| Roberrt21 a întrebat:

Salut, acum vreo 3 zile a simtit niste dureri de burta cum ca i-ar veni ciclul, însă nu i-a venit atunci, oare acele dureri sa fi fost dureri premenstruale?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Foarte probabil

| corbulalbrosu a răspuns:

Semnele care sunt asociate simptomelor premenstruale, pot sa apara si/sau sa existe cu cateva zile inainte de data efectiva la care urmeaza sa porneasca sangerarea menstruala. Uneori se poate intampla ca acele senzatii de disconfort sau de durere, sa tot slabesca incat uneori pot sa si dispara complet inainte de a incepe sangerarea. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fie dureri premenstruale.

| Michaeel a răspuns:

Cel mai probabil da. Durerile de burta sau crampele sunt un semn ca trebuie sa vina menstruația.