| alin9019 a întrebat:

Am 13 ani ( fac 14 in aprilie) si am penisul de 13-14cm, e normal la varsta mea?

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Important nu este daca e normal sau nu, important este ca pe tinente preocupa deja problema marimii penisului tau, fapt care, daca continui preocupat, te va afecta in viitor nu doar in plan sexual, cu si propria ta autostima.
Maca marimea picioarelor tale e ok pentruna umbla si a mainilor pentru a lucra, ce te face sa crezi ca tocmai penisul tau nu are marimea necesara?
Numai bine!

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, relax, mare atentie la igiena!

| epurasu a răspuns:

Este normal stai linistit ca pana la 15-16 ani mai creste. Sunt foarte multi oameni maturi care o au de 13-14 cm.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta cat masoara acum, ca nu-l folosesti decat la urinat. Oricum, penisul nu creste dupa standarde, ci dupa cat ai mostenit de la taticul tau.
Penisul isi incheie cresterea la 16 ani, pana atunci, mananca sanatos si fa sport, ca sa cresti si sa te dezvolti frumos si armonios.

| Emilian65 a răspuns:

Este cam mare pentru varsta ta. Normal ar fi cam de 12 cm.

| ywar a răspuns:

Crezi ca asta e important la varsta ta? Eu la 13 ani ma duceam la olimpiade... Voi la 13-14 ani va interesati cat o are vecinul de mare pentru ca a voastra sa fie macar cu jumatate de centimentru mai mare. De ce nu te preocupi de exemplu de formarea ta, de cat de credincios esti, de cat de spiritual esti etc. Esti exponentul perfect al generatiei care vine din urma. Generatia ratatilor, a impertinentilor, a iresponsabililor. Trist, foarte trist!

| alin9019 explică (pentru ywar):

Inteleg ce spui. Eram doar curios, invat bine la scoala si am respect enorm pentru adulti prieteni si familie. Ps: sunt ateu

| alin9019 explică (pentru ywar):

Si inca o chestie. Eu nu te am insultat in vreun fel si nu ti am adresat injurii asa ca te rog frumos ca nici tu sa nu o faci. Sunt adolescent si am avut o curiozitate. Daca parintii tai te au tinut inchis in casa si ti l au pictat pe isus christos pe toti peretii camerei, imi pare rau pentru tine.

| ywar a răspuns (pentru alin9019):

Daca citesti foarte bine o sa vezi ca nu te-am insultat ci m-am referit la o generatie. Nu pot sa primesc sfaturi de la un mucos de 13 ani fiind trecut bine de o anumita varsta.
Iisus se scrie cu 2 i si am cantat prin strane de biserici si cor de biserica. Nu mi-a pictat nimeni nimic pe pereti. Vad ca ai tupeu cu carul si raspunzi. Cand eu faceam performanta in scoala tu nu existai. Nici nu erai pus in plan. Asa ca te invit sa-ti pastrezi ideile pentru tine, nu ma privesc. Esti un mucos. Ia caietul de expresii frumoase si noteaza cand altii vorbesc, iar dupa mine nu mai vorbeste nimeni.

| DarthNiger a răspuns:

Pe tine la 13 ani asta te intereseaza?

| GouDidodino a răspuns:

E mic

| alin9019 explică (pentru GouDidodino):

Da, iar tu la varsta mea aveai penisul de 27 de cm, nu?

| GouDidodino a răspuns (pentru alin9019):

Nici chiar asa, dar 25 tot aveam

| Alexandrionelu a răspuns:

La 13-14 ani este normal sa ai 13-14 cm. La 15 ani trebuie sa ai și 15 cm și tot asa.
Îți dai seama ce are bunicul in pantaloni laughing