| Roleplay a întrebat:

Am 16 ani si pana acum n-am avut niciodata o prietena. Arat bine, sunt constient de asta. Observ mereu fete care se uita lung dupa mine. Dar nu de asta va scriu.
Problema mea e ca nu vorbesc cu ele pe Facebook/whatsapp. Pur si simplu nu stiu cum sa deschid o conversatie cu o fata necunoscuta pe Facebook de exemplu. Ce sa-i spun prima oara, cum sa continui etc., intelegi voi. Mi-ati putea da voi niste exemple de conversatii de inceput ale voastre? Nu vreau doar sa stiu ca se incepe cu un 'Buna', vreau sa vad ce spuneti voi fetelelor sau ce va spun voua baietii(in cazul fetelor) cand incep conversatiile ca sa mentina acea conversatie.
Sper sa ma puteti ajuta. Va multumesc mult!

6 răspunsuri:
| Acras a răspuns:

Eu am mereu aceeasi Replica..."Ce faci bre?"
apoi ii bag si un emoticon ca le place la proaste si le bag si 2-3 complimente si apoi gata hai intalneala si futareala

| Malloryy a răspuns:

Salut! Pai...cred ca ar trebui sa incepi o conversatie cu ceva care te leaga de persoana respectiva. daca e o colega, ceva legat de scoala. daca e o tipa intalnita pe strada ceva legat de momentul in care v-ati intalnit... daca e o tipa de la o petrecere ceva legat de petrecerea respectiva..etc..apoi..trebuie sa fii prietenos.dar nu cat sa intrii in friend zonelaughing) adica..nu ii vorbi despre alte tipe sau sa dezbati cu ea povesti despre fostii ei iubiti..fii doar de treaba si amuzant. fetelor le plac baietii amuzantilaughing apoi..treptat treptat..mai bagi si tu cate un compliment.dar nu d-alea tampite..si imposibil de crezutlaughing..si cel mai important..nu o bate la caplaughing adica. vorbesti cu ea o zi.2.3.apoi o mai si ignori putin..sa iti simta lipsalaughing si sa te bage ea in seama. daca tipa iti raspunde sec ..sau nu iti raspunde.e aiurea sa mai insistilaughing)
Bafta!

| SuntTrisSta a răspuns:

Fii putin mai dezghetat

| Minișan_Cristina_2001 a răspuns:

Incepe cu sall nu cu buna. Iti zic, e mai bine, te descurci tu. Daca cineva iti intoarce spatele inseamna ca nu te merita. Si. doara esti baiat, ai putin tupeu si bingo happy

| Minișan_Cristina_2001 a răspuns:

Aa si iti trebuie putina vrajeala!

| amnam a răspuns:

Cred ca dacă e vorba de o conversaţie pe Facebook, ar trebui să-i vizualizezi puţin interesele, s-o urmăreşti puţin, să vezi ce muzică îi place, ce filme preferă, dacă urmăreşte vreaun serial, chestii pe care le-aţi putea avea în comun. Apoi, de exemplu să presupunem ca tipei îi place muzica rock şi îţi place şi ţie, ipotetic vorbind, o poţi aborda cu un Bună, apoi am văzut că-ţi place trupa nu ştiu care, ai văzut ce melodie au scos?! Chestii de genul acesta, ce găseşti în comun cu ea. Dacă vei prezenta interes pentru ea, sunt sigura ca va deschide şi ea subiecte.
Sper că ţi-am fost de folos.