| processor a întrebat:

Salut, am 21 de ani, ma rog urmeaza sa fac.In urma cu aproape doi ani sotul vecinei mele a murit in urma unei metastaze, de atunci ea a ramas singura, eu am fost plecat in strainatate cand s-a intamplat asta.Pe atunci eu aveam 19 ani si vorbeam cu o fata de 2 ani mai mare cu un an ca mine.Cand m-am intors acasa, m-am intalnit si cu aceasta vecina care sta langa mine.am inceput sa vorbim despre ce s-a mai intamplat pe acasa cat timp am fost eu plecat.intr-o seara avand un prieten comun am fost amandoi pe la el, am jucat carti una alta apoi toata lumea se mahmurise, eu m-am asezat pe canapea si vecina langa mine, am luat-o de gat ca intre prieteni si stateam relaxati muti.intre timp a "adormit"inghesuindu-se in mine atingandu-ma ceva mai neobisnuit(nu prin parti indecente), nu a fost nimic atunci in seara aia.am plecat fiecare la casalui dupa ce s-a trezit. A doua seara am fost iar, in acea seara am baut putin mai mult, simtindu-ma rauam plecat acasa.La 10 minute cineva imi ciocanea cineva in usa, era vecina mea venise sa vada cum ma simt, s-a asezat langa mine in pat si ne-am invelit, eu am imbratisat-o si apoi am inceput sa ne sarutam.si asa mai departe. Urmatoarea zi ma simteam vinovat, o inselasem pe prietena mea, ceea ce nu imi sta in caracter sa fac, am mers la vecina am discutat si am ramas impreuna de atunci. M-am despartit de prietena mea ceea ce a fost foarte rau.In prezent locuiesc la ea, parintii mei sunt plecati si cam banuie ce s-a intamplat, acum vine vremea sa se intoarca acasa, ei nu sunt de acord cu aceasta relatie pentru ca... e cu 22 de ani mai mare ca mine.sunt intr-o dilema foarte mare, nu stiu ce sa fac, parinti ma preseaza pe o parte si imi spun macar in luna care stau ei acasa sa stau cu ei, ei nu ii convine caci pare ca este de ocazie, nu stiu ce sa fac. Dati-mi un sfat...

2 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Daca intr-adevar tine la tine si nu esti u ala d ocazie, pana isi gaseste altu potrivit(d varsta ei) ar trebui sa t inteleaga.
sa inteleaga diferenta d varsta care va desparte si ca parintii tai ar fi foarte deranjatzi d adevar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai procesorule, las-o naibii de muiere, cand tu o sa ai anii ei ea o sa fie o baba urata si cu par in cap de-o baie.cunosc cel putin doua cazuri ca ale tale.a fost bine maxim 10 ani cu eforturi mari din partea ei,de a arata mai tanara de a tine pasul,dar incet incet,s-au pierdut pe drum. uita-te la virinel columbeanu si iapa lui. dragoste mare, abureala, chestii si acum au ajuns unde stia toata lumea inca de atunci.deci nu se pune problema; daca va veti desparti, ci, cand?