| Matei00000 a întrebat:

Am 21 de ani, prietena mea 20 si sunt sigur ca ma insala cu fratele ei geaman. Ideea e ca i am vazut cand se tineau de mana sau cand se sarutau extrem de aproape de gura( si asta cu mine de fata) iar dupa ce au realizat ca mai sunt si eu prin preajma pareau super 'jenati' pentru ca probabil a fost din impuls. Am incercat sa accept ideea ca s ar putea ca ei sa fie mai apropiat pentru ca sunt gemeni si na.(sincer sa fiu seamana extrem, extrem de bine ceea ce face situatia si mai penibila) si probabil nu m as simti asa amenintat daca nici fratele ei nu ar arata asa bine, recunosc pana si eu...
Problema e ca sigur fac mai mult decat atat, pana si o asa zisa prietena cu care s-a certat mi-a zis sa ma indepartez de ea ca nu are planuri cu mine si ca ma tine pe post de cortina pentru relatia ei cu fra'su. Cum mi-a picat mie asta? Grav este ca o iubesc, avem 8 luni impreuna nu i asa usor...
Cand am incercat sa i bat apropo pe subiectul asta a inceput sa rada si mi-a zis sa nu ma prostesc (asta pe un ton ciudat) deci...
Ce ma sfatuiti sa fac?

14 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Poate crede că eşti tu. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca gelozia ta, naste deja monstri, pentru ca ceea ce afirmi tu despre ei, se cheama incest!
Faptul ca se pupa, langa gura, este un gest prietenesc sau familiar si nu se catalogheaza ca "inselat" sau "sex"!
Incearca sa fii mai cerebral cand ai asemenea vedenii, pentru ca nici un om normal la cap, nu poate avea sex cu fratele/sora lui.
Sa nu uitam ca sunt familii care chiar se pupa pe gura, precum italienii si alte popoare! Si sunt familie, nu iubiti!

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca se intampla asta.
Nu stiu cati ani aveti dar cred ca e constienta ca e fratele ei iar cu un om cu care cresti in casa sau chiar va nasteti deodata din aceias mama nu cred ca poti sa ai astfel de legaturi bolnavicioase.O arata el bine(sunte gemeni dă) dar nu cred ca pentru ea fi serios si nu iti mai face idei din astea. Poate ai tu complexe si esti prea gelos ca sta cu el in casa e toata ziua cu el practic si atunci s-ar putea ca tu sa ai o problema

| SG1995 a răspuns (pentru Freya1):

A zis deja varsta natalia, iar acum crede-ma ca afectiunea fraterna dintre frate si sora nu duce in niciun caz spre saruturi pe gura sau etc, poate intre doua suri pot avea loc genul asta de afectiune, imbratisari, pupici fara vreo conotatie, dar cum descrie el situatia e chiar o legatura bolnava.

| Freya1 a răspuns (pentru SG1995):

Da am vazut dupa.
Eu tot nu cred ca doi frati pot sa faca asta sincer zic ca doar i se pare.Intre frati in general nu au cum sa aiba asemenea sentimente am si eu unul dar nu am cum sa il vad altfel (daca suntem persoane normale)

| SG1995 a răspuns (pentru Freya1):

In general, dar exista si astfel de persoane bolnave. In general gemeni sunt foarte apropiata si tiind spre condependenta, dar in unele cazuri, mai ales daca relatiile sociale sunt subrede se pot forma legaturi endogamice.

| SG1995 a răspuns:

Sa o trimiti la un psihiatru, e nebuna, daca ti la sanatatea ta mentala da-i papuci.

| HazelEyes77 a răspuns:

In general fratii gemeni au o legatura speciala, aparte care s-a legat in cele 9 luni de sarcina in pantecele mamei. Unii sunt atat de apropiati incat parca isi citesc unul altuia gandurile si nu mai e nevoie de comunicare verbala. Si cand sufera unul il doare si pe celalalt in aceeasi masura chiar si daca e la distanta. Simte imediat ca ceva nu e in regula cu fratele lui. Eu am doi verisori gemeni de 30 de ani care au o relatie extrem de aproiata deci nu vorbesc doar din auzite. Parca au o lume a lor, se inteleg din priviri si impart aproape orice-mai putin partenerul de viata evident. Deci n are de a face cu incestul. Poate e vorba de asa ceva si in cazul iubitei tale. Gesturile extrem de apropiate nu inseamna neaparat ca au si o relatie sexuala. Stii cum e: pana nu i prinzi in fapt nu crede tot ce zic asa- zisii prieteni! Totusi daca e adevarat si ei au devenit incestuosi nu prea ai ce sa mai faci in situatia asta si te desparti imediat de fata asta caci astfel iti faci rau singur facand parte dintr un trio bolnavicios. De fapt tu esti cam in plus in cazul asta. Dar pana nu ai probe concrete nu te grabi sa dai un verdict. Numai bine

| Romanul86 a răspuns:

Te sfatuiesc să te săruți pasional și să o atingi pasional când e de față fratele ei și vezi ce reacții au!

| Raniaa a răspuns:

Să pui punct... "relația" asta a ta, te consumă și te face să ai adevărate scenarii în căpșor. rolling eyes

| AliTheo18 a răspuns:

La prima parte m-ai lasat putin masca. Erai de fata cu ei si se sarutau sau se tineau de mana? Cam imi arati ca asta face, si pe langa faptul ca s-ar putea sa aiba ceva amandoi, nici de fata cu tine nu se pot abtine daca asa este. Am cunoscut frati si crede-ma ca ba dimpotriva, se bateau, se certau, nu se suportau. Ce spui tu este clar faptul ca au ceva. Eu zic sa te desparti de ea, prima faza chiar imi dadu de gandit, daca ziceai ca doar din auzit era altceva.

| Randomuser2000 a răspuns:

Fa un threesome cu amandoi, poate ramai cu fratele

Răspuns utilizator avertizat
| Uitdetine5 a răspuns:

Buna,eu cu fratele meu tot ma tin de mina deoarece suntem deprinsi de micuti cu acest gest
Eu nu cred ca exista ceva intre ei, sunt pur simplu frati
Succese