| BassHunter13 a întrebat:

Salut am 17 ani si sunt inca virgin! oare trebuie sa imi fie rusine?! Faza ii ca ma gandesc la prima partida tot timpu am in cap! eu parca mi-as dori sa imi incep viata sexuala dar sti cum ii?! Oare ii bine ca ma masturbez in fata filmelor xxx?! sau fac o greseala?!?!?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, nu ar trebui sa iti fie rusine ca nu ai de ce... a alegerea ta daca iti incepi sau nu viata sexuala si tu sti mai bine daca crezi ca e cazul si te simti pregatit, in plus eu zic sa o faci daca ai o relatie stabila sa fie un moment placut ca daca esti baiat nu inseamna ca prima experienta de sex nu poate sa ramana o amintire frumoasa, depinde cum vezi tu lucrurile. A te masturba e un mod de a-ti cunoaste corpul si a vedea cum reactioneaza la asta dar e rau daca iti creaza dependenta, sa devina o obsesie, atunci din start nu e bine deloc.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are de ce sa-ti fie rusine, multi barbati sunt virgini la 17 ani. Nu te gandi atat de mult la sex, mai bine ocupa-te mai intens de scoala. Viata sexuala e bine sa ti-o incepi cand vei avea o partenera stabila, de care sa te lege sentimente puternice. Masturbarea este normala la varsta ta, atat timp cat nu faci exces (2-3 episoade pe saptamana sunt ritmul maxim normal). Desigur, nu e nevoie sa o faci chiar asa de des, ci cand ai nevoie.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da! Ar trebui să-ţi fie ruşine.
Mergi cu prietenii la băut şi se-apucă şi ăia de vorbit despre femei şi mers la curve şi ţie ţi-e frică să ţi-o arăţi către ea.

Meri şi tu la curve că-i criză acum. E ieftin.
Merge şi cu bonuri de masă.

identitate
| identitate a răspuns:

Eu am iceput la 20. Tu ce crezi trebuie sa-mi fie rusine? Nu imi e! Nu conteaza cand incepi, conteaza cum o faci.In plus poti sa faci intr-o noapte cat altii intr-un an (ca durata si senzatii) cu toate ca ei o fac poate mai des. O ai in cap degeaba prima partida.Nu o sa fie deloc asa cum iti imaginezi, la nimeni nu e.Gresesti doar atunci cand faci ceva ce nu simti sau nu vrei.Tot ce simti e corect.happy

| tim a răspuns:

Mai stai pana la 18, oricum la cat de putin traim, nu cred ca e devreme. apropo, nu te incurca cu minore, ca doar sti legile. masturbare, pai decat sa faci prostii mai bine fa asta. dar fara abuzuri! ca,, emanuela"(mana) nu e ca o tipa.

| evoke a răspuns:

Nu.Nu trebuie sa-ti fie rusine de corpul tautongue
Altii isi incep viata sexuala mai tarziu altii mai devremetongue
E normal sa te masturbezi, oricine o face odata si odata doar ca multi nu recunosc