| допинг a întrebat:

Salut, am 19 ani si sunt baiat. Am intretinut relatii sexuale cu diferite fete, insa astazi am avut un act sexual cu o fost colega de a mea. In timpul actului sexual simteam ca imi vine sa ejaculez. In momentul acela mi-am scos penisul afara si am incercat sa ma opresc sa nu imi drumu, dar mi-a iesit un strop de sperma. Dupa ce am vazut ca mi-a iesit un strop de sperma, am mers la baie, m-am spalat bine si m-am sters cu un prosop curat. M-am uitat dupa mai atent sa vad daca a mai ramas ceva dar nu am vazut absolut nimic. Dupa ce m-am curatat, am continuat actul sexual, iar la final am ejaculat afara fara sa am un dubiu. Acuma intrebare este, ca acea fata sa ramana insarcinata? Pentru ca imi este frica sa nu cumva sa mai fi ramas poate chiar inauntrul penisului si in timp ce eram in actul sexual sa fi iesit sperma sau ceva fara sa simt eu(nu am simtit nimic). M-am si gandit ca nu stiu daca ar putea ramane insarcinata pentru ca nu cred ca mi-a mai ramas sperma sau ceva si daca mi-ar fi ramas nu cred ca ar fi fost destula cantitate de sperma sa fi ramas gravida. Vreau sa precizez din nou ca m-am spalat si sters bine cand am vazut acel strop de sperma si nu am mai vazut nimic dupa. Vreau sa aud si de la voi o parere si daca cumva ar fi putut ramane insarcinata sa imi dati niste solutii daca va rog. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiinca ai scapat acel strop de sperma, aparut in dreptul meatului urinar, in mod absolut sigur INTOTDEAUNA ramane sperma lipita de peretele uretrei, care poate fi eliminata numai printr-o urinare. In caz contrara sperma care initial este vascoasa, lipicioasa si foarte aderenta, dupa trecerea a 5-10 minute intra intr-un proces de fluidizare si devenind foarte lichida se scurge insesizabil si involuntar din uretra direct in vagin. Fiindca acesta modificare a structurii spermei reprezinta un proces absolut normal care nu poate fi impiedicat sau evitat, in astfel de situatii daca barbatul nu poate urina, trebuie sa se abtina si sa renunte la a continua actul sexual. Insa este foarte precis stabilit stiintific si medical, ca sarcina se poate forma NUMAI/DOAR in acel caz in care actul sexual este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Acest aspect al problemei trebuie sa fie cunoscuta de partenera ta de sex, astfel ca ea este singura/cea care poate sti si sa-ti ofere raspunsul corect la aceasta intrebare. Daca prietena ta, in momentul sexului nu era in perioada fertila a ciclului menstrual, in acel caz orice ingrijorare devine inutila. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, sunt sanse, trebuia eventual sa urinezi ca sa cureti sperma total, sa te speli nu e de ajuns. IAr asta cu "Destula cantitate" e o prostie, poate ramane gravida si c-o picatura.

| RAY a răspuns:

Man fi atent la ce isi scriu acum, daca ai facut sex ai simtit ca ejaculezi =cand ai orgasm daca perzevativul nu s-a spart nu a intrat nimic in vagin, daca s-a spart poti deveni tatic, intrebarea e s-a spart sau nu? se mai poate sa fie ejaculare fara sperma

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate sa ramana insarcinata, daca era in perioada fertila.
Chiar daca te-ai sters si spalat pe penis, dar nu ai urinat, sperma a ramas pe teava si s-a scurs involuntar in vaginul fetei, imediat cum l-ai reintrodus.
Singura posibilitate sa ramana gravida, este ca ea sa fie in perioada fertila.

| Violleta2022 a răspuns:

Chiar nu ti-ai permis 2 lei sa cumperi un perzervativ?
Stii ca sunt anual sunt infectati peste 10.000 de tieneri cu HIV?
Asta sunt luati in evidenta, dar numarul se pare ca-i dublu.
Ai intretinut relatii sexuale fara protectie, fara sa-ti pese de boli grave.
Marea ta problema este o sarcina? Dar un sifilis sau HIV, nu?

| Emilian65 a răspuns:

Daca era in perioada fertila, a ramas gravida.

| Frank51 a răspuns:

Se numeste teapa, n-ai mai luat teapa?
On topic, acei spermatozoizi din canalul penisului tau sunt niste innotatori foarte buni si 100% stiu drumul spre ovul, deci sansele sunt extrem de mari.

E prima intrebare de genul la care raspund fara misto. Deja incep sa am remuscari daca nu raspund relevant. Si apropo, consulta o carte de biologie ca habar nu ai de sexologie si de organele sexuale(critica constructiva).

| sofisis a răspuns:

In situatia descrisa, sunt sanse mari de sarcina. happy

| eugeniu2020 a răspuns:

Asta e, ai sanse mari sa fii tatic!

| GeneviveJ a răspuns:

Orice este posibil. Tu nu stii daca ai mai ejaculat si in timupl actului sexual, si mai ales daca nu v-ati protejat exista posibilitatea, pe langa asta daca se adauga si faptul ca era in perioda fertila sansele cresc. Pastila de a doua zi a luat-o? Ar fi trebuit. Nu va mai jucati asa cu sanatatea voastra mintala pentru ca o sa va faceti probleme si va speriati. Nu e mai bine sa nu mai stati stresati si sa va protejati!?