| silvianros201 a întrebat:

Salut! Am 14 ani si mi-e frica de ceva. Deci, as face si nu as face sex. Cand nu am ce face mai citesc ceva despre sex. Si problema este cu bolile sexuale. Sunt foarte informat si de aceea imi e frica ca daca iau si o sa am pe viata. Ce parere aveti? straight face

12 răspunsuri:
| silvianros201 explică:

As putea lua cumva si daca as avea prezervativ?

| Suntbaiat123456789 a răspuns:

Și eu am tot 14 ani, eu zic să mai aștepți până la 18 ani și apoi poți să faci sex dacă vrei. Dacă folosești prezervativ nu pățești absolut nimic.

| silvianros201 explică (pentru Suntbaiat123456789):

Nu inteleg. De ce ai vrea la 18 ani. Nici la 14 dar pe la 16 da, din punctul meu de vedere. Cu prezervativul da. Nu cred ca o sa faci tu la 18 ani dar ayaye mai e pana atunci.

| elennax a răspuns:

Esti anxios pe tema asta fiindca esti mic si nepregatit din punct de vedere emotional. Peste 2-3 ani o sa gandesti altfel

| ania a răspuns:

E foarte bine ca te- ai informat.BTS sunt pedeapsa Creatorului psntru cei care incalca porunca Lui de a fugivde curvie( relatii sexiale in afara casatoriei.) Daca ramai virgin pana la casatorie si decizi sa fii fidel dupa, nu ai motive sa te temi de BTS. Si noi am fost virgini la 23crespectiv 24 de ani, nu ne-am inselat dupa si nu am tremurat niciodata de grija BTS.

| ania a răspuns:

Prezervativul te aoara doar in proportie de 80% de BTS chiar daca de sarcini nedorite te apara 99 % pentru ca se iau prin sange, e suficient ca o zgarietura a ta sa vina in contact cu sange mwnstrual si ai luat boala care poate exista ani de zile in corpul cuiva fara simptome.

| Violleta2022 a răspuns:

Singurul sex pe care poti sa-l faci la 14 anisori, este cel facut cu mana ta!

| mihai69 a răspuns:

Sunt câteva bts care se pot 'lua' și dacă faci sex cu prezervativ.
Dar se pot trata, nu le vei avea toată viața decât dacă le ignori.
Cât despre sex, deocamdată o labă e cea mai bună și mai ales sigură.
Iar când o fi să fie, încearcă s-o faci cu cineva despre care ai informații că nu umblă din plă în plă.

| silvianros201 explică (pentru Violleta2022):

Cel mai enervant utilizator: tu esti. Ți-am mai zis

| Violleta2022 a răspuns (pentru silvianros201):

Daca nu-ti place, nu te retinem baitel, poti pleca de pe forum!

| AlexandruAlex96 a răspuns:

Schema e sa nu te imbolnavesti. daca nu vrei sa fii bolnafv nu vei fi

| Suntbaiat123456789 a răspuns (pentru silvianros201):

Eu te sfătuiesc să aștepți până la 18 ani deoarece dacă faci sex acum nici tu nici fata cu care faci sex nu vă veți dezvolta normal. Tu ve avea probleme cu penisul, acelei fete îi vor arăta sânii ca la o babă de 80 de ani. Fă tu ce vrei, tu vei avea de suferit nu noi.