| Andrei6699 a întrebat:

Salut.Am 19 ani si sunt intr-o relatie cu o femeie de 35 de ani, ne iubim mult, dar vreau sa aud opinii cu privire la asta...

30 răspunsuri:
| hamate a răspuns:

Te-a luat de crescut sau pe post de bibelou?

| corbulalbrosu a răspuns:

Diferenta de varsta este mult prea mare pentru o relatie : solida, stabila, de lunga durata, care sa si aiba sorti de izbanda. Dar daca este vorba de altceva in acel caz doar voi suteti in masura sa puteti aprecia... utilitatea relatiei. Multa sanatate!

| darrio2007 a răspuns:

Tu nu ai nici o vina, esti incepator. Dar ea cred ca are ceva probleme psihice. Dar daca merge, dă-i tare.

| minrest a răspuns:

Ce parere pot sa am? Am o parere buna. Nu cunosc situatia; dar daca va intelegeti, ma bucur, fireste.

| minrest a răspuns (pentru hamate):

Tu ai crescut mult dupa 19 ani, tentativa de troll?

| Plato a răspuns:

laughing Mda, gen se poate trola si mai frumos.
"Ne iubim mult" laughing
Femeia aia a inteles gresit vorba "a-ti gasi jumatatea", nu se refera la jumatate din varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce sa opinii sa primesti, asti-as aici sa se dea si ei mari Smecheri sub anonimat
Ca-s prea mica nu-i buna, ca-i prea mare la fel. Leprele incontinuu aratã cu degetul.

| 1Me9 a răspuns:

Relatiile in care exista diferente mari de varsta de obicei nu prea merg, insa daca voi chiar va iubesti, probabil va rezista, insa e greu, mai ales daca voi chiar ati vrea ceva unul de la altul, pe plan sexual ma refer in principiu?

Eu zic insa sa continui, nu ai nimic de pierdut!
E un canal pe Youtube, romanesc, este speaker motivational, poti cauta la el pe canal tema asta, sunt sigur ca o dezbate, am vizionat o mai de mult.
Canal: Adrian Niculescu, parca happy

| romeo78 a răspuns:

Cunoști trecutul ei? De ce este singură la 35 de ani? Are copil, copii? Vrea doar distracție sau ceva serios? În orice relație, în care unul dintre parteneri e mult mai în vârstă decât celălalt, e bine a se cerceta trecutul! Altfel pot apărea surprize neplăcute!
Nu sunt împotriva unei astfel de relație, am încercat așa ceva, dar întotdeauna trecutul spunea altceva decât era prezentat!
Ai grijă, fii mai atent!

| MademoiselleCosmina a răspuns:

De ce vrei sa auzi parerile noastre? Esti nesigur in privinta relatiei?
Eu zic ca daca o iubeai, nu-ti pasa de parerile noastre, care, dupa cum vezi, nu sunt pozitive laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru romeo78):

"e bine a se cerceta trecutul! Altfel pot apărea surprize neplăcute!"
Asta ar trebui sa se intample la toate varstele nu doar "diferente"

| funnymind a răspuns:

Tinere, bagă mare! Cele de 35 de ani sunt crema.

| funnymind a răspuns (pentru hamate):

Frustrare mare. Nu mai saliva, că-ți pătezi șosetele. big grin

| Rd79 a răspuns:

Noi vrem sa decidem daca e ok sau nu? E viata ta.

| Goete a răspuns:

Daca va iubiti si esti fericit(a), de ce ar putea influenta fericirea ta parerea unor necunoscuti?
La urma urmei, daca vrei sa traiesti pentru altii, oricum nu vei putea sa te comporti in modul in care sa ii satisfaci pe toti, mereu va fi unul sau altul care va comenta.
Traieste viata ta si atata timp cat cu asta nu ii faci rau fizic nimanui si nu ii ingradesti libertatea...
Sincer, nu inteleg de ce ai pus intrebarea

| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu-i iubire baiete, este doar sex si atat.

| Raven a răspuns:

Asta nu e o relație care să aibă vreun viitor. Acum ești fericit, ai parte de sex, totul e roz. Dar pun pariu că nu ieșiți nicăieri în public împreună, nu participați la evenimente de familie, n-ai prezentat-o prietenilor, rudelor, colegilor (nici ea pe tine). Dacă ați face-o, ați deveni ținta unor glume usturătoare, dintre care cea cu găina bătrână ar fi cea mai nevinovată. Am cunoscut un astfel de cuplu în care ea era cu doar 5 ani mai mare decât el și tot erau ironizați la greu...
În câțiva ani te vei maturiza și-ți vei dori pe cineva mai apropiat de vârsta ta. Până atunci însă bucurați-vă unul de altul, părerea noastră e irelevantă dacă voi sunteți mulțumiți cu ce aveți.

| romeo78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, asta așa este, dar, la diferențe mai mari de 10 ani, trecutul partenerului mai în vârstă, poate ascunde multe surprize. Iar, despre trecutul partenerilor de vârstă apropiată, fiecare decide ce vrea și cât vrea să afle din trecutul celuilalt!

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru darrio2007):

Ce probleme. E adult chiar daca e un pusti in fata ei aia inca e tanara si profita ocazia ca se mentine, nu e betiv, si are forta de actiune in pat.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Raven):

De ce ar trebui sa iasa in public impreuna? Care e rostul pentru un barbat "iesitul in public impreuna"? Sex si atat. Aia vrea sex, el vrea sex. E perfect. Mentionezi de "iesitul in public impreuna" ca si cum ar fi o mare pierdere pentru el. Asta e interesul tau, fata mea. Vrei barbatul tau sa "iasa in public cu tine". Fa-l fericit acasa intai. Multumeste-l sexual, multumeste-l multumeste-l si iar multumeste-l si apoi nu va fi nici o problema "iesitul in public impreuna". Intelegi ce-ti zic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Raven):

Dar stai chestia cu prezentatul prietenilor si cunostintelor si afisajul in public e ca o confirmare? Ca ii place de ea...
DE glume nu ar trebui sa-i pese, dar Depinde ce fel de gainã e, daca e una urâta batrâna si grasa mai bine o time ascunsa de ochii lumiilaughing daca aratã bunisor toti trebuie s-o vada tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Raven a răspuns (pentru OrdanKarris):

El a zis "într-o relație" și "ne iubim mult" deci bănuiesc că pentru el e mai mult decât sex iar asta presupune și interacțiunea cu mediul exterior, nu doar dormitorul. Omul a cerut opinii, asta i-am oferit, faptul că nu se încadrează în viziunea ta asupra lumii e irelevant.
Cât despre mine și interesele mele, te-aș ruga să mă scutești de presupunerile tale neavenite, nu mă cunoști, habar n-ai care e viața mea.

| Raven a răspuns (pentru anonim_4396):

El a zis "într-o relație" și "ne iubim mult" deci bănuiesc că pentru el e mai mult decât sex iar asta presupune și interacțiunea cu mediul exterior, nu doar dormitorul. Iar chestia cu "daca aratã bunisor toti trebuie s-o vada", crezi că va mai fi valabilă și peste 10-15 ani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Raven):

Peste 10-15 ani conteaza caracterul ca acela il suporta, acela ii creste copii

nu stiu cat de ok e, poate tipul o fi indragostit orbeste.

| RAY a răspuns:

Una foarte buna, măcar in relați de astea femeile nu sunt pe interes, plus ca e matura ai ce invata, cum multe tinere ofera doar vagin, ipocrizie astea mai mature ofera si ceva cultura

| CristiDinBucuresti a răspuns:

E c- am babă pentru tine, dar un proverb spune găina bătrînă face zama bună, asa ca bucura te de ea cît mai poti, ca poate se va sătura de tine si i si va căuta un moș potent financiar desigur si eventual străin care sa i satisfaca toate poftele si visele ei, dar cum ai cunoscut o? Si fiind o diferență mare de varsta intre voi doi a fost deacords sa va cuplati? Sau tu de fapt ai dori o relatie cu ea dar ea nu vrea.

| Andreeush a răspuns:

E prea mare diferența, de ce nu îți găsești pe una de vârsta ta?

| Andrei6699 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pur si simplu ne-am intalit, ne-am placut unul pe altul, si am decis sa mai iesim, dupa care ne-am indragostit, faza e ca daca o vezi pe strada ii dai maxim 25 de ani, e foarte copilaroasa si plina de viata, nicidecum nu arata de 35