| Marcel69minecarftGamer a întrebat:

Salut am 16 ani si cand ma masturbez imi dau drumul foarte repede...gen 30 de secunde ar fi ceva wow daca as rezista fara sa-mi dau drumu,am incercat sa ma opresc un moment dar imi e cam greu, alte sfaturi? Si fara raspunsuri copy-paste din nu stiu ce romane ca nu le citesc, doar scurt si la obiect

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricat de greu ar fi, doar opreste-te si asteapta un pic, dupa care baga mare din nou si opreste-te iar, tot asa pana chiar nu mai rezisti.
Si de asemenea timpul de rezistenta va creste pe din ce in ce mai mult ce o faci.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti incepator.Scurt.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nici-o alta metoda de prelungire a timpului de masturbare in afara asa numitului "AUTOCONTROL" necesar si obligatoriu cel putin acum la inceput. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca vrei sa nu mai ejaculezi asa de repede, incearca sa te masturbezi mai rar sau chiar deloc.

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

Sfat medical dat in bataie de joc.

Masturbarea nu produce ejaculare precoce. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.

http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

| alexandru0sorin a răspuns:

Man scurt si la obiect: la fel ca masturbarea ta. uite daca vrei sa rezisti mai mult s-ar putea sa nu stiu nu fie o problema la actiune adevarata. de ce sa pierzi timpul cu asa ceva? cand poti sa termini repede.

| Stephen123456 a răspuns:

Da ar fi ceva normal, antreazate mai departe big grin