| Markusfrtt a întrebat:

Am 17 ani si nu am avut nici o prietena pana acum. De cate ori am fost indragostit am suferit enorm. Eu unul ma consider urat, si imi vin prin minte tot feluri de pareri negative despre mine daca incerc sa vorbesc cu o fata. Sunt o persoana glumeata in preajma prietenilor. Dar cand vine vorba de o fata ma blochez. Acum ceva timp eram timid si acum sunt dar nu asa de mult. Nu mai sunt asa timid acum. Am incercat sa ma bag in seama cu unele fete pe facebook, dar unele nu raspund. Acum este o fata care-mi place dar nu-mi raspunde, poate pentru ca nu ma cunoaste. I-am zis odata "Buna" cand trecea pe langa mine s-a intors a zambit si si ea "Buna". Prietenului meu ia raspu pe facebook mie nu, poate ca el se tot plimba pe langa clasa iei la scoala sau intra prin clasa si l-a vazut. Eu nu ma duc si asta pentru ca timiditatea ma cam opreste.Ce sa fac? Ma simt stanjenit cand cineva ma intreaba daca am vreo prietena sau ca am 17 ani si nu am i prietena. Ce sa fac? Ce sfat imi dati? Simt un sentiment de tristete de fiecare data cand ma gandesc la tema asta. ajutati-ma

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand te mai intreaba o persoana sau mai multe de ce nu ai gagica le zici ca iti astepti momentul potrivit, si nu vrei sa ai parte de neplaceri la varsta actuala. In viata sant persoane care nu au pereche altele au dar drumul merge inainte

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să-ți stăpânești sentimentele și să ai mai multă încredere în tine.
Pa, pa.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai ce te blocheaza? cu ce crezi ca iti e superioara acea fata(sa stii ca multe au in cap tampenii mai mari decat baietii, nu generalizez)? mergi si tu inca cineva in cautare de fete, in pauze mergi numai pe unde sunt multe fete si incearca sa fi tu insuti, nu sa faci vreo tampenie sa atragi atentia, desi s-ar putea sa mearga ca unele fete vor sa rada mult.

| neutrino a răspuns:

A avea o prietena nu este un moft de dragul celor din gasca ta. Faptul ca nu esti frumusel nu este o piedica asa de mare in calea fericirii tale, atata timp cat vei intelege ca sunt si destule fete la fel ca si tine. Totusi, pe tine te refuza fetele si in lumea virtuala, ceea ce inseamna ca modul tau de a incerca sa te bagi in seama este total defectuos.

| SkyPilot a răspuns:

Nu te mai gandi la asta. Ocupa-te de corpul tau, ingrijeste-te si fa ceva sport. Ocupa-te de scoala si de cariera daca ai stability deja ce vrei sa faci in viata. Daca te consideri un loser, asta vei si fi. Daca ai succes in activitatea ta, fetele vor veni singure. Incepi de undeva si reconstruieste-te cu pasi mici dar hotaratzi!

| Lothar a răspuns:

Lasa-mi id ul tau de mess sau fb ca te invat eu meserie

| Cedry2k8 a răspuns:

In primul rand esti prost. De ce sa te faci urat singur?! Asa nu te baga nimeni in seama daca esti retras. Invata sa faci glume bune, invata sa bati bine. Daca bati bine o sa fie mai interesanta de tine pentru ca o sa se simta in siguranta. Multa bafta.