| JustSaddy2442 a întrebat:

Salut, acum 2 luni jumate am fost diagnosticat cu sifilis, am facut tratamentul si l-am terminat pe 8 mai. Doctorul mi-a spus sa vin in August pe 15 sa fac testul. Sunt sanse sa ma fi vindecat deja?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Șanse mici.

| mihai69 a răspuns:

Teoretic, da. Practic, doar după retestare vei fi sigur.

| GeorgeCazan a răspuns:

Păi dacă medicul ți-a spus ca să vii la testate după 15 august, e logic ca acum ești încă pozitiv la sifilis, chiar dacă ai terminat tratamentul. Plus noi aici nu suntem medici să ne dăm cu parerea; nici medicii nu-și dau cu părerea, ei fac analize în prima fază.

| TdrAnne a răspuns:

Nu se vindecă asa usor,

| TdrAnne a răspuns:

Du te pe 15 august nu fi sigur tu ca s-a vindecat!