| andrey4u a întrebat:

Salut,am 16 ani si vreau sa va cer parerea in legatura cu ceea ce am patit anul asta si anul trecut.Ei bine la scoala am o colega de clasa cu care incepusem sa vorbesc cu ea inca de la inceputul anului trecut.Ne placea sa vorbim unul cu celalalt si aveam niste discutii in gluma gen:buna cf,bine u, bine u, bine u, s.a.m.d; care continuau asa minute in sir fara sa nu ne placa.Pur si simplu ne placea sa continuam la nesfarsit lantul.Era super ok.Incepusem sa simt afectiune pentru ea. Apoi insa, la balul bobocilor ea s.a combinat cu un alt baiat(motivele nu le spun, nu era oricum nimic iesit din comun pana la urma).Eu unul m.am suparat insa imi placea sa o aud mereu spunand "hey X esti suparat pe mine?". Simteam ca o plac din ce in ce mai tare. Apoi am reusit sa am o bresa, o ajutam la anumite materii unde ea nu se prea pricepea.Deveniseram foarte apropiati.Desigur in acest timp ea se despartise de celalalt baiat.Era totul ok. Apoi am fost in excursie unde a fost foarte super,ne apropiaseram foarte mult unul de celalalt,eu unul, pe nesimtite, incepusem sa o iubesc.Dar nu putea sa tina asa.Amandoi facuseram greseala sa ne batem joc de un alt baiat pe mess(gluma nu e intotdeauna binevenita) dp id meu,iar acel baiat a inceput sa inparta zvonul cum ca eu si ea suntem impreuna,ceea ce ne.a ruinat pe amandoi.Ea a inceput sa fie distanta fata de mine,a contribuit desigur si excesul de zel care il mai aveam uneori in fata ei si uite asa am inceput sa ne batem joc unul de celalalt,eu mai mult decat ea. Apoi ceea ce m.a enervat cel mai tare a fost faptul ca bunul meu coleg de banca cu care raman frate de cruce mereu,mi-a spus ca s.a pomenit intr.o seara cu ea spunand ca are sa ii marturiseasca sentimentele ei pentru el(in legatura cu colegul de banca, nu e o problema, el nu o place si e cu altcineva).M.am simtit teribil.La sfarsitul anului,dupa cateva certuri am vrut sa inchei povestea vorbind cu ea, marturisindu.i tot, dar nu am reusit decat sa o fac sa ma urasca mai tare.Deci asa am incheiat anul scolar uitandu.ne unul la celalalt cu o privire de gen:"imi pare rau, poate ca timpul poate va inchide ranile".Asa.In vacanta crezusem ca am uitat.o pana cand, intr.o noapte am visat.o spunandu.mi ca nu e totul pierdut iar iertarea va veni intr.o zi(pentru carcotasi stati linistiti ca nu a fost si altcevalaughing ).Au mai trecut cateva saptamani dupa care am vorbit cu ea.Ei bine se purta ok as spune, dar din vorbe m.a combinat cu o prietena de.a ei pe care o stiam si cu care ma intelesesem foarte bine.Si asa am iesit toti trei in oras.Ea fusese invitata de catre prietena.Si s.a ajuns la un moment in care a trebuit sa o sarut pe prietena mea, ceea ce insemna ca ea trebuia data la o parte, nu stiu de ce dar parca am vazut ca ii parea rau ca m.a combinat cu aceasta fata.In fine, ea s.a suparat si pe mine si pe prietena si uite asa am ajuns sa vorbesc cu ea cerandu.i iertare. Apoi ea a spus ca pana la urma m.a iertat in legatura cu tot(adica ce e mai sus) dar am facut greseala sa spun ca unele lucruri rele pe care i le.am facut le.am facut din gelozie, iar ea m.a intrebat ce e cu gelozia asta.Nu i.am putut raspunde.Nu am putut, dar am ramas deprimat dupa.Acum nici nu stiu ce mai e de facut.Voi ce credeti, pot sa ajung sa am o relatie normala cu ea, sau sa raman asa cum sunt si sa sper ca timpul vindeca? Sunt andrey4u si asta e povestea mea.

Răspuns Câştigător
| baf a răspuns:

Super tare..nu credeam ca mai exista baieti ca tine, da, cred ca ar trebui sa ii spui ce simti pentru ea, din toate chestiile pe care le-ai facut este imposibil sa nu-si fi dat seama...si in plus tu spui ca i-a parut rau vazandu-te cu prietena ei...ar fi trebuit sa reactioneze, dar probabil nu ii sta in fire.ori ea te vede doar ca pe un prieten? eu zic sa mai incerci succes

4 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Ai 16 ani. Stai linistit. Vorbeste cu ea deschis. Spune-i ca tii la ea si ca vrei sa fi-ti impreuna, vezi ce zice sitrece-ti la fapte. Bafta!

| FleeKy a răspuns:

Intr-un fel trista povestea deoarece tu tineai foarte mult la fata aia si va-ati certati dintr-un cacat...Cum multi fac lucrul acesta(tin sa mentionez ca si eu fac acelasi lucru). Sper sa fiti impreuna si sa fiti cei mai fericiti din lume happy Succesele mele big grin >big grin

| andrey4u explică:

Hey pentru discutii ma puteti contacta la andrey_iacy