| annonim72 a întrebat:

Salut, am 16 ani și prietenul meu la fel are 16 suntem împreuna de 7 luni.
Cu ceva timp in urma a început sa îmi atingă sânii peste tricou dar după și sub tricou, i-a sărutat atins și tot asa.
Dar azi a băgat mâna și in pantaloni și a început ușor sa îmi mângâie vaginul, după mai tare dar când a vrut sa bage degetul, pai am avut o durere mare și i-am zis sa înceteze ca ma doare și a încetat.
Dar tot îmi mângâia ușor vaginul (partea de sus) și m-a excitat foarte mult ca am ajuns și pana la orgasm tocmai, iar după a început sa ma doara burta jos, de la ce poate fi?
Eu la el nu am atins nimic și pana când nu vreau ca sa o fac pentru ca nu sunt gata de ceva mai mult, dar cu asta el poate sa inteleaga ca sunt.
Vreau sa îmi dați vreun sfat, o părere dacă am făcut totul bine ca i-am permis și de ce ma doare burta jos?
(el e primul meu prieten)

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Dacă doar vă jucați e în regulă.
Burta, abdomenul doare datorită jocului erotic, a excitării, mușchii "au lucrat".
Nimic grav. Iar, referitor la faptul că nu v-a putut penetra cu degetele, e ceva normal, deoarece sunteți virgină, iar mușchii vaginului sunt rigizi.
Prin joacă, multe tentative de penetrare va reuși. Dar, există un mare dar, acesta fiind factorul uman, adică dumneavoastră.
Dumneavoastră, trebuie să strângeți din dinți și să îl lăsați să forțeze câte puțin penetrarea. Nu integrală, de la început, ci treptat!
Succes!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa pui mana pe anatomie si sa citesti putin despre aparatul tau reproducator, ca-i jale.
Sa ajungeti la pipait pe organele sexuale si sa nu ai tu habar ce-ti atinge baiatul... este rusinos.
Pentru cunostintele tale, vaginul se afla 100% in interiorul burtii tale, dincolo de labii si vulva.
Ce ti-a mangaiat el au fost buzele pasaricii si probabil clitorisul, si acolo unde si-a bagat degetele, este vaginul tau.
Atentie, daca il mai lasi sa-si bage mainile in vaginul tau, s-ar putea sa-ti rupa himenul si adio virginitate.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza celor descrise se poate presupune ca pana in prezent nu ai practicat masturbarea intravaginala prin metoda ''degetica'' cu scopul de a-ti provoca si obtine atat placere, cat si satisfactie dar si starea de orgasm. Trebuie sa stii si sa si intelegi ca esti in aceeasi situatie in care sunt toate fetele care niciodata NU au practicat masturbarea intravaginala prin "degetica" sau orice alta metoda si intr-o astfel de situatie fiindca vaginul ti-a fost perfect "intact" si canalul vaginal a fost extrem de stramt. In momentul in care iubitul tau a incercat sa introduca degetul in vagin, a aparut durerea foarte intensa, insuportabila, care din nefericire pentru tine se va produce si data viitoare si va fi tot la fel de dureroasa, de insuportabila si imposibila de a fi realizata. Durerea foarte intensa care se produce la prima incercare de penetrare a vaginului chiar si cu degetul, se datoreaza largimii extrem de mici de doar 6-8 mm in diametru a canalului vaginal intact/virgin. Durerea apare ca urmare a intinderii fortate peste limita de intindere a muschiilor care formeaza vaginul atunci cand degetul foarte gros comparativ cu diametrul foarte mic al canalului vaginal, produce o intindere brusca si exagerata, mult peste limita de alungire a fibrelor musculare. Vaginul reprezinta un tub elastic constituit din insiruirea de multe inele de muschi circulari suprapusi, care au o anumita lungime bine definita. Pentru a fi largit canalul vaginalin mod treptat, devine imperios necesara practicarea masturbarii intravaginale prin ''degetica'', fiindca in caz contrar, s-a constatat ca indiferent de cat timp ar dura preludiul in vederea pregatirii vaginului pentru masturbare cat si ulterior pentru sex, durerea resimtita va continua sa fie la fel de mare de intensa si/sau insuportabila.
Durerea care persista sa existe in zona abdomenului inferior, si in toata zona adiacenta ''pasaricii'' se datoreaza faptului ca s-a acumulat acid lactic in muschii vaginali ''maltratati'' si existenta acestui acid lactic provoaca o durere care este asemanatoare celei provocate de febra musculara si din acest motiv va dispare complet in zilele viitoare.
Fiindca este vorba de iubitul tau, este de inteles ca i-ai permis sa ti se joce cu pasarica, insa va trebui sa inteleaga ca indiferent de cat de excitat ar fi, trebuie sa stie sa se controleze, sa fie cat mai fin si tandru cand se joaca cu ''pasarica'' pana in momentul in care vaginul va deveni bine largit incat sa poata fi bagate 2 degete fara sa mai apara senzatia de disconfort. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

De la joaca voastră. Nu e nimic ca îți trece.

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns:

Dacă vrei sa nu te mai doară burta ia nospa și nu te ai doare burta