si i-am spus sa ma gandesc...

intrebarea mea este merita sa mai fiu cu ea si sa ii mai dau o sansa sau sa uit de ea?

doar pentru cei care vor sa ajute spunandu si parerea multumesc

12 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

Incep asa, iti iert scrisul pentru ca imi dau seama ca nu iti poti stapani nervii, oricum mi-a placut..asa deci.tu chiar vorbesti serios?! tu vrei sa fii cu una ca ea? adica plm..va despartiti si in secunda urmatoare e cu altul. dupa iti spune ca vrea sa fie cu tine, dar cand e ala langa ea iti spune ca nu vrea sa mai auda de tine..doamne fereste.dar trebuie sa ai putina mandrie, vrei sa te faci de rasul tuturor? pentru ce? pentru una ca ea? frate sunt nu stiu cate fete cu care poti fi si tu te tii dupa ultima panarama? da-o naibii de treaba. daca te mai tii dupa ea jur ca vin si te plesnesc de ciuda

| Claudia_1005 a răspuns:

Buna ti-am citit povestea. Eu zic sa ii dai si o a doua sansa big grin dar de data asta sa ai grija mare si sa fi foarte atentwinking pentru ca daca ti-a facut asa se va repeta si pentru a doua oara si nu merita ca dupa aceea vei avea tot tu de suferit sad eu sper ca te-am ajutat :*

| RB26DETT a răspuns:

Sper ca nu se uita pe contul ei, dar poti sa faci un cont yahoo mess ( fake) fals cu numele ei, spunandu-i lui Bob cum l-a botezat Skeez pe actualul prieten al fostei prietenei tale ca nu il mai placi, ca nu se potriveste cu tine, etc etc, bineinteles, de pe contul fals cu numele ei, totusi, stiu cum e sa fii tradat si imi pare rau pentru tine, succes, incearca totusi sa nu o bagi in pericol pe pr ta si incearca sa nu vorbesti prea vulgar cu Bob sau prea prea, vorbeste cum ar vorbi ea cu el, expresii, prescurtari, viteza etc

| wolder a răspuns (pentru RB26DETT):

Pai ea nu a mai intrat pe yahoo de 3 luni ea nu are idd lui deci doar daca iau nr lui sau ma vad fata in fata cu el pot sa vorbesc cu el

| RB26DETT a răspuns (pentru wolder):

Daca o iubesti cu adevarat, incearca totusi sa vorbesti mai intai cu ea, de ce a vorbit atunic cand ai sunat-o si ea era cu Bob, si daca vrea ori numai cu tine ori deloc, dar totusi ai grija cum vorbesti cu Bob ca din cate stiu eu s-ar putea sa iasa rau, dar totusi, incearca sa-l intrebi cate ceva, intreaba niste prietene de-ale fostei pr tale si totusi si daca e sa vorbiti voi 2, cheam-o si pe ea. ea va decide, mi se pare corect, dar eu zic ca nu te merita, o data ce tu chiar tii la ea, ea te-a tradat, stiu cum te simti, si eu m-am simtit la fel, doar ca la mine a fost mai complicat si nasol, dar totusi, daca este sa o recastigi, incearca sa o spionezi cand nu e cu tine sa vezi daca umbla cu ala, sau incearca sa ii iei telefonul spunandu-i ca te uiti sa vezi ce muzica mai are dar tu sa te uiti prin mesaje si apeluri, succes, dar daca o recastigi, cum am mai spus sunt foarte mari sanse sa o pierzi iar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dai seama ca ea va putea citi asta, nu?

| wolder a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are net ca sa inchida asta prea curand si stie intr un fel dar care este parerea ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai fratele meu, intr-o relatie dintre doi nu trebuie sa intervina o tertza persoana, prietenii din ziua de azi iti sunt dusmani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.o lasi in pace sa fie cu cine vrea...
2.ii dai o mama de bataie la ala

| wolder a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu imi place sa imi rezolv problemele cu pumnul si nu ala e vinovat ea este ca aceptat

| Skeez a răspuns:

Lol, se putea scurta putin dar nu conteaza astawinking
Eu zic ca intai sa vorbesti cu prietenul iubitei (sa ii zicem Bob - e si asa destul de scris- ), deci vorbeste cu Bob si fii sigur ca s-a despartit de ea ( viceversa) ca de data asta sa nu mai pici tu de prost... vezi tu cum iei legatura cu el
si spune-i ce si cum sta treaba
dupa ce te asiguri ca totul e OK cu Bob vorbeste cu ea si (daca tie inca iti place de ea / o iubesti ) spune-i ca vreti sa va impacati, da de data asta fi ceva mai atent macar la inceput... odata ce te impaci cu ea fa tot ce poti ca sa o cuceresti ca sa zic asa, sa nu mai vrea sa plecewinking

Succeswinking

| zmeurăbăă a răspuns:

Eu zic că nu merită nici să te mai uiţi la ea te ia de fraier pe scurt stai calm ca mai sunt fete in lumea asta