| AlexAnonimul1 a întrebat:

Salut, am 17 ani si am nevoie de putin ajutor, e vorba de o fata cu care am fost în clasa pana in clasa a8 a ( acum sunt a 11 a) ea dadea semne clare ca ma place si eu o placeam dar imi era frica sa ii spun de teama de a fi respins si ar fi fost aiurea sa ne intanim zilnic la scoala si mai ales ca stateam in aceeasi banca. Eu credeam ca e doar în capul meu tot, odata chiar mi-a spus ca ma iubeste dar eu tot credeam ca nu e adevărat pana cand mi-am dat seama, dar a fost prea tarziu asta dupa ce am terminat clasa a 8 si am inceput sa ne vorbim mai rar, mereu la scoala imi zambea si atunci cand eram afara la fotbal ma chema în clasa (ea stând în orele de sport cu prietenele ei ). Uneori se ascundea si incerca sa ma sperie alteori dupa ce ajungeam in clasa imi spunea ca nu e nimic si imi zâmbea (deci am venit degeaba ) alteori stătea la geam si cand treceam isi punea mâinile în părul meu ( nu mă trăgea de par ). Avea note ceva mai bune decât mine si era destul de frumoasa, pentru mine era cea mai frumoasa si nu mă striga pe nume ex: ma numesc Andrei imi spunea Andreiutu. Am nevoie de un sfat cum sa incep o conversatie cu ea dupa atata timp, despre ce să vorbesc si voi ce credeti chiar ma plăcea pentru ca eu chiar cred ca da.

5 răspunsuri:
| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Nu mai are rost, sincer. Timpul nu se mai intoarce pentru tine. Ai avut o sansa si i-ai dat skip fiindca ai gandit prea mult. Invata din experienta asta si mergi mai departe. Daca te agati de trecut, nu poti sa evoluezi. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Din aprilie si pana acum, tot pui intrebarea asta. Inca nu ti-ai facut curaj sa-i vorbesti?
Ori astepti sa o faca cineva in locul tau?
Stii ca amanatul asta nu aduce nimic bun, fata se va satura de asteptat si isi va face curand iubit, nemailasandu-ti ocazia sa-i ceri prietenie.
Decizia iti apartine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heloo esti a11-a si o fatã iti dadea semne ca te place când terminat a 8a.laughing nu acum

| Subsemnatul123 a răspuns:

Nasol de tine. Ai lasat asta sa treaca pe langa tine si acum regreti. Acum poate o fi cu altul intr-o relatie, poate nu te mai place, poate si-a dat seama ca nu te prea interesa si acum n-o mai intereseaza nici pe ea de tine. Intreab-o si tu ce mai face si cum o mai duce. Asa dati din una in alta si o sa incepeti iar sa vorbiti.

Si nu inteleg, cum adica ea dadea semne clare ca te place dar tie iti era frica sa nu te respinga? Cred ca o femeie daca te place inseamna ca vrea sa interactioneze mai mult cu tine, nu sa te respinga. Ori este asa, ori sunt eu total paralel.

| Catalina990099 a răspuns:

Intreab-o si tu pur si simplu ce mai face, cum e la scoala la ea, propune-i sa iesiti o dată sa mai povestiți ca Na. ati fost colegi laughing bafta