| aztec123 a întrebat:

Am 23 ani. Am cunoscut o fata acum ceva timp prin niste prieteni. De 3 luni sa zic asa fata a inceput sa imi placa foarte mult. M-am indragostit rau de tot de ea. Ma inteleg foarte bine cu ea. De 8 martie ne-am strans toti prietenii acasa la cineva si am invitat-o si pe ea. A acceptat, i-am cumparat niste flori o ciocolata ..chiar am surprins-o placut ..nu se astepta dar problema e ca ea nu ma place. 99% sunt in friedzone. Nu stiu daca a observat ca o plac dar imi e frica sa fortez pentru ca ma va vedea cu alti ochi dupa si nu vreau asta. Eu o iubesc mult de tot nu pot sa explic in cuvinte. M-am dereglat total ....ma trezesc mereu pe timpul noptii eu care dorm bustean...cum ma trezesc primul lucru care imi vine in cap e numele ei. Ochii mei nu mai pot vedea alta fata decat pe ea. Sper sa intelegeti.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| ONE123456789 a răspuns:

Bună! Probabil că nu și-a dat seama că ești îndrăgostit de ea, tocmai pentru că sunteți prieteni, nu poate sau nu vrea să te vadă cu alți ochi. Și eu am avut un amic foarte bun și niciodată nu m-am gândit că el ar fi îndrăgostit de mine până am aflat. Chestia e că dacă nu îi vorbești deschis despre ceea ce simți, nu vei știi niciodată dacă poate și tu îi placi ei mai mult decât un prieten. Încercarea moarte n-are! Cu riscul să o pierzi ca prietenă mai bine ești sincer cu ea și poate că va aprecia asta. Eu aș aprecia un astfel de băiat care îmi vorbește sincer despre ceea ce simte sau îl frământă! Îți doresc multă baftă și capul sus!

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să vorbești cu ea și să îi spui ce simți.
Crezi că merită să o iubești în secret?
Până când? Ar fi mai bine să afli dacă și ea simte același lucru pentru tine.
Dacă nu te vrea trebuie să mergi mai departe, fete mai sunt.

| Plato a răspuns:

Ok dar... care e intrebarea? Ca de inteles, intelegem.

| aztec123 explică (pentru Plato):

Scuze.Nu am scris.Nu stiu ce sa fac, cum sa reactionez, asa nu mai pot trai

| Plato a răspuns (pentru aztec123):

Pai ce mai conteaza ca te vede cu alti ochi? Oricum tu deja o vezi asa, prietenia aia nu mai e.
Trebuie ori sa-i spui, ori sa incetezi sa te mai framanti. Doar stresandu-te nu rezolvi nimic, crede-ma. Iti faci rau si nu se intampla nimic. Mai bine nu te mai stresa si actioneaza. Spune-i sau ingroapa gandurile. Esti intr-un standby foarte periculos, ce-ti face mult rau

| Emma30555 a răspuns:

Prinde curaj si incearca sa o cuceresti. Nu te mai purta ca un amic

| ywar a răspuns:

Du-te draga la profesioniste. Daca o vezi pe aia cocotata pe tine, iti trece instant. Sau pune-o capra si o uiti pe asta de care zici ca te-ai indragostit, de numa, numa.

| OrdanKarris a răspuns:

Tot ce trebuie sa stii despre friendzone cu lux de amanunte, de ce te aflii acolo si cum sa iesi de acolo:
https://www.youtube.com/watch?v=_PVfEBZimas
https://www.youtube.com/watch?v=t9QOQNcpuiA