| JeSuisAnonimus a întrebat:

Am 13 ani si am o problema personala(sunt baiat). Am organul genital indreptat spre stânga. Adk este mai "umflat" pe partea stanga. Am fost la un doctor si a spus ca totul este ok, dar in erectie se observa prea tare. Nu stiu daca este ceva serios sau doar se dezvolta.
Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| lplostonyou a răspuns:

Nu cred sa fie vreo problema anume, multi baieti sau barbati o au curbata ba in jos ba in stanga sau dreapta, a mea spre exemplu e curbata si in jos si si spre stanga, deci are curburi in toate directiile posibile happy si mai are un pic de curbura si in jurul axuluihappyImportant e sa fie functionala. Fetelor le plac sculele curbate, nu-ti fa griji happy

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca medicul a spus ca-i ok, apai chiar este OK.
O sa mai creasca oricum pana ajungi adult si sa faci sex, abia atunci vei vedea ca esti normal.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se considera ca doar 10-15% dintre penisuri sunt "perfecte" adica drepte, cilindrice, restul sunt mai mult sau mai putin strambe sau curbate in toate directiile posibile. Din punct de vedere strict medical si dar si pe baza experientelor si experimentarilor, forma penisului nu poate fi modificata deoarece aceasta depinde de structura sa interna iar modificarea formei printr-o interventie chirurgicala practic este aproape imposibila din cauza complexitatii extreme. Din aceasta cauza fiecare barbat este nevoit sa se multumeasca si sa se adapteze sa "lucreze/functioneze" cu ceea ce a fost dotat de la natura. Sanatate!

| FilipSergiuPaul a răspuns:

Buna uite am citit multa literatura de specialtate si sa stii ca este perfect normal sa se dezvolte initial spre stanga dar dupa aia sa stii ca totusi e normal sa se indrepte totul mai mult spre dreapta gen suntem in secolul 21 stii ahaha