| GabrielConcordia a întrebat:

Salut, am 15 ani si imi place de o fata. Ea e mai mica decat mine cu un an. Suntem in aceeasi clasa. Si stiti bine ca ieri a inceput scoala asa ca am intrat in vorba cu ea. Eu si cu ea ne stim de destul de mult timp. I-am facut un compliment. I-am spus ca e frumoasa si mi-a zambit, dupa cum stiti un baiat moare dupa zambetul unei fete. Apoi toti colegii din clasa ne-am asezat pe scarile scolii pentru a juca un joc si ea s-a asezat langa mine.
Dupa am fost chemati intr-o clasa sa facem curat. M-am oferit sa car ceva greu in locul ei, dar nu a vrut raspunsul ei parca a fost dat cu ura. Apoi s-au luat niste baieti rai din scoala de ea si eu am scapat-o din mainile lor.
Ce sa fac? Credeti ca mai vrea sa vorbeasca cu mine?

Scuzati ca am repetat intrebarea, dar ultima nu a fost data complet.

Răspuns Câştigător
| BogdanBz a răspuns:

Nu fi rusinos. Cel mai bine o iei frumos deoparte intr-o zi si vorbesti cu ea. Ii spui ca o placi si ca ai impresia ca si ea te place pe tine. Daca te place, atunci iti va confirma sau iti vei da seama, daca nu te place, atunci ti-o va spune pe fata. nu ia nimic de pierdut

1 răspuns:
| sweetangels a răspuns:

Da, insista in continuare dar fara sa pari disperat. ai facut deja pe cavalerul, e de bine. altul ca tine nu mai gaseste prea curand happy