| GeorgePlatona a întrebat:

Am 16 ani si eu deseori obisnuiam sa ma masturbez o data la 3 saptamani..De fiecare cand o faceam (nu ca disperatul) dupa ce ejaculam ma simteam foarte trist..cateodata imi venea sa plang..Am auzit de la niste prieteni ca masturbarea duce la depresie. Baieti voi va simtiti naspa dupa ce dati o manuala? ( tristi, fara chef de viata)?

Răspuns Câştigător
| SLexuS a răspuns:

Ai aici mai multe detalii - https://www.vice.com/......orgasm-940

Acest lucru a fost dezvoltat foarte mult fiind valabil pentru ambele sexe, poti citi mai mult mai sus, se numeste "post-coitală".

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea nu provoaca depresii, dimpotriva, ar trebui sa provoace stare de bine, de relaxare, de satisfactie.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca, masturbarae excesiva acum, iti poate aduce multe neplaceri in viitor, cand vei dori sa ai sex cu o fata sau un partner sexual, si cand te vei scapa pe tine, in primele secunde de sex (ejaculare precoce), sau nu vei putea avea erectie deloc.

| mihai69 a răspuns:

Nu mai crede tot ce auzi.

| doctorandus a răspuns:

Cred ca ar trebui sa discuti sincer pe tema asta cu un psihiatru.

| Sofer a răspuns:

E ciudat sa te simți trist. Eu ma simt mai eliberat și relaxat după Manuela și sex.

| Donsavas a răspuns:

Da,este adevărat, fiindcă scopul este sa te reproduci sau măcar sa faci sex, nu sa te autosatisfaci. Singurătatea duce la depresie

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Donsavas):

Nu stiam de ce 94% dintre baieti sunt depresivi! laughing

| CerealaCuOchi a răspuns:

Amm, din cate stiu eu (sunt fata) masturbarea ajuta la combaterea depresiei. Poate ca te simti vinovat ca te gandesti la anumite chestii in timpul masturbarii, sau gen pentru ca te simti asa de bine incat dupa orgasm devine ciudat.

| asadav a răspuns:

Esti homalau, sau daca nu esti homalau esti foarte ciudat!

| Anonymous7899012 a răspuns:

Mie nu mi se întâmplă

| Vlad12312 a răspuns:

Salut, eu nu am treaba sunt destul de ok