| NulzzDaniel a întrebat:

Salut, am 15 ani si de cam 2 saptamani dimineata nu ma mai trezesc excitat si cand ma uit la un film porno sau ceva ma excit mai greu decat inainte. O fi de la maturizare sau trebuie sa consult un doctor?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani si in situatia asta, nu ai nevoie sa consulti nici un medic.
Masturbarea excesiva nu-i sanatoasa oricum.
Este mai sanatos si normal sa o faci odata la 3-4 zile.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar putea exista si posibilitatea ca in ultimele 2 saptamani sa nu fi avut un somn odihnitor si din acest motiv sa fi ajuns in situatia amintita. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o pauza

| Dragosdoar a răspuns:

E de la faptul ca trebuie sa inveti, sa ti faci un grup de prieteni ok si s te gandesti mai mult la viitorul tau decat la filme porno(au si alea rostul lor, dar nu l face primar in viata ta). De curiozitate; cat de des te mastubrezi pe filme porno?

| NulzzDaniel explică (pentru Dragosdoar):

Ultima data a fost acum o saptamana
Asa cam odata la 3-4 zile ca nu am timp