| LaylowMr a întrebat:

Am 18 ani, pana acum am avut 4 relatii, dar de scurta durata, nimic serios. In ultimul an am incercat cu cateva fete, dar n a iesit nimic, aveau alte standarde, n aveam puncte comune. Eu nu mi doresc o relatie. Sunt un singuratic de fel. Nu prea mi plac oamenii, am cativa prieteni, amici si mi as dori sa pot sa stau total izolat cat timp sunt acasa, sa comunic doar la scoala. Desi imi doresc asta, nu reusesc pentru ca simt nevoia de afectiune. Dupa esecurile suferite imi doresc sa ma opresc din a mai incerca ceva cu vreo fata prea curand. Traies intr-un orasel micut si cam singurs metoda de combinatie este Facebook ul, netul. M a placut o fata, dar nu era deloc genul meu si n a fost nimic.Am zis sa raman asa cum sunt pana voi pleca intr-un oras mai mare si poate acolo sa gasesc o fata pe placul meu. Cele de pe aici ma atrag doar fizic, dar nu sunt deloc ceea ce caut eu la o fata.
Deci eu imi doresc singuratatea, dar simt nevoia unui iubite. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Inteleg bine dorinta ta de a sta cat mai izolat cand esti acasa fiindca si eu simt acelasi lucru si nu e un lucru rau ca esti o fire mai singuratica. Sunt persoane care se simt bine asa... sunt in elementul lor si se pot dedica mai bine activitatilor si hobby urilor care le fac placere. Pana la un punct cand simt nevoia fireasca sa impartaseasca cu cineva lucrurie frumoase, sa ofere si sa primeasca afectiune. Trebuie sa gasesti o fata mai introvertita care sa inteleaga felul tau de a fi cu care sa ai lucruri in comun pentru ca relatia sa mearga.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E normal asta, fetele ca tine sunt atrase mai mult de barbati populari, da ce ai cu oamenii? ar fi plictisitoare o relatie cu tine sincer, nu te lua dupa ce spun fetele, un alfa e popular si cool. si fizic si ca personalitate tu esti omrga.

| Freya1 a răspuns:

Simti nevoia de o relatie deoarece omul nu este facut sa stea singur ci sa se adune si inmultesca este in firea nostra iar faptul ca vrei sa stai singur este o ambitie.
Eu zic sa lasi lucrurile cum vin si daca este sa mai ai o relatie sa te atraga cineva bine lasa sa vina daca nu nu.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ai stat doar cu tipe ce aratau bine dar nu aveai nimic in comun cu ele ( sau prea putine),apoi ai fost naiv si te-ai atasat de ele chiar de stiai ca nu sunt genul tau de fete si ai suferit.
Sa retii asta,sa nu mai treci inca o data prin situatia asta.
Daca simti de la inceput ca nu ai nimic in comun cu acea fata nu te atasa incat sa conteze daca ea e in viata ta sau nu,sa iti fie la fel.
Daca vrei sa te distrezi,ca esti tanar,fa-o inteligent,nu aborda tipe cu asteptari mari de la tine si apoi sa le lasi,gaeste-ti tipe care vor ce vrei si tu,daca vrei sex gaseste o tipa care vrea si ea doar asta.

Persoana potrivita o sa vina in timp,tu o sa ii consideri prieteni pe oamenii cu care ai cat mai multe in comun,iar in o relatie cu sexul opus,prietenia e baza ( adica sa o simti si prietena intr-o oarecare masura,sa fie acea intelegere,apoi sa se adauge si alte lucruri relatiei,care sa o duca la nivelul de relatie dintre un iubit si iubita,nu amic si amica,sper ca intelegi).
Prin oameni apropiati ca tine la caracter, nu ma refer ca daca tie iti place sa joci fotbal sa-i placa si fetei sau daca tie iti place sa citesti sa-i placa neaparat si ei ci ma refer la acele credinte interioare,acelasi scop,viziune de viata, etc ( vrei o familie sa zicem, vrei sa ai o cariera stralucita si viziunea ta legata de familie e ca tu sa fii cel care o sa ai un job ce iti place, o femeie care te iubeste si are grija de copii dar in acelasi timp are si o cariera de succes, etc ).
Ideea e sa mergeti in aceeasi directie.

Problema e ca se intampla de multe ori sa nu stii ce vrei, sau sa te inseli.Nu mereu ce vrei o sa te faca fericit, dar trebuie sa experimentezi sa vezi ce te face fericit.
Numai bine.

| Socke a răspuns:

Incearca sa le dai o sansa, chiar daca nu crezi ca ai ceva in comun cu ele. poate la prima vedere nu, dar nu stii daca discutati un pic mai mult poti sa descoperi o fata cum vrei tu.

| Hata14 a răspuns:

Cred ca esti genul de om care ar aprecia mai mult o fata mai baietoasa, chiar daca felul tau de a fi ma duce la stilul emo, sunt multe fete "de gasca", si cred ca cel mai bine ar fi sa iti cladesti o relatie care sa se bazeze pe distractie, nu neaparat doar pe afectiune, sa gasesti pe cineva cu care sa te distrezi cat timp esti. nu zic sa o pacalesti ca o iubesti sau ceva, dar pana la urma mi se pare cel mai normal sa te pui in relatie cu o fata care deja o cunosti(eu, la o varsta frageda am avut o relatie de 2 ani destul de serioasa, cred ca si tu poti la 18)