| gabriell92uk a întrebat:

Salut.Am 26 de ani si locuiesc in Anglia.De 3 ani am o relatie cu o femeie de origine africana. Ea are 39 de ani si are si un baiat de 5 ani.Initial am vrut doar o aventura dar anii au trecut si tot cu ea sunt.De ceva timp ma tot bate la cap ca vrea sa se marite si ca vrea sa mai aiba un copil.Eu nu imi doresc sa ma insor si sa am copii.Cel putin nu sunt pregatit acum.In plus e foarte dificil deoarece relatia noastra e putin toxica.Suntem foarte diferiti si nu gasim subiecte comune de vorbit decat cele ale casei mancare, spalat etc.I-am explicat ca nu sunt pregatit sa am copii acum dar nu intelege.A zis ca pana la anul vrea sa faca un copil si daca nu vreau o sa isi cauta pe altcineva deoarece ea vrea o viata de familie.Ce sa fac? Ma simt asa de confuz.Stiu ca e ceva natural sa ai o familie si copii dar eu pur si simplu Nu imi doresc asta de la viata.Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| FruttiFresh300 a răspuns:

Te înțeleg perfect.
Dacă tu nu te simți pregătit să faci un copil și să te însori, atunci nu o face. Lucrurile astea trebuie făcute la momentul potrivit, pentru că altfel nu le vei face față.
Căsătoria în sine e un act, nu te încurca si nici nu te ajuta.
Dar un copil e o mare responsabilitate, una pe care o vei avea toată viața și dacă nu ești pregătit să ți-o asumi, atunci nu trebuie să faci un copil. Chiar dacă se zice că înveți din drum, nu e chiar asa cu copilul.
Lumea poate o sa te critice că nu te însori, că nu-ți faci viata, ca trăiești degeaba, dar nu lumea trebuie să se simtă bine cu deciziile tale ci tu.
Dacă relația ta cu femeia aia e pe butuci și nu îți aduce împlinire, atunci de ce ești cu ea? O relație toxică te epuizează și te face să pierzi timp prețios, timp în care ai putea fi cu adevărat fericit.
Sfatul meu este să te gândești prima și prima data la femeia cu care ești. O iubești, nu o iubești, îți poți construi viitorul împreună cu ea sau nu ori stai cu ea doar pentru că nu vrei sa te simți singur sau pentru că ai nevoie de o femeie în casa. Și totuși, dacă nu sunt indiscreta

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se poate asa ceva

| RAY a răspuns:

Man nu te potrivesti cu ea, las-o

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, situatia ta este foarte clara, daca nu vrei insurat si nu vrei copii, ia-ti valiza si pleaca, pentru ca, femeia asta ti-a spus clar ce vrea si ce astepata de la barbatul cu care este: maritat si copil.

| Freya1 a răspuns:

Si uite cum se vad problemele din cauza diferentei de varsta.
Eu nu pot sa inteleg cum nu ai constientizat cand ai ramas cu ea ca e posibil sa se intample asta.Probabil te-ai gandit la placerile sexuale si la ideea ca ai o femeie si nu oricare si te-ai complacut, pentru ca iubire nu este sigur avand in vedere ca recunosti ca e o relatie toxica si ca nu aveti ce vorbi.
Acuma nu ai decat sa iti asumi si sa pleci, ca doar nu poti sa faci un copil, sa te joci cu viata lui doar ca sa nu ramai tu singur sau ca sa te poti da mare ca esti cu o femeie mai matura.

| SkyPilot a răspuns:

Daca ea vrea un lucru si tu altul, va vedeti fiecare de drumul vostru. Cu atat mai mult cu cat spui ca relatia voastra nu este tocmai stralucitoare. La varsta ta iti gasesti oricand pe altcineva. Inteleg foarte bine ca este greu sa te detasezi dupa 3 ani de relatie, insa e mai usor decat un numar mai mare de ani intr-o relatie pe care nu o doresti.
Si eu traiesc intr-un oras cosmopolit, am de-a face cu africani si am observat ca este aproape imposibil sa le schimbi parerile prin argumente.

| Necunoscut112 a răspuns:

Vezi că asta e posibil să te saboteze, gen sa înţepe prezervativele si sa dai de belea. Un copil făcut in situaţia asta este o greşeală. De rămas împreună oricum nu o să rămâneţi.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Cand o sa ai 45 de ani o sa fie babă deja

| adsadav2 a răspuns:

Da tu ce iti doresti? sa te **** o viata intreaga si sa nu lasi nimic in urma?