| Tepty12 a întrebat:

Salut, am 15 ani si am o intrebare, am penisul in jur de 14-14.5 cm si circumferinta de 13cm.Este ok? Mie mi se pare cam mic.O sa mai creasca macar 3 cm pana la 18 ani?
Va rog raspunsuri serioase si nu in bataie de joc pentru ca pe acelea nu o sa ie iau in serios.

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit daca ai alege sa resoecti planul Creatorului si sa fii virgin la casatorie si sa te insori cu o fata virgina, arunci nu te compara cu nimeni, nu conteaza cati centimentrii vei avea, i se va parea perfect ass cum esti.

| Violleta2022 a răspuns:

OK pentru ce?
Ai doar 15 anisori, asdar folosesti cucul pentru urinat si eventual te masturbezi dincand in cand, iar pentru atata lucru nu-i nevoie de cine stie ce lungime de cuc happy
Este imporatant la varsta asta sa inveti sa-l speli ZILNIC cu apa calda si sapun si din cand in cand, il poti "dezmierda" cu mana.

Penisul creste conform mostenirii genetice de la tatal tau pana la implinirea varstei de 16 ani, cand isi inceteaza cresterea.Din pacate, cresterea penisului tau este aproape incheiata, fiindca te apropii de final.

Nu confunda cresterea in inaltime, care se intampla pana la 18 ani, cu cresterea pensiului care se intampla PANA la 16 ani.

| Tepty12 explică (pentru Violleta2022):

Ok pentru viitor ca am auzisem ca nu o sa mai creasca deloc.

| mihai69 a răspuns:

E foarte ok, nu te alarma.
Dacă mai crește, ajunge dincolo de anus și poți să te kk pe el, și nu cred că vrei asta...

| doctorandus a răspuns:

E mai mare decat la majoritatea romanilor maturi.

| doctorandus a răspuns:

@ania: in Biblie nu scrie nicaieri ca barbatul trebuie sa ramana virgin pana la casatorie. Daca crezi ca scrie: da cartea, capitolul si versetul la care scrie explicit ca trebuie sa ramai virgin pana la casatorie.

| OmBanal33 a răspuns:

O data ce a trecut de 12 cm nu mai trebuie sa te ingrijorezi de nimic. Esti ok, nu are foarte multa importanta lungimea...

| Supainstant a răspuns:

E o marime normala totusi. Daca ramane asa, nu te va angaja nimeni sa joci in filme porno, dar nu e o tragedie in rest, nu ai un handicap laughing stai linistit

| xxIonelxx a răspuns:

Vezi ca eu cand aveam 15 ani aveam organu genital masculin de 25 de cm doar ca ama vazut ca pretyeni mei au organele genitale masculine dam la jumate fata de al meau asa ca am pinresi a ca poti sa o primesti in cur indifertent de marimea organului genital masculin

| Tepty12 explică (pentru xxIonelxx):

Pune tu cuvintele ca le așez eu, pe bune, nu ătiu ce vârstă ai dar cu siguranță trebuia să știi să scrii corect...