| SoulOnFire a întrebat:

Am 22 de ani si as dori sa ma ajutati si pe mine in legatura cu o "viitoare relatie" cu o fata. Pot sa spun ca o plac, desi nu ma atrage in mod special, dar as vrea sa incerc totusi. Ea este vecina cu mine si locuieste la casa. Nu avem prieteni comuni, nu am mai vb niciodata cu ea, nu stiu daca ea ma stie. Am trecut de cateva ori pe langa ea, dar am ezitat sa intru in vorba cu ea. M-am gandit ca ar fi o solutie daca i-as scrie un biletel si i l-as baga in cutia postala. Dupa care, daca si ea ar dori sa ma cunoasca, mi-ar da un semn la id-ul pe care il las pe biletel sau nr de tel. Stiu ca e mai bine sa o abordez face to face, dar nu o prea intalnesc, foarte rar... Problema e ca nu stiu cum o cheama si nu prea am cum sa ma adresez. Nu stiu cum o sa scriu pe plic... numele destinatarului (adica al ei) si nu vreau sa imi raspunda altcineva dupa aia. Nici macar nu stiu cu cine locuieste, dar presupun ca are parinti. Nu stiu mai nimic despre ea si acest biletel ar fi o solutie, cred eu. Cum ma sfatuiti sa ma adresez? Chiar nu-mi trece nicio idee prin cap. Va multumesc pentru. ajutor!

5 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Poţi s-o strigi când o vezi la poartă fata, fata am auzit că s-a întâmplat ceva, am fost plecat bla bla... s-a întâmplat? si ea o să zică nu, bla, bla şi te prezinţi şi intrii în vorbă cu ea. Adică na ar fi o idee să faci aşa. că ai fost plecat şi na. şi poţi să-i spui pot să te scot la un suc să mă revanşez că te-am deranjat? şi dacă acceptă îi iei id-u şi o mai scoţi afară. Dacă nu când o mai prinzi afară întreab-o dacă poţi să te revanşezi acum.

FantaSZy.

| Dan a răspuns:

Tavi, te informezi mai mult despre fata aceasta, sa nu ai surprize neplacute (intelegi ce vreau sa spun), apoi actionezi ca un barbat in toata firea, bine. Daca vrei poti sa imi scrii in particular pentru sfaturi. Noroc in dragoste!

| gabrielgypps a răspuns:

Faza cu biletelul e aburita, si ca sa vorbesca cu tine pe mess trebuie sa te cunoasca cat de cat. nu mai fii lake in tramvai si fa niste investigatii prin zona. intreaba si tu fetele baietii, chiar daca nu aveti prieteni comuni poate cineva te ajuta sa-i deschizi dosarul.
cum o cheama, cati ani are, liceu-facultate, poate altcineva e deja pe felie cu ea si. ti rupe capul.etc
cand ai destule informatii, incerca sa ti faci de lucru prin area ei, joci o miuta cu baietii, si arunci mingea in curte apoi o rogi sa ti-o inapoieze, faci ceva glumite, sper ca nu am spart vreun geam findca mi.-au redus astia pensia. mai arunci mingea de vreo 2 ori ca sa vezi ce reactie are, daca tine la gluma sau te trimite la origini. apoi ca revansa ca ai pus fata la treaba de atatea ori o intrebi data te poti revansa la o inghetata ca daca nu te vezi obligat sa ii aduci o roaba de flori de pe la vecini ca sa repari florile stricate de minge si s-ar putea sa ajungi la arest daca te refuza. ce s-o mai, te bagi in seama cu curaj, si fa cat maimulte glumite si mistouri. poate -ti da si id sa-i trimiti acolo o furgoneta de scuze.
si daca iesi la suc sau iei id de mes nu inseamna ca gata, ai femeie si poti s.-o pupi sau altele. iarasi glume amestecate cu faze serioase, incerci sa cauti puncte comune pe baza la ce ai descoperit la dosar si uite asa poate te place. daca are dosar de penala, ce s. o mai o, dai cu iubirea cu pupici pana o duci la canapea. invata niste bancuri daca esti tanake si nu stii cum sa destinzii atmosfera. hai curaj si bafta.

| dedesh a răspuns:

Pai daca te intenesti cu ea, incearca sa o abordezi cu"buna! numele meu este.ne-am mai intalnit, insa mi-ai putea spune numele tau?"incearca sa nu-i ceri din prima sa stea cu tine.intai sa va cunoasteti, lasa-i nr de telefon sau cere-i pe al ei si invit-o la un suc"ca intre amici"intaihappy. incearca sa fi tu si nu mai fi timidhappy

bafta!

| shakira a răspuns:

Incearca sa o abordezi data viitoare cand va intalniti...sai zici buna, kf, neam mai intalnit dar nu stiu cum te numesti, uite eu ma numesc - - - - - u cum te numesti, u ca kine lokuiesti aici, ai vrea sa iesim la un suc,(logik ca iesiti la un suc mai intai ca amici), puteti iesi apoi altadata in parc, si dupa ce trece o perioada si vezi ca ia akkepta inviitatiile si apoti s-o intrebi daca vrea sa fie ca tine, si eu cred ca nu te simti chiar asa atras de ia in mod spekial pentru ca nu ati vorbit nu v-ati cunoscut, o stii doar din privire...si incercarea moarte nare, si app ai 22 de ani multi inainte dar nu mai fii timid, daca vrei sa iasa keva sukkes