| AlexandruMartir a întrebat:

Salut, am 16 ani prietenii mei rad de mine ca sunt virgin și sunt foarte timid, arat bine, se uita fetele la mine dar dacă vorbesc cu ele fac un atac de panica și nu mai știu ce sa zic.Acum nu mai am nici un prieten, nu mai ies nici in oraș și stau toată ziua in casa, se mai poate face ceva împotriva asta? Eu ma gândeam ca pana la 18 dacă nu o sa se schimbe ceva sa ma duc la o prostituata și după sa îmi văd de treaba.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Multi din cei care rad de tine sunt virgini dar nu o recunosc.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai baiete, virginitatea nu este ceva de care trebuie sa scapi, ca nu doare si nu atarna greu la cantar!
Eu spun sa te axezi acum pe carte, sau fiind in vacanta, pe distractie si relaxare ca vine si timpul ala sa-ti incepi viata sexuala, cand vei cunoaste o fata si vei avea sentimente pentru ea.

| Violleta2022 a răspuns:

La 16 ani, cel putin 80% din baieti sunt virgini, numai ca nu spun adevarul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceia nu-s prieteni adevărați. Faci bine că nu mai ai tangențe cu ei.

| Kiran a răspuns:

E strict alegerea ta daca esti sau nu virgin. pana la urma tot o sa ii pierzi pe acei prieteni cu timpul.
Crezi ca nu te apuca emotiile cand o sa inceapa o experimentata sa iti faca dorintele? mai bine ia-o incet, gandeste-te de ce ai acele emotii si intelege ca sunt oameni ca si tine, e firesc sa ai inamici sau aliati. nu trebuie sa ii multumesti pe altii

| MyNameisEduard a răspuns:

Eu am 17 ani, sunt tot virgin și așa vreau să rămân până la căsătorie(alegerea mea), nu despre asta e vorba.Ar trebui să-ți cauți alti prieteni, știu că poate ti se pare greu dar mai bine singur decât cu asemenea prieteni dacă nu găsești alții.Nu ar trebui sa te duci la o prostituată,mai bine îți găsești pe cineva și o faci la o vârstă potrivită sau după căsătorie dacă ești mai credincios, prietenii tăi râd de tine dar să vezi tu când vor exista sarcini nedorite la vârsta asta(știu cazuri), si plus că dacă o fac mult cu parteneri diferiți pot lua diferite boli.Dar așa e generația în ziua de azi, nu trebuie să te iei după ei, fii tu cel matur happy

| AlexandruMartir explică (pentru MyNameisEduard):

Căsătorie? Eu nu am cu cine sa ies in primul rând si in al doilea cred ca nici nu mai îmi doresc prieteni vreodată.Am tot înghițit tot ce au zis despre mine si cât mau inzosit dar mi-a ajuns.

| shookdazed a răspuns:

Prietenii tai sunt niste idioti!
Nu are nimeni voie sa rada de tine fiindcă esti virgin din cauza unor idioti a ajuns societatea asta de rahat fiindcă toti si-o trag fara nici o grija si dupa se trezesc părinții la 12-16 ani.
Încearcă sa iti faci o prietena si cel mai bine ar fi după părerea mea sa o faci prima oara cand te simți tu pregătit daca nu gasesti mai e soluția sa mergi la curve dar nu vei simti nimic doar vei scăpa de virginitate si cam atat.
Tu decizi, succes.

| StefanAdam a răspuns:

Eu zic sa mergi de pe acum, e o experienta care te va maturiza foarte tare si te va face sa relationezi mult mai usor cu o femeie.

| HabarnamJK a răspuns:

Joci cs?

| Daniel1122222 a răspuns:

Ba frate ai 16 eu zic să o faci esti destul de mare!

| izukyyy a răspuns:

Ba eu zic ca esri aro ace acum stiu