| iliketurtles a întrebat:

Am 15 ani jumate si de doi ani am inceput sa ma uit la anime-uri. Cu timpul, a inceput sa-mi placa foarte mult de un baiat dintr-un anime si de atunci nu mai pot place baieti reali. Am incercat dar nu pot! Pur si simplu sunt prea atrasa de acel personaj. Am si inceput sa cred ca imi voi trai viata singura, impreuna cu un poster cu acel personaj c:. Va rog luati in serios chestia asta, nu glumesc. laughing Cum sa fac sa nu imi mai placa de acel personaj? Am incercat totul, dar nu pot. Funda.

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stai linistita, o sa iti treaca.
Va veni ziua in care toate prietenele tale se vor plimba de mana cu un baiat si iti vei schimba ideile si punctul de vedere...
happy

| Miauti a răspuns:

Toti am trecut prin acea perioada. Asta din cauza ca iti este frica de a suferi in cazul in care te desparti de o persoana reala.
Poate intr o buna zi o sa geseti persoana ideala, care se aseamana cu acel personaj.

Sfatul pe care il dau ar fi sa cauti persoana care ii place ceea ce iti place tie (un fan anime)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la psiholog

| suntserios a răspuns (pentru iliketurtles):

Sa stii ca nu am ziso in gluma, daca nici tu nu ai pun intrebarea la misto

| iliketurtles explică (pentru suntserios):

Stiu laughing

| Giulia97Anna a răspuns:

laughing) stiu exact prin ce treci laughing) asa "eram" si eu...acum dupa cativa ani, mi-a trecutwinking mai ales ca acum am un prieten real, nu un personaj din anime laughing

| Alcyon a răspuns:

Nu-i lua in seama pe rautaciosii de mai sus. E ceva normal. La 14-15 ani te indragostesti de cele mai nastrusnice chestii: personaje din romane sau desene animate, actori celebri, cantareti, profesorul de mate (desi e cu vreo 20 de ani mai batran ca tine). O sa-ti treaca cand o sa te mai maresti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Cauta un prieten care sa semene cu gagiul din desene.
2. Nu te mai uita la desenele respective.
3. Gagiul respectiv e foarte urat.
4. Daca celelalte metode n-au mers iti ramane un singur lucru de facut, sinucide-te.

| Nanami利 a răspuns:

Eh,si mie mi se intampla chestia asta, numai ca (,) cu un alt personaj :3
http://abandonedfactory.files.wordpress.com/......omoe-1.png

Dar inca nu e timpul sa ma ingrijorez :))
Si poate nu exista niciun baiat pe acolo fain, poate daca-l gasesti vei termina cu asta;)) ^^

| Bøøgey a răspuns:

Moama, tu-ti dai seama daca gasesti pe unul care seamana cu gagiul din anime?

| NnDWtf a răspuns:

Sasuke? Nu mai urmari naruto.

| AndradaE a răspuns:

Stiu pe cineva in aceeasi situatie. laughing) Si ea a crezut la fel, dar apoi a inceput sa-mi vorbeasca zilnic de un baiat si fara sa-si dea seama i-a placut de el si nu s-a mai gandit la anime-uri. Stai calma, cand cunosti pe cineva nu te mai intereseaza ce-i in jur. happy

| KoreanGirl a răspuns:

Despre ce personaj e vorba? *îţi spun imediat dacă poţi fi tratată*

| Giulia97Anna a răspuns (pentru iliketurtles):

Awww Deidara...e dragut :)))) :x.O sa-ti treaca aceasta "obsesie", asa cum mi-a trecut si mie;)