| faneionita a întrebat:

Salut, am 28 de ani si sunt virgin., ma masturbez de 2, 3 ori pe zi, este ceva normal?

63 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca te masturbezi e normal, ca esti virgin la 28 de ani nu-i normal

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e anormal, dar la varsta ta ar fi bine sa-ti gasesti o partenra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te inteleg. N-ai mai avut ocazia sa pleci din padure,,...

| Ben. a răspuns:

N-as vrea sa intrerup brutal relatia sentimentala dintre tine si tine, dar incearca si cu femei. poate ca o sa-ti placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harciog, esti de belea. rolling on the floor

| domidoc a răspuns:

E normal... Dar de ce nu incerci si cu o femeie?

| Encore a răspuns:

Vai nu pot sa cred, cazuri d-astea te-as sfatui sa mergi la prostituate

| Pho3nix a răspuns:

Mai iesi si tu un lume si cauta o fata, sau esti timid?
Totusi, la 28 de ani sa fii virgin e cam tarziu happy

| pίTίк a răspuns:

K esti virgin la 28 de ani nu este normal...si k te masturbezi de 2-3 ori pe zi este si mai anormal...
devi dependent omule. din ce in ce o s-o faci mai des si o sa existe schimbari in sistemul tau hormonal...
dar totusi sunt curioasa dc esti virgin la varsta asta?
alti sunt plictisiti de sexhee hee

| andreig a răspuns:

Nu este deloc normal! Unu la mana ca pana la varsta asta nu ti-ai inceput viata sexuala, am prieteni care la 19 ani s`au insurat pentru ca iubita lor ramasese insarcinata, iar tu inca esti virgin la 28 de ani. Chiar in halu` asta arati? Si doi la mana sa te masturbezi de atatea ori pe zi, nu sunt adeptu masturbarii chiar daca ar fi sa o faci odata la 2 saptamani ...nu mai bine faci sex? gaseste`ti o prietena, o fata pe care sa o placi .insa esti sigur ca te atrag fetele? nu mi`o lua in nume de rau dar nu este chiar deloc normal...

| just4fun_8801 a răspuns:

Vor astia sa toarne partea a II-a din 40 years old virgin si trebuie sa fie cat mai real personajul din rolul principal? Altfel nu-mi explic... din atatea femei cate sunt in tara asta n-ai dus si tu in pat, parc, pe lac, in cort etc macar 1? Daca nu vezi ca sunt fetele care au motto-ul "daca dragoste nu e facem pe lovele".

| click a răspuns:

Sper sa nu faci misto de noi...
Daca esti virgin la varsta asta, trebuie sa iti revizuiesti INTERIOR modul de a vedea lumea si in special femeile. E foarte greu sa primesti un sfat adecvat tie pe internet. Poate ca ai prea multe asteptari de la femeie, poate esti prea timid, incearca sa ne spui mai mult. Masturbarea te face sa pierzi energia atat de necesara pentru a satisface o femeie, atunci cand o intalnesti. Deci: STOP masturbarea, si fii mai sigur pe tine cand vorbesti cu o femeie care iti place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te pe centura si ai sa-mi multumesti, daca nu cauta ceva asemanator

| cooola a răspuns:

La 28 de ani virgin?happy nu este normal ca sunt alti de 18 ani saturati de p**** (intelegi tu)si tuhappy...
Dar nu inteleg de ce mai esti virgin?
Sau vrei sa mori virgin?
Cam complicat. dar daca ai ajuns la 3 ori pe zilaughing... ce faci stai cu ea in mana?happy...toata ziua.doamnehappyvezi ca s-a inventat centura, este pentru toti.

| nervi a răspuns:

A apropo de o intrebare de sub a ta si tie tie frica ca curge sange 1 an de zile? astept un raspuns tongue

| nervi a răspuns:

Fetelor doar cu sfaturi hai ajutatil si altfel

| rap4life a răspuns:

Ba, fa-i rost de niste bani, si du-te la curv*, daca nu le ai cu fetele, macar scapa odata de virginitatewinking...
App, stiu un caz cu un "barbat" care a fost virgin pana la 35 de anilaughing

| cooola a răspuns:

De ce nu incerci sa vinzi virginitatea pe internethee hee...ar fi o afacere buna:.mai ales ca ai 28 de ani. uhhhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, cu siguranta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un sfat pentru tine : Du-te, la oricare fata, si spune-i c-o iubesti, dar sa nu-ti fie teama, etc...

| MisterKat a răspuns:

In loc sa dati niste raspunsuri folositoare, voi dati niste raspunsuri la misto. Ce sa fac. au patruns si taranii cocalari pe TPU.ro! Nu mai stati aici pe TPU.ro, mergeti la Taraf tv ca poate mai vedeti niste "printzese" sau niste "baieti shuckari" sau pe Acasa poate apare idolul vostru d. p. d. v cultural si social, Nikita.

Si referitor la intrebarea ta acum, eu spun ca este normal... fiecare face ce vrea...

Nu inteleg cum niste raspunsuri cu un limbaj licentios nu sunt vazute si de Expertii TPU sau de admin...
Pacat, site-ul asta isi pierde pe zi ce trece din calitate din cauza unor anumiti indivizi...

O zi buna!
Daniel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste-ti o iubitawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol...am eu 15 ani si *** mai multe ca tinelaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai. da draq 50 de euro si du-te pe centurawinking.gasesti acolo ce vreiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Melly...cand o facem si noi?smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altii nu mai sunt virgini de la 12 anilaughing si uh ai aproape de trei ori mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine! foarte trist

| Incapatanatul11 a răspuns:

Uite un raspuns pe care l-am dat pe un alt site unui tanar de 25 de ani, nu am mai stat sa-l refac, e scris pentru comentariile de acolo. Sper sa te ajute.

"Sunt absolut convins ca raspunsurile nu sunt exact ceea ce asteptai. happy Si cred ca ai pus aceasta intrebare pentru ca nu esti inca sigur ce vrei de fapt de la viata. Oscilezi intre ati dori o fata cuminte, credincioasa, virgina... sau ti-ar place sa spargi odata bariera asta si sa faci sex normal pentru ca simti nevoia.
Exista o vorba, sexul e cel mai banal lucru, toata lumea il face. Asa este, sexul este o necesitate biologica a organismului in primul rand si toata lumea trebuie sa-l faca. Sunt de acord cu asta. Doar ca cei care nu au facut inca, asteapta mai mult de la asta, vor sa fie ceva mai special. Daca mai esti si un pic credincios e mai rau, ca o sa ai si mai multe principii in cap. Eu zic sa nu te mai gandesti la sex, sexul este o banalitate asa e, dar exista o diferenta intre sex si dragoste happy Sa nu crezi ca daca te duci la curve si te dizvirginezi gata te-ai spalat pe maini. Sunt sigur ca o sa regreti mai tarziu ca ai facut acest lucru. De ce? pentru ca mai tarziu o sa inveti sa iubesti cu adevarat si o sa-ti para rau ca ai facut sex si nu dragoste. happy Cei care te trimit la curve sunt poate cei care nu au simtit vreodata cu adevarat focul dragostei, acel sentiment care iti apasa in piept, cand tremuri tot langa persoana iubita. Si acel sentiment nu te trimite neaparat la sex. Dar daca tu reusesti sa iubesti pe cineva si impreauna sa ajungeti la sex, este cel mai frumos lucru pe care-l poti face in privinta vietii sexuale.
Acuma sa zic ce cred eu despre virginitate ca am vazut mai sus niste raspunsuri care m-au socat. Cum ca daca nu ti s-a rupt ata esti inca virgin. Atunci o femeie care a facut sex oral sau anal fara sa faca normal inca mai este virgina? Eu cred ca e o tampenie, pentru ca am citit undeva ca nu de fiecare data se rupe himenul la primul contact sexual. Deci prin dezvirginare eu inteleg prima data cand ai avut un contact sexual cu o persoana indiferent cum l-ai facut. Si daca una iti face o l*ba, tot dizvirginare se cheama.

Sfatul meu e sa nu te mai gandesti la asta si stiu ca atunci cand te aduni cu colegii tai la o bere si se deschide un subiect despre sex sunt cele mai grele momente prin care treci, iti tremura buzele si incerci din rasputeri sa minti, sa ascunzi. Totul e de natura psihologica, mentala. Incearca mai intai sa fii puternic, stapan pe tine, sa fii un mascul adevarat, si ai sa vezi ca fetele vin singure la tine, indiferent ca vor sex sau dragoste, tu doar trebuie sa le alegi. E bine sa nu stie nimeni ca esti virgin, pentru ca daca prima femeie e si una pe care o iubesti cu adevarat iti spun eu ca nu va avea nimic de comentat ca nu te-ai descurcat, ca nu ai experienta, pe ea nu o mai intereseaza, cel mai frumos o sa-ti spuna, nu-i nimic, o mai facem odata happy Asta cu curvele e doar de natura biologica, ca simti nevoia sa te descarci. Si da, poate fi considerata o modalitate de initiere ca pe ele oricum nu le intereseaza, vor sa termine repede ca vine altul la rand. Dar tu poti invata ceva din lucrul asta. Uita-te la curve, cat de banal li se pare sexul happy Nu mai lua drept reper varsta. Nu conteaza cat ai. Sunt oameni la 25 de ani care au minte de copil, sunt altii care au minte de 35. Altii pot fi mai experimentati de prima data, iar altii nici dupa 3-4 partide nu stapanesc inca bine sportul. Nu te mai gandi la varsta, gandeste-te ca viata e scurta si trebuie sa te bucuri de fiecare clipa. Tu inca esti tanar..."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Glumesti nene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o vorba, f. u. t. i nu f. u. t. i. vremea p. u. l. i. i trece...