| tasica a întrebat:

Salut, am 18 ani si de cateva luni a inceput sa imi placa de o colega din clasa.La inceput totul era ok ne sarutam dar intr-o zi mi-a spus ca vrea sa o lasam mai moale si cam de atunci nu am mai vorbit dar pur si simplu imi place mult de ea si ma enervez rau cand vad ca mai glumeste cu alti colegi si pur si simplu nu ma simt ok fara ea.Pur si simplu astept sa vina ziua de luni sa o vad la scoala, chiar daca nu suntem impreuna(pentru ca a zis ca ea nu cauta o relatie) tot vreau sa o vad.Stiu ca nu mai am nicio sansa cu ea, da tot ajung sa ma gandesc la ea noaptea pana sa adorm, dimineata cand ma trezesc.In timpul orelor ma uit la ea si e asa frumoasa...
chiar nu stiu ce sa fac, cum sa fac, ma simt naspa si am un gol in mine
Ma gandeam ca poate stiti cum as putea sa fac sau ce sa fac sa trec peste.Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| Alinuca776 a răspuns:

În locul tău mas gândi la ceva care ar putea să.mi ducă cheful de la ea. Ceva care te dezgustă la ea. Stiu suna dubios Dar e chiar folositor. Elimina din viața ta tot ce poate să îți amintească de ea. Poze, mesaje etc. Stergeleeee. Nu mai ai nevoie de ele. Si nici de ea. Trebuie să te gândești că acum trebuie să fie bine pentru tine. Nu te mai uita în trecut si incearca sa ieși mai mult cu prietenii, să cunoști fete noi. Bafta!

2 răspunsuri:
| urseyul a răspuns:

Pai, e destul de greu acum pentru tine, dar in timp o sa iti treaca, gandeste-te ca ea nu este pentru tine, si ca ceva si mai bun te asteapta dupa colt, dar probabil nu o sa ma asculti si o sa suferi, dupa mine e clar ca nu te place si ca ea cauta cu totul altceva! Incearca sa iti gasesti un hobby sau ceva care sa te iti tina mintea ocupata iar in timp nu o sa mai simt nimic pentru ea.

| GnCosmin a răspuns:

Daca ai fost fericit inainte sa o cunosti..vei fi fericit si dupa.....viata merge inainte...succes