| Bertoxd a întrebat:

Salut, Am 15 ani si nu ejaculez. De ce? Ajutor please

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul lucru pe care il poti face in acest moment este cel de a ASTEPTA in liniste si fara stres momentul in care se va maturiza corpul tau d.p.d.v. FIZIC cat si organele tale in general si implicit si cele reproducatoare. Acest moment al maturizarii sexuale se produce de obicei in jurul varstei de 14 ani (+/- 1 an), insa exista si situatii in care chiar si daca varsta biologica a ajuns la 15 ani cu toate acestea dezvoltarea fizica sa ramana in urma sa ai un aspect de baietas si sperma va apare peste un anumit timp. O astfel de intarziere a dezvoltarii fizice poate sa influenteze maturizarea organelor sexuale interne reproducatoare si din acest motiv producerea spermei sa fie intarziata. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Orgasm ai?

| Bertoxd explică (pentru mihai69):

Da

| mihai69 a răspuns (pentru Bertoxd):

De cât timp ai început să ai impulsuri sexuale? (bănuiesc că te masturbezi)?

| vreucarteaIT2013 a răspuns:

Imi pare rau de tine, un prieten de al meu de la 8 ani.