| Boss315 a întrebat:

Salut
am 12 ani
si am o mare problema
sunt ultimul prost si ratat ca am inceput sa ma masturbez cam din noiembrie 2016 (cred ca sunt singurul din clasa care s-a masturbat), dar nu am stiut ca este pacat 'de moarte'. M-am speriat foarte tare cand am gasit asta pe net. Eu nu m-am mai masturbat cam de aproape 2 saptamani si vreau sa ma las dar problema e ca nu pot merge sa ma spovedesc din anumite motive si as vrea dar nu pot si ma rog in fiecare zi la Dumnezeu dar unii oameni spun ca nu poti fii iertat decat prin spovedanie si sunt foarte deprimat. va rog niste ajutor ar merita, multumesc. --Scuzati categoria, dar este cea mai accesata--

8 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Lol. Chiar eşti prost!

| Boss315 explică (pentru Necunoscut112):

Dc

| Nemessys a răspuns (pentru Boss315):

Nu ca,, dc". Zi mersi ca pe langa ce esti cu adevarat, ala e un compliment! SA FIE CLAR!
Ce **** mea aveti toti cu dumnezeu si cu pacate si cu cacaturile alea de spovedire. A... de fapt ai 12 ani, inca nu ai mintea dezvoltata cat sa-ti pui intrebari, nu esti curios si crezi doar ce ti se zice fara sa judeci. Nici nu vreau sa-mi imaginez cum te fortau parintii sa te rogi in fata unei picturi ieftine. Ma rog...

Masturbarea scapa organismul de sub stresul hormonal, care apare in perioada pubertatii dar si a adolescentei la 90% dintre baieti si 40% dintre fete. Deci e ceva de bine, e ceva de la MARETUL dumnezeu (caca-m-as pe el sa ma *** ca nu mai poate lumea asta de atat credinta).
Asa acum hai sa ne gandim logic. Sau macar sa te gandesti de nu stiu cate ori la ceea ce scriu. Chiar daca am sentimentul ca-mi bat gura degeaba cu un copil si ca nu o sa inteleaga. Dar incerc. Deci. tu pe la varsta pe care o ai, incepi sa ai un chef nebun de sex, intelegi? Gen. ai tot timpul o pofta mare de asa ceva, mai ales cand vezi o fata,, buna". Intelegi? Deci e si normal. Chef-ul asta apare din cauza ca ti se dezvolta organele de reproducere? Iar masturbarea mai scade din acel chef.
Ia imagineaza-ti viata ta daca nu ai face-o. Zi-mi. ti-ar coveni? Pai ia gandeste-te ca din cauza acelui chef, care numai prin masturbare ar fi potolit, tu nu ai putea sa te mai concentrezi pe nimic si ti-ar sta tot timpul gandul numai la *** si ai avea-o mereu sculata si cu anumite tendinte de a pune mana pe ea. Iti zic eu ca nu o sa-ti convina. Daca tot crezi ca-i,, pacat", atunci nu o mai fa si o sa vezi tu singur cum mai este dupa aia. big grin.
A da, mai lasa dracu biserica.
Semnat!
Un copil posedat de diavol

| Boss315 explică (pentru Nemessys):

Man, eu inteleg ce zici tu in legatura cu masturbarea, dar daca vrei sa ma transformi intr-un ateu nu iti iese.

| Nemessys a răspuns (pentru Boss315):

Fix de asta ma si temeam... rolling on the floor). Ca un copil de 12 ani sa nu inteleaga nici nu ma mir de ce este atata credinta in tine. rolling on the floor

| Nemessys a răspuns (pentru Boss315):

Omule, masturbarea nu este pacat. rolling on the floor)

| MaTeOGG a răspuns (pentru Nemessys):

Total adevarat! Tara asta are main multe motive pentru care se duce de rapa, unul este credinta intr-un on imaginary, pictat pe lemn (salvation natura! ). Adica multa lume, can sa scape de stresul intrebarilor logics, I'll tin pe pacat so credinta in brate. pe bune, sung ateu so sung mandru can nu sung in imbecil. Adica, din cauza religiilor, s-au pornit razboaie, so main nine imi traiesc viata, linistit, can oricum e scurta, as putea scrie in roman car nu am chef. Cum ramane cu Buds so ceilalti? Ce **** mea sung cu toti ciudatii acestia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi place că ești atât de credincios încât nu ai folosit jigniri sau cuvinte vulgare în răspunsurile tale.
Vei învăța mai târziu la psihologie că sexul, masturbarea, foamea, somnul etc sunt trebuințe care trebuie satisfăcute. Atâta timp cât nu rănești pe nimeni, nu comiți nici un păcat.