| DennisAnn a întrebat:

Salut,am 16 ani(baiat) si am o 'problema'.
Problema mea consta in timiditate(ca majoritatea baietilor)am o colega de clasa de care imi place foarte mult,vorbim,radem, etc.
De curand am reusit sa o invit in oras, am stat am vorbit(vreo 4 ore)si nu stiu exact cum sa ii spun ca o plac,banuiesc ca daca a ramas atat timp la 'intalnire' cu mine poate ii place si ei de mine,dar este foarte distanta de la un timp,nu prea mai vorbim, si nu stiu ce sa fac.

Dar problema mea nu se opreste aici, fosta mea prietena(ne-am despartit acum 1 an)a inceput sa imi trimita mesaje ca ar vrea sa ne impacam(vreau sa precizez ca eu am incheiat relatia)si nu sunt sigur ca pe deoparte vreau sa ne impacam,dar as vrea sa stau cu colega de clasa,este mult mai usor cu fosta,ei trebuie sa ii trimit un singur mesaj,in cazul in care vreau sa ne impacam,dar nu inteleg de ce consider ca este prea usor, si tot tind catre colega de clasa.

Stiu ca intrebarea mea nu este foarte coerenta, dar sper sa imi puteti raspunde.

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Relatiile din trecut trebuie sa ramana acolo, in trecut: viitorul este in fata, nu in spate, dar trebuie sa tinem seama de greselile pe care le-am facut in trecut. Scoate-ti iarasi colega la un suc si spune-i diect, fara ocolisuri, cat este ea de frumoasa pentru tine si ca ai fi onorat sa incepi cu ea o relatie. Bafta!

| DennisAnn explică (pentru neutrino):

Multumesc foarte mult, o sa tin cont, maine imi incerc norocul.

| neutrino a răspuns (pentru DennisAnn):

Cu placere, dar nu uita ca norocul mai depinde si de cum si-l face omul!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca tu esti cel care a rupt relatia cu fosta, atunci de ce crezi ca este bine sa reiei relatia cu fosta. Daca ti-ai gasit o prietena, colega de clasa, atunci continua relatia cu aceasta colega.