| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua seri mi s-a intamplat ceva foarte interesant. Mai intai a existat o fata, de care mi-a placut foarte mult, insa ea m-a refuzat intr-un mod foarte urat, josnic chiar. M-a facut sa ma simt extrem de nasol. A trecut cam 1 an de atunci.
Eu fac naveta cu trenul la Bucuresti, la facultate, iar de anul acesta a inceput si ea la fel. Este primul an.
Acum doua seri, la intoarcere au intrat peste ea in compartiment niste tigani. Nu i-au facut cine stie ce, doar mistouri din astea de ale lor, pisi ce faci, stiti voi. Se vedea pe ea ca era foarte speriata.
Puteam sa intervin in orice moment. Eu ii cunosc pe tipii aia, iar daca le spuneam sa o lase in pace o lasau. Ma stiam cu ei mai demult, din alte circumstante. Cum spuneam puteam sa ii opresc, dar nu am facut-o pentru ca nu am vrut. Am vrut sa sufere si ea la fel cum am suferit eu din cauza ei aproape 1 an. Se uita la mine prin geamul compartimentului si parca ma invita din priviri sa fac ceva.
M-am simtit asa de bine cand m-am dat jos. A fost parca ca o razbunare. Si nu inteleg de ce se uita la mine acum sa o ajut, daca in trecut m-a tratat foarte urat. Repet, puteam sa o ajut, dar nu am vrut. Daca eu le spuneam tipilor aia sa o lase in pace, aia o lasau.
Vi s-a intamplat vreodata ceva de genul? Ma refer sa simtiti sentimentul acesta de satisfactie/ razbunare in raport cu cineva care v-a ranit? Pe mine unul, sincer, m-a facut sa ma simt minunat.

Răspuns Câştigător
| NeedHelp1 a răspuns:

Nu te lua după răspunsurile celor de mai sus, pun pariu că majoritatea sunt femei.

Ei/ele nu înțeleg cum te-a rănit respectiva fată. Ai repetat insistent că s-a comportat cu tine într-un mod foarte urât și îmi dau seama de aici cât de josnic s-a comportat cu tine și cât de prost te-a făcut să te simți pe lângă faptul că te-a rănit.

Așa e mentalitatea pe care o urăsc și nu o înțeleg la oamenii ăștia. Femeia să-și bată joc de tine, să se comporte ca o cârpă cu tine ( nu am pățit niciodată, dar știu MULTE cazuri)... și tu să nu faci domnule nimic, să nu te legi nici de un fir de păr din capul ei CĂ DE...E FEMEIE. Dar totuși femeia nu e inferioara, are și mai multe drepturi, a ajuns bărbatul sub papucul femeii. Pai nu e deloc corect.

Este o senzație normală faptul că te-ai simțit satisfăcut! Nu ai de ce să te simți prost pentru că țiganii respectivi nu au bătut-o în fața ta și tu să stai cu mâinile în sân. Pur și simplu au luat-o puțin la miștocăreală cum fac țiganii... ce faci pisi etc. (Exact cum ai spus)

Dacă ar fi abuzat-o fizic și nu ai fi făcut nimic ATUNCI chiar ai fi avut o problema
! dar asta nu s-a întâmplat.

Foarte bine că te-a văzut. i-ai tras o corecție!

Spunea cineva mai sus că dacă ai fi ajutat-o și-ar fi dat seama că a greșit, păi stai liniștit, ORICUM și-a dat seama că a greșit văzând că nu ai reacționat și nu ai ajutat-o, și-a dat seama cât de josnică (să nu spun nesimțită sau mai rău) a fost cu tine. Că te-a rănit atât de mult încât n-ai putut să te uiți la ea.

P.s. : sa nu mă înțeleagă cineva greșit. Iubesc femeile, chiar foarte mult... Dar sunt împotriva cazurilor de genul ăsta. Sunt și femei care sunt adevărate doamne, dar și... care nu sunt demne de respectul unui bărbat.

| anonim_4396 explică (pentru NeedHelp1):

Exact. big grin

Si daca ii faceau aia ceva, ma faceam ca nu vad, plecam din zona. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru nimportequi):

Prietene, nu am spus ca ii aveam la mana. Am zis ca ma cunosc cu ei, si daca le-as fi spus sa o lase ca e o fata pe care eu o cunosc o lasau. Ma refeream ca era o chestie minimala pentru mine sa le zic la aia sa o lase.
Nu e de mirare ca iti sterg astia raspunsurile ca doar jignesti si pe langa asta habar nu ai sa citesti inrebarile.

Sunt curios daca m-ai mai face prost, copil ratat, frustrat fata in fata pe strada. :/ Vad ca esti dala zmeu pe net, milusel pe strada.

Răspuns utilizator avertizat
55 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fapta ta este discutabila fiindca poate fi considerata ca fiind una... reprobabila.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mie nu mi s-a întâmplat. Din start, văd și gândesc altfel lumea.
Nu te pot ajuta să o gândești altfel. Pentru asta ar trebui să dorești, doar dacă te simți bine așa, nu am cum.

| sofisis a răspuns:

Vai de capul meu, daca nu ai dat si o l**a la fantezia asta, tot degeaba.
Si scopul care e? Sa te lauzi ca te asculta tiganii? Sa te lauzi ca a suferit o scarba de femeie care ti-a calcat in picioare masculinitatea? Chiar nu vad scopul pentru care ai postat.
Nu ai vrut sa o ajuti? Foarte bine. A fost alegerea ta. Vrei aplauze? Vrei pareri? Ce vrei mai exact?

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

1. Vezi ca eu am specificat ceva pe la final pe acolo, cu un semn din asta (?). S-ar putea sa ai probleme cu vederea in cel mai bun caz, daca nu cu intelegerea cuvintelor dintr-un text, ceea ce ma face sa ma gandesc la alte chestii, dar nu ti le mai spun ca imi consum timpul.
2. La fel ca toate femeile de aici nu mi-ai raspuns la intrebare. Nu stiu de ce simti nevoia sa ma ataci. Daca tot vrei sa imi dai o "lectie' adu argumente, arata ce am gresit, de ce, daca am gresit, etc.
3. Daca tot ce ai inteles tu de acolo e ca eu as fi dresor de tigani, mersi. Ma ajuta sa imi fac o parere despre tine, sa stiu cum sa te iau.
4. As vrea vreo 3 stadioane sa ma aclame, ca tot ai adus vorba.
5. Ma doare pe mine in pilula :* daca crezi tu sau nu ca intrebarea asta e adevarata. Ce am eu de castigat daca mint aici? Ma stie cineva? laughing Ce am scris acolo s-a intamplat, daca crezi bine daca nu pa.
P.S. Lipsa de sex duce la irascibilitate din partea femeii. Asa ca incerc sa te inteleg de ce esti nervoasa si ma ataci. laughing

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am absolut nici o parere apropos de comportamentul tau. Asa ai gandit la momentul ala, esti genul de om razbunator. Ce anume vrei sa te sfatuiesc?
Cred sincer ca daca aia ii faceau mai mult decat sa o ia la misto, te bagai. Nu cred ca o lasa-i sa fie abuzata in vreun fel fizic. De aici si nedumerirea mea apropos de ce papuci vrei...
Nu stau sa iti dau eu lectii ca nu's nici maica-ta, nici profesoara, nici nimic. Efectiv mie asta mi se pare o postare in stilul celor care vorbesc ca sa nu adoarma...
Iti sunt recunoscatoare ca te ingrijesti de viata mea sexuala. O sa ii transmit si la al meu ca nu presteaza la intervale de timp adecvate pentru irascibilitatea meawinking

| alina2k18 a răspuns:

Pai se uita si ea fiind speriata si singura cu aia, o fi crezut ca esti barbatwinking dar...
Pana si eu ca femeie ma bagam laughing daca eram in tren si ii luam pe rromulani ca pe Rahovawinking chiar daca nu m-as intelege cu o tipa si nu suntem prietene.

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Nu e chestie de barbatie. Eu ii stiu pe aia. Daca le ziceam sa o lase o lasau. Era ceva de "degetu mic" pentru mine. Chestia e ca scarba s-a purtat urat cu mine si mi-a placut sa o vad cum sufera. Daca era orice alta fata poate interveneam.

| Emma30555 a răspuns:

Pai cred ca fata a avut instincte bune sa te respingă, nu o meritai. Un om care are caracter are în orice situație asta e diferența între un caracter mare și unul mărunt.

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Bai esti nebun? Gata, cum un barbat nu iti face pe plac nu are caracter, e josnic. Ce conteaza ca te-ai purtat ca o scarba, trebuie sa ti se cuvina totul.

| MPersephone a răspuns:

Barbat din tine nu va fi niciodata, iti garantez.

| anonim_4396 explică (pentru MPersephone):

De ce? Dumneata ai ajuta pe cineva care te-a ranit in trecut? Iti zic eu ca nu. Te-ai fi bucurat la fel ca mine, doar ca nu o sa imi recunosti.
Poate esti femeie si sari in apararea ei ca na, asa sunteti toate. Si de chestia cu barbatul, stai chill ca sunt mai barbat de 100 de ori poate decat e barbatul tau.winking

| MPersephone a răspuns (pentru anonim_4396):

Chill, copilas. Ti-am ranit orgoliul? Aiaiai, te rog, fara lacrimiwinking

| MPersephone a răspuns:

Hai, continua. Pune-ti ultimul neuron in functiune, baietelul mamiiwinking

| anonim_4396 explică (pentru MPersephone):

Jordy polla
Ca tot imi zici baietelul mamii. Intereseaza-te sa vezi ce face.winking

| MPersephone a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai poti?

| anonim_4396 explică (pentru MPersephone):

Cat ma costa pentru o ora?

| MPersephone a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa o intrebi pe mamica ta?

| anonim_4396 explică (pentru MPersephone):

Te-ai incins?

| Horus35 a răspuns:

Măcar i-ai confirmat că a făcut alegerea corectă când te-a refuzat...

| anonim_4396 explică (pentru Horus35):

Esti femeie, nu ma astept sa imi dai dreptate. Tu l-ai ajuta pe ala ca ti-a facut ceva rau? gen inselat sau alte la fel de grave? Hai zi. Nu, dar nu o sa recunosti.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu as ajuta orice fel de om cu păcate din astea lumești nu ma refer la ceva de ordinul penalului. Ca ai zis de înșelat, mare brânză nu as fi nici ultima nici prima dar pentru un înșelat nu as șterge cu buretele tot ce a fost frumos sau faptele bune ale respectivului fata de mine. Cea mai mare satisfacție e sa dai o lecție, sa l faci pe omul ala sa regrete ca te a rănit arătând i ca tu ai caracter, facandu l sa i para rău pentru ce a făcut. Răzbunarea nu mi aduce satisfacție fiindcă nu schimba cu nimic situația, nu învață nimeni nimic, duce doar la mai multa ura, în plus nu e era răzbunarea ta, tu doar te ai purtat ca un las doar fiindcă probabil o fata te a respins. În plus oamenii se schimba, dacă a greșit atunci poate a regretat poate nu a mai făcut la fel. Tu nu ai greșit fata de nimeni niciodată?

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Uite aici ipocrizia specifica femeii. Ajutai pe dracu daca era unu care te-a ranit. Urasc cand va vad asa ipocrite. V-ati gasit voi aici, doar femei, sa imi dai lectii de moralitate.
Chestia e ca voi v-ati pus in locul aleia si a-ti ajuns la urmatorea chestie: "vai draga, asta ma placea candva si acum jegosul nu ma salveaza. Nu mai am atentia lui, vaai, cum isi permite sa nu ma mai placa, chiar daca m-am purtat cu picioarele."
De ce nu imi spui ceva de genu?: " e ok frate, nu te-a vrut langa ea, sa fie sanatoasa, nu aveai nici o obligate".

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai inteles nimic din ce am scris. Nu mi bat capul cu tine. Fii in continuare asa cum eati, treaba ta. Eu personal nu vreau atentia unuia care nu imi place, nu am nevoie, vreau atentia unuia care imi place. Si aporopo ai multe prejudecati, esti habarnist

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Da, nu ai nevoie de atentia unuia care nu iti place, insa vrei ca ala sa te salveze. Frumoasa gandire.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

A salva pe cineva tine de omenie

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

'Cea mai mare satisfacție e sa dai o lecție, sa l faci pe omul ala sa regrete ca te a rănit arătând i ca tu ai caracter, facandu l sa i para rău pentru ce a făcut. '
Păi dacă ajuți cu scopul asta mai bine stai cu mâinile în buzunar că vrei de fapt să faci sa se simtă prost persoana pentru ce ți a făcut, cel mai bine faci ce simți ce te face pe tine impropriu zis că e drept, la fel de rău e și să numești oamenii care nu gândesc ca tine "lași" foarte multe persoane merg pe principiul ochi pentru ochi.

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Da, corect. Dar nu pe cineva care s-a purtat foarte urat.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa l faci sa i para rau dar oferind o lectie.

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

După părerea mea nu, sa i fi cerut scuze chestii din astea vezi doar in filme(sa fi făcut pe super eroul) oamenii nu se schimba peste noapte

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Exact!
Sti vorba aia cu roata se intoarce? In seara aia s-a intors. Si nu am de ce sa ma simt vinovat. Ea a vazut pe pielea ei.
Daia trebuie sa ai grija pe cine ranesti si cum. Daca ea se purta frumos mai demult, chiar daca nu ma placea, era ok, intelegeam si probabil as fi intervenit la treaba din tren apoi.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te schimbi in timp prin puterea exemplului. Cel putin mie mi s-a intamplat sa vad altfel lucrurile lund exemplu de la anumite persoane care au reactionat diferit de cum as fi facut o eu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ba bine că nici ea nu s-a simțit vinovată când te a rănit pe tine(de fapt nu știu dacă vreo tipa poate simți aceasta emotie, poate doar rușine), trebuie sa înțelegi și că unele tipe pur și simplu dau refuzuri urâte pentru a se amuza pe chestia asta. Când au atât de mulți care le abordeaza, o fac din plictiseala.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Emma30555):

Prietene fata si-a dat seama cam ce protective ar avea langa unu ca tine. Scuze una ca tine?

| Emma30555 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Nu inteleg ce ai scris

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Emma30555):

Ca tipa aia a inteles cam cat de protejata ar fi langa unu ca el

| Emma30555 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Da, asa e, acum am inteles, mesajul era pentru userul care a pus intrebarea, asa este, happy

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Emma30555):

Da)) El putea sa o ajute da nu a vrut ca de nu d'area trenu in aer nu alta

| anonim_4396 explică (pentru Marius22222222222):

Prietene, eu am mai repetat aici ca daca at fi fost orice alta fata pe care o cunosteam interveneam ca nu ma durea mana. Insa scarba asta s-a purtat foarte urat. Merita asta. Poate nu ai fost ranit asa rau niciodata si nu sti cum e.
Si ce protective stia ea ca as avea sau nu as avea in urma cu 1 an cand s-a intamplat tot? Doar s-a purtat urat, atat. Meritaasata, repet. Si daca ii vad pe aia din nou ca se iau de ea mai tare o sa ii intarat. big grin

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu trebuie sa intelegi niste lucruri. Nu e normal ca niste baieti sa se ia de o fata. Baietii aia nu stiau ca aia s-a purtat urat cu tine. Pur si simplu ei se iau de toate si e ceva urat din partea lor, ei sunt niste taranoi de rahat. In al doilea rand nu te mai lauda cu ce ai facut tu caci nu te apreciaza nimeni. Doar tu te simti bine fiindca ai multe frustrari dar nu ai facut nimic woau ca sa fii asa mandru si sa tot insisti pe povestea asta.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Emma30555):

Era un fel de reclama. Gen pfuoai EU bat tigani daca vreau CA sunt smecher. Da nu vreau. A repetat ca El se putea baga de nu stiu Cate ori

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Emma30555):

Emma pari de treaba:*

| Emma30555 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Mulțumesc, la fel

| anonim_4396 explică (pentru Marius22222222222):

Pe femei le inteleg oarecum ca nu imi dau dreptate. Seu pun in locul aleia si nu e deloc placut pentru ele, mai ales si in fata cuiva pe care l-ai refuzat si dintr-o data depinzi de el.
Tu cred ca esti genu ala de barbat cu vagin. Aperi toate femeile si nu primesti nimic. Spre deosebire de tine eu apar femeile care imi oferă ceva (ca e sex, ca sunt sentimente de iubire, sau interes). Daca tie iti place sa fi superman bravo tie. Leul in savana protejează doar ce este al lui, adica puii si grupul sau, nu orice leoaica sau orice pui, ba mai mult omoara ce nu este al lui.

P.S. Uite cum incerci sa bagi botul unde altii baga sulaa cand ii zici asteia ca e de treaba. laughing

| Marius22222222222 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene fata chiar e de treaba. In viata nu sexu Este totu

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asteia? Mai faci și referiri sexuale. Chiar mi-ar fi rușine, ce caracter ai omule, nici nu realizezi

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Pur si simplu atat de mult importanta meriti, exprimata prin cuvantul "asteia".

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Merit? Asta ca spui tu, din punctul tău de vedere. După mine și tu meriți multe cuvinte dar uite eu ma abțin

| bbobo22 a răspuns:

Imi pare rau sa citesc asa ceva si nu pot sa-ti inteleg satisfactia. In primul rand nu ai fost om. In al doilea rand nu ai fost barbat. Cu siguranta daca ai fi intervenit, acea fata ar fi apreciat gestul tau si ar fi regretat gestul ei din trecut. Dar, se pare ca din pacate pentru tine, ea a avut dreptate atunci cand te-a refuzat intr-un mod urat. Ar trebui sa-ti fie rusine de tine si sa te gandesti mai bine la gestul tau. Stai linistit, roata se va intoarce iar...

| anonim_4396 explică (pentru bbobo22):

Inca poate sa regrete linistita ca nu a stiut ce sa aleaga. Sunt n variante. Dar de ce sa ma port frumos cu cineva care s-a purtat foarte urat cu mine? Ce sunt eu, Isus, sa intorc si celalat obraz? Nu mersi. Sti vorba aia, mai bine al dracu decat prost.

| bbobo22 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene, nu are ce sa regrete! Nu esti om cu caracter si cu atat mai putin barbat. Ea avut foarte mare dreptate sa te respinga in cel mai urat mod posibil. Din pacate pentru tine esti incapabil sa intelegi asta...dar poate o sa te trezesti intr-o zi si o sa-ti dai seama.

| anonim_4396 explică (pentru bbobo22):

Aaa :O
Sa inteleg ca e ok sa las lumea sa mi se urce in cap, sa se poarte urat, iar apoi sa inchid ochii ca si cum nu s-a intamplat nimic.
Fa tu chestia asta daca vrei si crezi ca o sa iti fie mai bine asa.
Eu primesc rau, dau rau, primesc bine dau bine.