| anonim_4396 a întrebat:

Am 21 de ani și sunt bisexual sau cel puțin așa cred. Treaba e încurcată rău. Raporturi sexuale cu fete am avut doar de 2 ori, uneia i-am făcut sex oral iar cu cealaltă am făcut sex propriu zis (penetrare vaginală) iar cu băieți am avut mai multe raporturi sexuale. Chestia e că din punct de vedere sexual sunt mai atas de băieți, de obicei când mă masturbez folosesc filme porno gay, dar parcă nu pot să dezvolt sentimente pentru un băiat (iubire, etc.), aparent e doar plăcere sexuală și nimic mai mult. Iar cu fetele e fix invers, m-aș putea atașa de o fată dar parcă nu mă excita la fel de mult. Momentan sunt intr-o relație cu un băiat super calumea care, după cum zice el, mă iubește și normal că îi zic și eu același lucru dar parcă n-o simt. De exemplu, dacă m-aș despărți de el, nu m-ar afecta deloc.
Aș vrea niște sfaturi sau măcar să știu dacă s-a aflat cineva in situația asta.
Și o întrebare pentru fete : V-ar deranja să aflați că iubitul vostru e bisexual? Sau ați vrea o relație cu un bisexual?

*Ăștia care vreți să mă criticați sau înjurați, go ahead! Am miserupism d-ăla *

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Sunt multe fete care au iubiți bisexuali si cred ca stiu asta. Unele accepta sa împartă, altele nu. Motive sunt destule.
E normal sa fi indiferent fata de un tip, de vreme ce el e cel îndrăgostit si pe tine doar te satisface sexual. La fete e invers pentru ca, probabil, sunt ele mai detașare de tine si asta te atrage mai mult la ele. Sexual nu stai bine cu ele din cauza timiditatii fata de sexul feminin.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Eu am o situație asemănătoare, dar oarecum pe dos: prefer femeile din punct de vedere al unei relații afective, dar mă atrag și bărbații d.p.d.v. sexual.
Ce să-ți spun? Sunt însurat, deci de restul... Nu mă pot apropia.

| kaitoo a răspuns (pentru mihai69):

Pai ești exact ca mine. Pe plan afectiv, prefer tot fetele laughing

| Justme1997 a răspuns:

Nu m-ar deranja daca prietenul meu ar fi bisexual dar m-ar deranja daca găsește atrtactiv doar barbatii.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu as vrea o relatie cu un bi.

| simplegirl2 a răspuns:

Nu cred ca e ceva rău dacă asta simți tu..pai înseamnă ca nu îl iubesti dacă nu simți sa i-o zici; poate esti confuz cu privire la orientarea ta sexuală?!
Și eu cateodata am momente când aunt atrasa de fete, dar tot heterosexuală raman(nu e rău dacă ai și preferințe de același gen)

| Blueberry8 a răspuns:

Pai daca nu simti sa spui, nu spui happy. Lasa timpul sa treaca si ai sa te "hotarasti"spre ce orientari te duci.Nu stiu ce sfaturi sa iti dau, nu urasc dar nici nu ma intereseaza de orientarile sexuale ale persoanelor.Fiecare isi alege orientarile sexuale dupa bunul plac.Dar, sunt cupluri deschise(barbat si femeie) care accepta ca partenerul/a sa intretina relatii cu persoane de acelasi sex.Eu una nu as putea sa accept ca sotul meu sa fie bisexual. Apropo, criticile sunt din cauza ca Romania a ramas mult in urma si nu ne mai cizelam o data.In alte tari nimeni nu are nimic cu nimeni.Fiecare isi alege ce viata vrea sa duca, ce orientare sexuala vrea sa aiba si etc.Asa ca, daca esti jignit, sa stii de ce happy.