| Ion57u3ev a întrebat:

Salut! Am 15 ani, 1.66 inaltime, 86 kg. Am penisul de 12 -13 cm
E normal? E bine?
Daca voi slabi va mai creste?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Wow, bieninteles ca nu-i normal, fiindca esti supraponderal!
Ca baiat, la 1.66m ar trebui sa ai maxim 60kg ori tu ai un exces de 26 de kg ceea ce te face supraponderal.
In ce priveste cucul, probabil ca va mai creste 1-2 cm in anul care ti-a mai ramas, fiindca la 16 ani i se opreste cresterea.
Incearca totusi sa slabesti masiv, ca si cucul se afunda in grasimea de pe pubis si ramane afara numai jumatate din el.

| Emilian65 a răspuns:

Fa un pic de sport: alergari, genoflexiuni, fotbal, tenis. In timp vei mai slabi si in acelasi timp si penisul tau poate mai creste.

| Catalin77945 a răspuns:

Posibil sa mai creasca, oricum ideea e ca daca mai slabesti nu va creste doar va da impresia ca e mai mare pentru ca nu mai ai burta sa ti l acopere

| Aditu94 a răspuns:

Pentru varsta ta, dimensiunea penisului este normala..cu timpul ce vei creste, penisul tau se va marii, acum depinde si de arborele tau geneaogic, de tatal tau. daca taicatu o are de 20 cm, o sa o ai si tu tot de atat.dar depinde ce gena duci in frunte. oricum, nu te ingrijora, un vagina are 13 cm adancime, si in excitare se largeste la 16 cm ..deci relax..si de o ai de 20 cm, si de e de 13 cm, important nu e marimea, important este cum o folosesti.

| Kranci123 a răspuns (pentru Aditu94):

Aurelius mie mi se pare ca o ai fix de 13, si cum te.ai gandit tu cu arborele? cum poate sa afle cat o are taica.su? intra peste el in baie? cu o ruleta in mana?

| Aditu94 a răspuns (pentru Kranci123):

Esti sigur/a ca o am de cat zici tu? vino cu rigla sa mi-o masori si o sa intri in depresie dupa. ha ha ha ha laughing ce mentalitate de om bolnav

| Kranci123 a răspuns (pentru Aditu94):

Pai cine e bolnav? eu sau tu ca ma pui sa ti.o masor cu ruleta? care intre care noi fie vorba suntem doi straini si suntem si barbati, Domnul nu ingaduie asa ceva

| Hypefox a răspuns:

Nu te îngrijora de mărimea penisului tău. Căci 12-13 cm sunt perfecți pentru orice tip de vagin. Ba chiar sa îți între în cap ca este mai plăcut asa decât ceva de 16-17-18 cm. Pentru femei este dureros și nici pentru bărbat nu este agreabil fiindcă nu poate întra complet. Vaginul femeii are 6-7cm când nu este excitant pe când se dilateaza la excitare și poate atinge 10-12 cm deci numai perfect?

| StefanIlAreMare a răspuns:

NU! Penisul trebuie sa fie dublul varstei tale adica in cazul tau 30 cm

| stefan339 a răspuns (pentru StefanIlAreMare):

Mersi frate, scot 120-ul la tine?

| MilmolfayCuTaitei a răspuns:

E bine stai pe spate

| MichailOfilescu a răspuns:

Nu, va ramane la fel de mic.

| limbidulcisivioi a răspuns:

Da. Grasimea se va muta treptat la penis si vei fi bine. Nu uita sa te hidratezi!