| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 14 ani si vreau sa imi incep viata sexula... e ok?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Am incercat sa-ti atrag atentia doar, ca este bine sa analizezi daca esti capabil sa reusesti sa fii si pe deplin RESPONSABIL in tot ceea ce vei face. Fiindca un copil se poate face extrem de usor si simplu dar din cauza lipsei de experienta uneori este mai greu de evitat si acest lucru trebuie avut in vedere....neaparat.

8 răspunsuri:
| nebunu_5532 a răspuns:

Daca îți începi viata sexuală manuala este Ok!

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este chiar OK, dar este oare cineva care sa te poata opri daca tu ti-ai propus asa ceva? In orice caz ar fi bine sa analizezi mai bine si cu mai multa atentie aceasta optiune de-a ta. Sanatate!

| FunkkyFresh17 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

In ce fel sa analizez? In cazul in care ramane insarcinata sau?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru FunkkyFresh17):

Am incercat sa-ti atrag atentia doar, ca este bine sa analizezi daca esti capabil sa reusesti sa fii si pe deplin RESPONSABIL in tot ceea ce vei face. Fiindca un copil se poate face extrem de usor si simplu dar din cauza lipsei de experienta uneori este mai greu de evitat si acest lucru trebuie avut in vedere....neaparat.

| Emilian65 a răspuns:

Daca te simti capabil(a) sa faci sex, de ce nu?

| sofisis a răspuns:

Nu prea. Esti foarte, foarte mic/a. Mai ales daca esti fata. Esti inca un copil. Nici macar adolescent nu esti. Sexul se face cand corpul si mintea sunt dezvoltate. Cand ajungi la maturitate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca sti baiat este ok. Daca esti fata esti prea mica, organele nu sunt dezvoltate indeajuns. mai asteapta si tu macar doi ani

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca esti baiat*

| Rux04 a răspuns:

Nu e ok. Ești prea mică. Mai așteaptă până la 18 ani! Nu ai organismul foarte dezvoltat.