| Darky11 a întrebat:

Salut, am 29 de ani și sunt virgin.Sunt timid și introvertit.Sunt dependent de pornografie și masturbare.Nu sunt foarte inteligent deși am terminat 2 facultăți printre care și Politehnica+masterul.Am probleme serioase cu încrederea în mine.Nu lucrez in domeniu pentru că cer experiență și nu am, câștig undeva la 1500 lei.Sufar de depresie, am urmat un tratament de la psihiatru iar psihologul m-a sfătuit să merg la o prostituată.Nu am prietena de vreo 10 ani și sunt cam dependent de jocuri pe pc, in special cs go.Fizic arat bine și sunt fete care se uită dupa mine doar că sunt prea timid și neîncrezător, niciodată în viața mea nu am abordat fete/femei.Nu am simțul umorului și mi-e frica de a fi luat la mișto sau respins.Parintii mei m-au răsfățat. Și la vârsta asta îmi cumpără haine, mi-au luat și o mașină decentă dar eu tot un ratat sunt.Intrebarea mea este: Sa întrețin relații sexuale cu o prostituată, sincer mi-aș cam dori dar mi se pare imoral? Legat de o relație nu cred că aș avea șanse pentru că sunt sărac.

254 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Am citit postarea ta si toate raspunsurile,conversatiile si confesiunile de aici...
O sa-ti raspund ciudat, dar alta cale nu vad, mi-ar trebui cateva zile sa stau numai cu tine si sa povestim, ca sa intelegi.

Intra si citeste, o sa-ti ia cel mult 10 minute, dar vor fi cele mai productive minute ale tale din ultima vreme.

https://books.google.gr/......tps?/books

Si elibereaza-te.♥

| Darky11 explică (pentru greece12):

Exact cum o spune și Biserica, prin unirea a două corpuri, practic deveniți același corp. Dumnezeu e singura alternativa.De ce Iisus în gradina Ghetsimani daca nu mă înșel când a întâlnit un cuplu care voia să facă dragoste, le-a dat binecuvântare, pentru că fiind Dumnezeu întrupat el vedea direct in inimile lor și știa clar că acolo e iubire și nu plăcere, curvie. Iubirea presupune jertfa, sacrificiu, exact cum și Dumnezeu din iubire pentru noi și-a dat spre jertfa propriul Fiu.Eu pentru o femeie eventual sotie mi-aș da și viața la fel cum și pentru Hristos eu o sa-mi dau viața pentru că dacă nu reușesc să scap de curvie alta șansa nu vad sa mă pot mântui.El a murit pentru mine că eu să trăiesc veșnic, atunci și eu trebuie sa mor pentru el.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Salut, eu am 29 de ani și sunt virgin.

Problema constă în faptul că am față de copil și peste tot fetele nu m-au băgat în seamă vreodată.

De asemenea din septembrie 2020 încoace, lucrez într-o fabrică pe 1550 RON salariu lunar.

La mine situația este una foarte tristă și par condamnat din toate punctele de vedere.

Am salariul minim pe economie, am față de copil, sunt timid.

Încearcă măcar în week-end-uri să ieși prin oraș cu prietenii tăi ca să mai uiți de singurătate cum am făcut eu.

Ceea ce mă îngrijorează cel mai tare este SINGURĂTATEA TOTALĂ, deoarece după ce moare și mama, eu fiind singur la părinți, voi rămâne cu adevărat cu adevărat singur.

Sunt în aceeași situație ca a ta, deci încearcă să îți ocupi timpul liber cu toate lucrurile care îți trec prin minte, că altfel atât tu cât și eu, vom muri de "inimă rea"...

| RAY a răspuns:

Cât despre bani, e doar modul tău de a încerca să dai vina pe ceva extern decât pe problemele tale interioare. În final poți ajunge ca ray și să numești femeile curve și obsedate de bani ca să îți justifici neputința, dar asta nu te va ajuta cu nimic.

am gresit cand am spus asta,poti oricand da un restart vieti tale, eu am spus ca nu am incredere in sexul opus,nu stai cu o fata pentru sex si daca doresti o relatie, tu iti contruiesti viata omule cum doresti, aspectul fizic =cere sfaturi, de la frizeri de exemplu, personalitate citeste o carte, experientele conteaza in viata cel mai mult, mergi la una care sa iti ofere experienta de iubita nu pe centura sau vezi de o relatie cu benefici cu una matura

| Darky11 explică (pentru RAY):

Nu am încredere în mine ot

| RAY a răspuns (pentru Darky11):

Ce sa spun eu, nici in dz nu am rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor numai fii asa stresat omule, bucurate de prezent, o sa murim si tu te necajesti acum

| Darky11 explică (pentru RAY):

Frate de nu pot aborda femeie, sunt speriat de bombe, ce nu înțelegi, nu sunt nici inteligent, și sărac pe deasupra! Mă gândesc serios să mă călugăresc sau să mă duc la curve, tu ce-mi propui?

| Violleta2022 a răspuns:

Revino aici cand te maturizezi si ai renuntat la: joaca pe computer, pornografie si masturbare.

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

As vrea să mă maturizez și eu dar na, gena proastă.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Nu-i gena de vina, ci decizia personala, vointa, gandirea ta...

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Posibil sa ai dreptate, de fel sunt foarte negativist.In liceu la mine s-a produs ruptura.In clasa a 7-a părinții mei au plecat în străinătate, eu fiind crescut de sora mea.La liceu am schimbat mediul, învățăm foarte bine, eram chemat la olimpiada, mi-am luat bullying iar in clasa a 12-a aveam 150 de absențe și abia am luat bacul, după m-am închis în mine și stăteam non stop aproape pe jocuri video fără viață socială.La prima facultate in anul 2 am avut 12 restante, abia mă duceam la facultate, pentru că mă jucam pe PC.M-am certat cu maică-mea și am avut un soc, era cat pe ce să mă sinucid.In urma socului nu am dormit 6 zile, deloc, a venit ambulanta, m-au sedat aia, i-au zis la sora mea că o să dorm buștean până a 2-a zi, de unde, în 2 ore eram in picioare.Am terminat facultatea cu chiu cu vai. Dupa fiind încă ambițios m-am înscris și la cea de-a doua, mult mai grea, automatica, am terminat-o și pe asta.ma rog mai am licenta de susținut(în același timp am făcut și masterul la prima unde am luat și bursa). Acum fac niste cursuri pentru a învăța programare pentru că nu am fost mate info, după care incep sa aplic la interviuri. Iubesc o fată enorm, si știu sigur că și ea e atrasă de min, dar cum eu sunt un looser și nu m-am băgat pe ea, acum e cu altul.Am făcut anul asta revelionul cu ea și prietenul ei(mă rog așa s-au nimerit) și de fiecare dată când vorbeam cu ea devenea nervoasa, își plimba mana prin par, zâmbea, în horă pe dansuri populare, intra numai langa mine.Acum 1 an de zile purtam ochelari de vedere și mă sfătuia sa port lentile, m-am operat cu laser si de atunci tot continua chestiile astea cu mine.Anul trecut era single și la fel a flirtat cu mine dar eu idiot.Ma gândesc la ea non stop, chiar daca a trecut 1 an și chiar daca inca e cu ăla.De asta eu nu pot merge la o prostituată, pun foarte mult accent pe iubire, împlinire sufletească, fericire într-un cuvânt.Idk mă gândesc să-i zic de sentimentele pe care le am fata de ea însă îmi pare rau și de tipul respectiv, că e om ok, urât dar e ok ca om.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Eu zic ca esti responsabil de cum iti asterni si dormi. Nu mai esti demult copil, iar faptul ca ai facut doua facultati, nu te ajuta cu nimic, daca nu le profesezi.
Sincer, nu am inteles de ce ai mai facut master la prima facultate, cand nu ai avut de gand sa o profesezi niciodata.
Tot ce ai facut pana acum este inutil, fiindca nu vrei sa profesezi.
Practic de acum incepe batalia vietii, cand mergi la zeci de interviuri ca sa-ti gasesti job, conform pregatirii tale.
Imi pare rau sa-ti spun, dar tu chiar esti un looser adevarat!
Daca pana si fata pe care o iubesti ai abandonat-o, lasand-o altuia.
De ce nu vrei sa faci ceva cu viata asta?
Chiar te complaci in lene si puturosenie, in loc sa te ridici si sa faci ceva pentru tine?
lasa naibii programarea, ca nu te va lua nimeni ca programator! Asta ti-o spun sigur, pentru ca esti mult prea batran sa inveti ceva acum si sa fii capabil sa-ti iei ceva in acest domeniu.
Intoarce-te la una din facultatile pe care le-ai facut si pune mana serios sa-ti cauti job.
Constat ca alegi intotdeauna cei mai rau, doar ca sa fugi de raspudnere si de realitate.
Pacat, fiindca in acest fel nu vei ajunge nicaieri si peste ani, cand parintii tai nu vor mai fii, vei fii tot singur si tot sarac, pentru ca asta ai ales tu.
Poti schimba in totalitate situatia in care esti, daca AZI nu mai alergi inutil in contrasens ci te focusezi sa-ti cauti de munca intr-o specialitate pe care o ai deja!

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Ai intuit foarte bine, sunt un puturos și un iresponsabil.Pai învăț programare pentru a realiza niște proiecte sa le pun la CV ca să mă pot angaja. Daca-mi dedic 4 ore pe zi, in 6 luni e gata treaba și deja am inceput și nu cred că sunt foarte bătrân pentru a învăța.Masterul la prima facultate l-am făcut pentru că are legătură și cu ceea de-a doua facultate pe care am făcut-o.Iti mulțumesc pentru sfaturi!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Nu-i intuitie la mine, ci experinta de viata si citit oamenii. Dar in cazul tau, jumatate din merit il ai tu, ca ai fost cinstit si te-ai descris asa cum esti, cu bune si rele.

Daca vrei sfatul unui om matur, cu experinta de viata si de munca, este sa lasi balta programarea si sa iti cauti de munca pentru ceea ce ai realizat pana acum.
Foloste-te de masteratul ala si cauta-ti un job pe masura, ca programarea este pierdere de timp.
Sunt in finante si particip la recrutare de personal in IT, programare, marketing, de aceea iti spun ca nu ai sanse sa te angajeze cineva, odata ce abia cum incepi sa inveti.
Nu pierde timp pretios, cauta-ti ceva pentru care ai muncit si niste dimplome. Nu alege intotdaeuna cai care nu duc nicaieri, ca de aia ai ajuns aici. Cineva trebuie sa-ti deschida ochii si sa-ti spuna adevarul in fata fiindca esti omul care faci numai pasi inapoi, nimic inainte si nimic spre un viitor bun.

| sokeging a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce decizia persoanală fat-o? Ca nu l-a placut nimeni, asta nu e decizie personala. Daca trebuie sa alergi dupa cineva, sa te milogesti dupa o persoana sa te iubeasca, e mult prea mult. Voi fetele sunteti pretentioase, va place ori nu va place un baiat. E simplu ca buna ziua. Si noi barbatii suntem la fel. No hard feelings, totusi va rog nu aduceti oamenii in situatia asta la marginea prapastiei. Sa mori tu, ca acelasi nivel de dedicare, commitment si motivatie pentru a pierde 30 de kilograme de la 100kg la 70 in 5 luni trebuie sa-l am ca sa imi raspunda o tipa la un simplu buna, fara luat la misto-uri. Tu te auzi ce spui? Comunicarea cu un om ar trebui sa fie cel mai usor lucru, ar trebuie sa fie cea mai naturala treaba, fara efort. Frustrarea nu apare din lipsa de sex, ci ca ce **** mamilor noastre avem sau nu avem de nu ne vrea niciuna. In puscatie nu suntem, deci criminali si violatori nu suntem.Toxici nici atat, pur si simplu femeile ne-au vazut, au strambat din nas si si-au vazut de treaba. Nu uram femeile, dar pur si simplu ne cam enerveaza ca tot timpul vina ta, vina ta, vina ta, cand nu e de fapt. Ce cina ai tu ca nu te place o tipa? Vina noastra e ca nu ne respectam si banii pe care nu0i dam pe flori la gagica si prezervative, nu ii investim in abonament la sala, sa facem corp de greek god. Da, un barbat frumos e frumos, indiferent de unghiul in care e pozat, dar voi femeile, fara machiaj, fara unghiuri de poza, sau filmat, sunteti mare parte dintre voi submediocre, fara suparare, dar totusi il vreti pe Brad Pitt in tinerete, nu e corect deloc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Nu are nici o treaba gena, ca taica-tu a fost capabil sa te aiba pe tine, deci nu mostenirea este de vina, ci creierasul tau, care prefera sa trandaveasca si sa se joace joculete ca si copilasii, sa stea pe net si sa faca laba, in loc sa se comporte ca un adult, macar conform varstei tale.

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Și atunci Violetta ce ar trebui sa fac? Uite acum o sa termin un curs de programare, dar probabil nu o să mă angajez acolo, pentru că e destul de greu și nu sunt foarte inteligent. La ce alte joburi as putea aplica ținând cont că nu am experiență?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Atunci aplici pentru orice job care esti capabil sa-l faci: paznic la un magazin, supraveghetor intr-un mall, culegator de legume si fructe intr-o sera, postas, curier, samd.
Se gasesc zeci de mii de joburi si chiar daca sunt platite modest, iti poti lua doua joburi, care insumeaza destul cat sa traiesti decent.

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Și tu sau oricare alta femeie ar vrea să aibă o relație cu o persoană care are astfel de joburi. Hai sa fim serioși. Și să ai 2 joburi sa muncesti ca un sclav, nu mi se pare chiar ok.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Tocmai, ca ar trebui sa fii serios, fiindca ai o varsta si-i mai injositor sa stai acasa pe spinarea parintilor, decat sa muncesti cinstit, orice job cinstit care te plateste, indiferent cat de putin posibil, dar daca iti mai iei unul de weekend, atunci strangi o suma frumoasa.
Nu-mi aduc aminte sa-mi fii fost rusine de munca cinstita, ca toti am plecat de la munca necalificata, pana am ajuns sa ne terminam studiile, sa ne calificam si sa ajungem unde suntem azi.

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Pai da dar la mine alta e buba, ai mei m-au ținut pe bani, toti mă știu sau cred că am bani, și când mă duc după sa lucrez un job care nu cere calificare, o sa fiu luat la mișto de ei și m-aș simți și mai nasol.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Iarta-ma, dar esti mai prost decat te credeam!
Te bazezi pe bani parintilor ca sa te lauzi cu ei, apreciind toti lingaii care se dau pe langa tine ca sa primeasca cate ceva.
Astia nu-ti sunt prieteni si tu nu esti un om vertical, fiind perceput ca un trantor, pe spinarea parintilor batrani, sugand de la ei cat or trai si or avea.
ce vei face cand nu vor mai exista parintii?
Tie chiar iti pasa de prieteni?
Trezeste-te la realitate baiete, ca prieteni cu creieras au deja familie, servicii si salarii bune cu calificari si realizari, iar acum rad de tine, pentru ca nu te ridici nici la genunchiul lor.

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Ai dreptate sunt prost, ți-am spus mi-am văzut geneticul, știu că sunt prost și leneș chiar putoare.M-as putea schimba daca as fi gras/slab chiar și urât, dar fiind prost nu prea am ce face, asta-i drama vieții mele.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Ai putea sa-ti iei un job si sa nu te mai complaci in trandaveala asta, ca nu-ti face bine si rad toti amicii de care tie iti pasa.

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Asta incerc, de asta m-am băgat la un curs de programare, sa învăț, sa am un background pentru că nu știu să fac mai nimic.Problema este că și depresia mă ține captiv la pat, parca sunt o legumă.Am nevoie de o aplicație cu care sa blochez filmele porno de pe telefon și laptop și să pun un prieten să-mi seteze un PIN că sa nu pot scoate blockerul.Crede-ma e o adicție urâtă rău.Am mai încercat singur cu blockere de DNS, e, când intru in sevraj le dezactivam.Problema este că am și Smart TV-uri și da clar trebuie să-mi folosesc energia sexuala in alte scopuri,mai bine să mă ostenesc la munca, că de fapt aici e problema, neavând o ocupație îmi vin gândurile astea. Trebuie să închid și Facebook, Instagram, chiar și YouTube, peste tot frate videoclipuri cu femei care știu doar sa se dezbrace atât.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Daca nu ai invata nimic pana acum, programarea nu-i pentru tine, fiindca cere multa matematica si formule pe care sa le aplici, asadar cu programarea nu ai sanse sa profesezi.
Sunt in domeniu si am programatori foarte buni in subordine, dar astia au invatat de mici bazele si cand au ajuns la facultate erau deja foarte buni, iar cum sunt deja experti.
Mai bine te bagi la o munca mai usoara, ceva pentru tine, sa faci cu mainile: mecanica, auto, electronica, vanzari samd.
Cu canalele pornografice este usor, rogi un prieten sa-ti schimbe parolele si sa-ti pune restrictii la acele site-uri.
cat despre FB si insta, trebueisc inchise si eventual deschis un altul curat si simplu, fara pornografie sau sexualitate pe el.

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Am terminat 2 facultăți de inginerie+ master, crede-mă nu sunt chiar așa de prost. Doar că nu am fost mate-info, dar deja am inceput sa învăț algoritmică și o prind destul de repede.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Deci in realitate nu esti decat un puturos sade laughing
Pai, ia-ti un job de inginer, ca-i pacat sa nu profiti de ceea ce ai invatat deja si ai toate sansele sa capeti experinta in domeniul pentru care te-ai pregatit.

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Exact. Mi-am făcut și un test de IQ și mi-a ieșit pe la 125 dar asta suferind de depresie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Depresia este generata tot de trandaveala si stat prea mult in casa. Ia-ti job si vei vedea ca dispare ca prin farmec, orice depresie!

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Știu,merg mână-n mână.La fel.si sinuciderea.E dracu-n spate la toate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Este decizia personala, nu dracul!
Nu mai dati vina pe altcineva pentru ceea ce decideti singuri, ca nu mai ai 5 ani sa crezi ca esti impins de unii si altii, ci de capsorul de pe umeri, ca ala este responsabilul.

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Aici greșești.Dracul.lucreaza prin sugestie.Cea mai mare schema făcută de el a fost să convingă lumea că nu există. Deci prin urmare să înțeleg că tu nu crezi in Dumnezeu, nu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Si cine ti-a facut de fapt sugestia? Nu tu singur?
Eu cred in Dumnzeu, poate si de aceea am trecut printr-o boala mortala si am supravietuit, azi fiind sanatoasa si fericita.
dar nu cred in dracul si nici in prostiile pe care singur ti le bagi in cap, ci cred ca te complaci in trandaveala si alegi singur sa dai vina pe altii, pentru deciziile tale nefericite.
Esti om matur, ai 29 de ani si inca astepti sa te duca unul si altul de mana, ca sa-ti cauti de munca?
Alegerile tale sunt cele care te duc de rapa!

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Deci crezi in Dumnezeu și nu în dracu.Vezi că vin la pachet, altfel nu ai cum.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Se pare ca tu crezi mai mult in dracu, odata ce te indoiesti atata de dumnezeu.
Spui ac esti on cu carte la cap, atunci cum puii mei dai vian pe darcu de nereusitele tale?
de ce nu esti constient ca ai ajuns in situatia asta, numai din cauza deciziilor tale?

"Dumnzeu iti da, dar nu-ti baga si in gura!"
Cu alte cuvinte, Dumnzeu ti-a dat minte si te-a indrumat spre calea dreapta, dar tu esti ala care ai preferat sa ignori calea aratata si te-ai trantit pe jos, preferand trandaveala.

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Nu-i adevărat, îi mulțumesc lui Dumnezeu că mi-a trimis ispitele astea, că doar așa m-am trezit la realitate altfel eram mult demult, pentru că înainte nu prea credeam în Dumnezeu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Atunci arata-i lui dumnzeu ca esti capabil de ceva bun!
Iesi afara din casa, ia-ti de munca, orice, numai sa nu stai acasa, la trandaveala! Chiar si un voluntariat este bun, decat sa-ti irosesti zilele.

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Așa motiveaza-ma, btw ești single?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Ha..ha..ha. sunt maritata

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Să-ți trăiască.Eu nu-mi doresc copii, nu vreau sa transmit aceeași gena idioata mai departe.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Nu gena mostenita este vinovata, ci decizia ta si incompetenta parintilor, care din prea multa dragoste au esaut sa te educe corect, sa-ti insufle ambitie, dorinta sa realizezi ceva in viata, sa-ti iei responsabilitati samd.
Daca ai fost capabil sa faci o facultate de inginerie, atunci nu esti deloc prost, dar trandaveala vine din lene si lipsa de responsabilitati. iar faptul ca tu ai avut detoate si niciodata pus sa faci nimic, te-au adus aici, unde esti acum.

PS am sters pasajele care sunt cu informatie personala happy

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Și ai mei lucrează în Occident, însă pe mine m-au alintat, că sunt cel mic prost și nedescurcaret, am avut și eu ambiție odată și eram bun la școală, dar mi-am luat bullying și m-am lăsat de carte și uite unde am ajuns, 29 de ani, eșuat, pe laba, depresiv, fara iubita de 10 ani, in cazul sinuciderii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Tu de ce esti in tara, daca ei sunt in occident?
De ce nu ti-ai urmat parintii, sa-ti faci un viitor acolo?

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Pt că nu e totul despre bani. Faci bani dar oamenii aia sunt lipsiți de Dumnezeu, sunt roboti.Stau la țară am grija de bunicul și sunt platit pentru asta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Am inteles acum, ai tai au plecat sa munceasca, in strainatate.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti virgin tocmai pentru ca ai facut o obsesie din pornografie.
cand vei intelege si vei inceta sa te ami autosatisfaci sexual, vei fii capabil sa-ti cauti o fata/femeie care s te ia de barbat.

Nici o facultate de pe fata pamantului nu te face inteligent, demonstrand de fapt ca esti doar un tocilar obisnuit sa invete, nu sa se descurce in viata, asa cum fac toti ceilalti.

Bineinteles ca poti paltii si intertine relatii sexuale cu o prostituata sau mai multe, dar asta nu te va ajuta in viata, oana nu intelegi de buna voie ca obsesia cu pornografia trebueis a inceteze si sa iesi din casa, ca sa-ti faci o prietena.
Apeleaza la prieteni si rude daca tu nu esti capabil, dar daca vrei sa realizezi ceva cu care sa ramai pe viata, cand parintii ati nu vor mai fii langa tine sa te ajute, atunci lasa naibii prosteala si fa-ti un viitor!

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

@Violetta22,bun sfat, însă cum fac in momentul de față, sa zicem că reușesc să-mi găsesc o fată, când aude aia că sunt virgin la vârsta asta, mă tem că o să mă ia la mișto, na femeia poate vrea sa fie satisfăcută sexual și clar eu ca virgin nu prea pot să-i ofer asta.Pt început m-ar ajuta ceva experiență cu escortele?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Nu aude nimeni ca esti virgin, daca tu nu spui si apoi tu nu ai himen sa te controelze cineva sis a vada ca este rupt, deci virginitatea nu se poate constata la tine, daca tu nu spui asta.

Ai vazut destule filme pornografice incat sa pari ca stii ce faci, imitand ce vezi pe aoclo, chiar daca primele dati te vei scapa pe tine foarte rapid, dar este de inteles, pentru ca asta se intampla tuturor barabtilor cand sunt al inceput cu o femeie.

Experinta cu prostituatele este de multe ori mai traumatizanta decat iti inchipui, unii ceara jung sa nu aiba erectie deloc, s aus a se scape pe ei in primele 10 secunde. Nu mai spun de riscul imens sa iei SIDA si alte boli cu transmitere sexuala.

PS Pentru cunostinteletale, escortele doar escorteaza (insotesc) clientul acre palteste, acolo unde vrea sa mearga. Escortele nu fac sex, doar prostituatele fac!

| Darky11 explică (pentru Violleta2022):

Daca o sa o fac cu persoana iubită, clar o să-i zic că nu am mai făcut-o + că mai mult ca sigur o sa ejaculez prematur.Problema e că sunt cam dependent de porno. Dupa ejaculare mă doare spatele, nu mai zic că intervine depresia in anumite momente, îmi scade motivația grav.De asta voiam să o fac și cu o prostituată, mă gândesc că măcar e un act sexual normal, de ce as lua BTS daca folosesc prezervativ?!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darky11):

Scapa de pornografie ca asta nu este bine ca-ti disruge viata si viitorul. Trebuie doar sa cuplezi creierasul, ca nu poate fii mai bine cu mana ta in loc de o femeie calda, iubitoare si placuta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sa întrețin relații sexuale cu o prostituată, sincer mi-aș cam dori dar mi se pare imoral? Nu.
sunt sărac. Câți bani nu ai?

| doctorandus a răspuns:

Zici ca esti dependent... dar adictia de porno sau de masturbare nu sunt diagnostice recunoscute. Niciun medic aflat in deplinatatea facultatilor mintale nu-ti poate pune asemenea diagnostic. De ce? Pentru ca societatile de asigurari medicale nu compenseaza asa ceva, iar ceilalti medici nu recunosc diagnosticul drept valabil.

| T0T a răspuns:

Tot tu ești, ăla cu terapeutul care ține neapărat să te vadă că fuți o prostituată? Și mie îmi place pornografie, jocurile video, am facultate și master etc. și nu am depresie sau alte probleme pe care le ai, nu am trecut pe la un terapeut în viața mea. Deci oare alea să fie adevăratele probleme? Îți spun eu care e problema. Stima de sine. Femeile simt asta de la o poștă.
Unii sunt idioți și sunt convinși că dacă dau un ban pentru o prostituată ei sunt cei care au reușit cu adevărat. Cred că ești suficient de inteligent să știi că nu e adevărat. E cum ai juca CS GO și ți-ai lua un Hack. Chiar dacă îi împuști pe ăia, cât de mândru te vei simți? Cel mult vei avea puțină distracție.
Cât despre bani, e doar modul tău de a încerca să dai vina pe ceva extern decât pe problemele tale interioare. În final poți ajunge ca ray și să numești femeile curve și obsedate de bani ca să îți justifici neputința, dar asta nu te va ajuta cu nimic.

| Darky11 explică (pentru T0T):

Da mă omule sunt conștient că am probleme cu stima de sine, grave chiar dar faza e că eu am ajuns rău cu pornografia.Chiar am când îți scriu, e a 3-a zi de când zac la pat, am dureri de spate puternice, nu-mi simt fruntea, nu am chef să mă ridic din pat, m-a transformat într-o leguma.Maine o sa merg la biserică să mă spovedesc și o sa incerc sa țin canonul. De asemenea o sa merg la un psihiatru, sa mi dea pastile macar sa ies din starea asta.Am o fată care flirtează cu mine pe messenger,ne cunoaștem din facultate,dar e urâțică tare, nici la corp nu e wow, aia e am parte numa de urate și nu vreau să mă combin cu ea, nu sunt atras, in schimb e foarte inteligenta și are un job șmecher.

| T0T a răspuns (pentru Darky11):

Eu zic să conversezi cu ea. Măcar să ai o persoană aproape. Poate te va face să te simți mai bine. Nu doar aspectul contează într-o relație.

| Darky11 explică (pentru T0T):

Da,frate,simt nevoie să-i spun cuiva ce am pe suflet, dar mi-e rușine fata de ea,+ că avem prieteni in comun, e aiurea.

| T0T a răspuns (pentru Darky11):

Crezi că va vorbi cu acei prieteni ceea ce vorbiți în privat?

| Darky11 explică (pentru T0T):

Da cine știe cu ce o supăr și se răzbună?

| T0T a răspuns (pentru Darky11):

Păi dacă o iei așa nu mai poți avea relații sincere interumane niciodată. La 29 de ani nu mi-aș pune problema asta. Tu trebuie întâi să vezi dacă e genul acela de persoană atunci. Dacă prietenii ăia te-ar judeca pentru ce ai spus aici, ce prieteni sunt?

| Darky11 explică (pentru T0T):

Trăim vremuri grele, nu poți avea încredere în nimeni, eu am maxim 2 prieteni adevărați și familia,restul e cancan și asta o știi și tu, anyway ideea e că eu cam vreau sa mi-o trag, și sincer am auzit și un preot zicand că decât labă mai bine cu o femeie și hai sa din realiști câți nu se duc la curve și clar sunt goi pe interior dar macar nu au depresii, dureri de spate, testicule etc.Singura mea frica e că o să prind gustul pizdii și o sa sparg bani pe curve, ceea ce clar nu vreau și așa nu am prea multi.

| Emilian65 a răspuns:

Lasa timiditatea si cauta o fata pe care s-o iubesti si sa te iubeasca cu adevarat. Numai asa vei iesi din starea in care te afli.

| Goete a răspuns:

Adevarul e ca doua noci zece facultati si mai ales pe care le faci fara rost chiar nu arata inteligenta.
Nici intrebarea ta

| Sophieka a răspuns:

Renunta la pc complet, renunta la pornografie, la jocuri, nu mai esti copil.
Incepe cu plimbari in parcuri de dimineata pentru a te conecta cu realitatea si pentru a vedea oameni. Apoi incepe treptat cu o cafenea, o iesire seara, o pizza, o plimbare in alt oras etc.
Sunt excursii contra cost unde mergi cu ghid si mai multe persoane in diferite orase, tari, poti merge un weekend cu un grup.
Mai sunt si alte activitati pe care le poti gasi sa le faci.
Poti gasi o prostituata sau o tipa pentru o relatie strict sexuala pe un termen mediu, doar ca trebuie intetinuta financiar si sa te protejezi cu prezervativ.

Poti apela chiar si la un preot pentru a te impartasii / spovedii si pentru a-i asculta sfaturile... Poti sa iti cumperi carti sau sa faci meditatii pentru a-ti depasii timiditatea, pentru a-ti invata si gestiona emotiile s-a.m.d

Hai renunta la a fi un mare fraier si pune-te pe picioarele tale.

| Darky11 explică (pentru Sophieka):

Consideri că dacă mi pierd virginitatea cu o prostituată, o sa fiu mai încrezător, nu știu pe laba nu mai merge, deja am dureri de spate.

| Sophieka a răspuns (pentru Darky11):

Esti cu capul... Imi pare rau pentru tine si familia ta...

| Darky11 explică (pentru Sophieka):

Și mie îmi pare rau, cred că ultima variantă rămâne sinuciderea, nu?

| 1997onur a răspuns:

Neaţa darky._.

| doctorandus a răspuns (pentru 1997onur):

Sunt o sumedenie de oameni care se masturbeaza de mai multe ori pe zi si n-au nicio boala.

http://www.youtube.com/watch?v=IQFCeES8UQc

Traduc un citat din Encyclopedia of Children's Health:

"Masturbarea este auto-stimularea organelor sexuale, cel mai adesea pana la orgasm. 60% pana la 90% din adolescentii baieti si 40% din fetele adolescente se masturbeaza. Desi atitudinile oamenilor referitoare la masturbare difera mult, nu exista dovezi ca masturbarea ar fi in vreun fel daunatoare din punct de vedere fizic, psihologic sau emotional. Pentru multi tineri masturbarea este o ocazie de explorare sexuala proprie inainte de a se decide sa faca sex cu o alta persoana. Este de asemenea considerata cea mai sigura forma de sex pentru prevenirea bolilor cu transmitere sexuala, inclusiv virusul imunodeficientei umane (HIV)."

"Masturbarea ofera o modalitate sanatoasa de a-si exprima si explora sexualitatea proprie si de a elimina stressul sexual fara riscurile asociate contactului sexual, conform multor profesionisti medicali. Ei sunt de asemenea de acord ca masturbarea este o modalitate naturala, normala si sanatoasa de explorare de sine si de exprimare sexuala."

"Este din recunoscut din ce in ce mai larg intre profesionistii sanatatii mentale ca masturbarea poate reduce depresia si conduce la sporirea respectului de sine. Masturbarea poate fi in special folositoare in relatii in care un partener vrea mai multa activitate sexuala decat celalalt, caz in care masturbarea contribuie la restabilirea echilibrului."

http://www.healthofchildren.com/M/Masturbation.html

Autor: Ken R. Wells. Aceste puncte de vedere sunt confirmate in Jacqueline L. Longe, ed (7 iunie 2011). „Masturbation". The Gale Encyclopedia of Children's Health: Infancy Through Adolescence. 4 (ed. Second). Detroit, Mich.: Cengage Gale. p. 1404. ISBN 978-1-4144-8641-3. OCLC 712621295 si in Thomas H. Ollendick; Carolyn S. Schroeder (6 decembrie 2012). „Masturbation". Encyclopedia of Clinical Child and Pediatric Psychology. Boston, MA: Springer Science & Business Media. p. 359. ISBN 978-1-4615-0107-7. OCLC 913623298.

De asemenea Ollendick si Schroeder numesc miturile despre masturbare si tratamentele carora le-au dat nastere "una din cele mai negre pagini din istoria religiei si medicinii".

https://web.archive.org/......walker.pdf

| Darky11 explică (pentru doctorandus):

Frate eu ma masturbez rar de 2x pe zi si crede-ma,imi taie cortexul prefrontal, privesc in gol, nu ma pot concentra cum trebuie, am dificultati de atentie si ma inteapa inima( mai mult ca sigur e miocardul). Legat de medicina pe partea cu masturbarea, parerile sunt impartile, mai pe romaneste eu zic ca medicii nu prea stiu ce si cum pentru ca nu am primit un raspuns logic la intrebarea e sanatos sau nu? Iti taie motivatia si azi ca si ieri am avut dureri de spate(chestia cu durerile de spate am gasit-o la Arsenia Boca pe utube unde vorbeste de exact simptomele pe care le am eu.De asemenea Sfintii Parinti vorbesc de desfranare ca este strans legata de pantece mai exact de marimea stomacului.Ei bine intr-o zi imi aduc aminte perfect m-am uitat la sora mea si eram invidios cat de harnica e, atunci mi-a trecut un gand cum ca ar fi harnica pentru ca trebuie sa mananc mai mult sa devin si eu(pac m-a fraierit demonul).De atunci cand am inceput sa mananc mult, ragai ca un animal si simt nevoia sa mananc si sa beau foarte mult.Este vorba de lacomia pantecelui si o rezolvare pentru asta ar fi postul.Si acum te intreb daca masturbarea e normala cum naiba calugarii aia se pot abtine de la sex/masturbare?! Iti spun eu: 1. pentru ca nu vad femei goale pe care sa le pofteasca si 2 pentru ca tin post(adica nu consuma carne>carne esti>carne poftesti.Pana si sfantul Pavel a spus clar: feriti-va de desfranare iar o solutie ar fi casatoria sau abstinenta(calugaria). Legat de sexul cu o femeie straina(spre exemplu o prostituata) tu nu ai o conexiune sentimentala cu ea, pur si simplu o foloseti ca un obiect de excitatie deci clar nu o sa se elimine Oxitocina care este hormonul refacerii.Acest hormon ajuta in cadrul cuplurilor, persoanelor casatorite, spre exemplu parintii tai care fac sex nu sufera de depresie sau alte probleme, pentru ca ei au conexiune sentimentala(se iubesc). Deci totul se reduce la iubire, cine-i sursa iubirii?! Dumnezeu insusi.De asemenea am tot cautat si am gasit un tanar de culoare din America care la fel a postit s-a rugat si a scapat de pacat. Tinand cont ca am raspunsul o sa ziceti dc nu faci si tu asta, credeti-ma nu e asa usor sa tii post, am esuat de cateva ori dar cand am tinut post am vazut roade si anume nu ma masturbam 1 saptamana, 2.Cum credeti ca apar violatorii si tot felul de persoane homosexuale, lgbt, unii o fac si cu animale, sau orgii intre ei.Sunt mai rau ca animalele,animalele o fac instinctiv,au anumite perioade in care se unesc pentru a prelungi specia.O sa spuneti ca am dat-o cu religia,uitati-va si voi la generatiile anterioare ei nu erau asa expusi ca noi,da aveau reviste cd-uri dar alea trebuiau cumparate deci luai contact cu o persoana si nu o luai ca iti era rusine, acum esti la un click distanta, ba mai mult ti-au facut si mediul propice, incognito mode, ca si cum hai ma sa-l ajutam sa faca treaba asta sa nu stie nimeni. Sfanta Maria Egipteanca la fel, la 17 ani devenise o curva si nu o facea pentru bani ci din placere, pana cand a postit timp de 40 de ani si a scapat de patima. Dupa depresie vin gandurile de sinucidere, cazi in deznadajduire ti se repeta ca esti vinovat nu mai ai de ce sa traiesti.Cine *** imi "sugereaza" astfel de ganduri?! Eu zic clar daca e sa ma duc in iad ma duc ca ma trimite Dumnezeu nu tu, oricine ai fi.Da stiu o sa ziceti ca sunt nebun ca vorbesc singur etc dar dracul nu are somn.

| mihai69 a răspuns (pentru Darky11):

Iartă-mă, dar nu mai e nicio speranță pentru tine.
Bunul Dumnezeu ți-a luat mințile, dar a uitat să pună și altceva în loc...

| Darky11 explică (pentru mihai69):

Argumentează.

| AlexCristi97 a răspuns (pentru Darky11):

Una e sa fii religios, alta e sa fii habotnic, din pacate tu cazi in a doua categorie.
Nu baga lgbt in aceeasi oala cu violatorii, pedofilii si zoofilii. Zici ca acei calugari stau ani de zile fara masturbare sau relatii sexuale.Sunt si duhovnici care fac asta, dar crede-ma ca sunt destui pustnici sau oameni ai manastirii s-au refugiat acolo pentru ca aveau tendinte gay si unii chiar practica homosexualitatea in manastiri (calugari si calugarite), dar astea sunt controverse si nu vreau sa dezbatem pe acestea.

Pornografia creeaza dependenta si iti modifica perceptiile asupra realitatii. Masturbarea este un lucru natural, oricat ar blama biserica, doar ca asociat cu pornografia iti afecteaza viata, sau daca este mult prea frecvent si apar efectele fizice. Durerile de spate sunt mult mai probabil de la calculator.

Prin treaba cu rasfatatul de parinti trec si eu, am 25 de ani si stau cu ei pentru ca sunt prea comod si simt cum ma afecteaza negativ. Sunt hotarat in viitorul foarte apropiat sa ma mut singur, chiar daca e un pas dificil.

Cu experienta de lucru nu prea inteleg, nu stiu de unde esti dar la mine in oras oricand e loc pentru angajati noi in domeniul ingineriei si pleci de jos, dar in timp cresti. Te angajezi pe post de tehnician si in jumatate de an poti trece la inginer.

Cu femeile e mai greu laughing scapi de timiditate doar iesind din zona de comfort, adica mergi pe strada si te duci la fete si le abordezi. Nu trebuie sa faci nimic special, fara pick-up lines sau sa faci pe papagalul. Te duci si incerci cu ceva simplu si sincer"salut, sunt Darky, nu-mi sta de loc in fire sa abordez fete dar nu am putut sa nu remarc ce frumoasa esti (sau ce ochi frumosi ai sau par sau imbracaminte sau orice), vrei sa ne vedem candva la un suc? ". Fa asta cu niste fete de care poate nu esti mega mega atras astfel incat sa nu fie asa presiune mare. Cu siguranta vor fi refuzuri, dar doar asa treci peste timiditatea asta de abordat fete. Sau incearca tinder laughing eu nu pot aborda pe strada si la fel ca tine, la prima intalnire sunt rupt de emotii. Ma balbai, nu ma pot concentra, dar de obicei beau un pahar de vin sau ceva si in 10-15 minute ma mai calmez.

Sper ca intelegi engleza, urmareste Elliot Hulse, eu nu-s pe mentalitatea aia dar cred ca tu esti si te-ar ajuta. Cauta si ce e grinding mentality, poate te ajuta.

| Darky11 explică (pentru AlexCristi97):

Nu te ia nimeni fără experiență.Cu fetele trebuie sa ai simțul umorului, sa le faci sa râdă, să fii romantic.Am un tovarăș care e așa, mă rog nu romantic.Dar na ca sa faci niste glume trebuie sa te duca și puțin bila.Mie îmi lipsește simțul umorului, mai ales acum și cu depresia.Nu pot aborda fete pe strada, abia le pot privi în ochi.Devin nervos, incep sa tremur, idk.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Darky11):

Nu neaparat simtul umorului, trebuie sa ai ce sa vorbesti cu ele sa fii comunicativ sa nu fii fricos sau ciudat si foarte important sa ai incredere in tine. Increderea in tine vine ori din felul tau de a fii ori din reusite, cum ai vrea sa ai incredere in tine daca ai ajuns virgin la 29 de ani? E normal sa te simti prost, unii s-ar fi sinucis in locul tau deci nu esti chiar atat de slab pe cat crezi.

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

E 2 in 1 terminat si pe plan sexual si mai nou din ce imi spune financiar cu 2 facultati terminate, atentie, e de S.F omul adica pe romaneste le-a cam facut degeaba, cica sa scape de depresia cauzata ca e virgin, nu am mai auzit asa ceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru GambleR40792):

Pai eu pun pariu ca daca se dezvirgineaza la o prostituata nu rezolva nimic ca tot singur ajunge si depresiv, dar deja cred ca e mort pe dinauntru din cauza singuratatii, e tarziu pentru el.

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai oricum o sa fie nevoit sa mearga la asa ceva sa nu moara virgin, ca vrea sau nu, e din ce in ce mai comuna problema asta si vad ca o sa cam ia amploare si mai rau in anii ce urmeaza

| 1997onur a răspuns (pentru doctorandus):

Bro am spus doar neaţa darky azI dimineaţa laughing)) inain te sa plec la munca si acum am ajuns acasa de la munca si am vazut ce mi-ai spus

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic din contra ca o sa il potoleasca experienta asta cand o sa realizeze ca nu o sa fie ca in filmele porno cum viseaza el si poate usor usor o sa reuseasca sa se obisnuiasca singur, ca la mai toti virginii exista doar frustrare sexuala, nu nevoia de iubire sau de o partenera, doar e la mintea cocosului asta

| AlexCristi97 a răspuns (pentru Darky11):

De unde esti?! cum sa zici ca nu te ia fara experienta? In sibiu, Brasov si cluj se angajeaza si fara experienta ca tehnician, daca iei interviul. E nevoie de forta de munca la multinationale, mai ales acum ca incet incet trece pandemia. Daca le zici ca lucrezi pe 1500 in mana pe luna doar sa iti faci experienta, te ia orice multinationala.

Esti din categoria aia de oameni pe care i-am mai jignit daca te uiti prin raspunsurile mele, dar voi sunteti efectiv fixisti, batuti in cap. Vi se dau 5-6 solutii si va plangeti in continuare ca nu le puteti aplica ca se bat cap in cap cu problema voastra, dupa care eventual va si plangeti putin de mila. Ma oamenilor revenitiva ca si eu am fost foarte ratat pana pe la 19-20 de ani cand mi-am mai revenit. Daca stai in casa si iti plangi de mila, nu faci nimic. Stiu ca asa e comod, si mie imi placea sa imi plang de mila, dar asa ajugi la 40-50 de ani cu acelasi text. Scoate-te din casa si fa ceva. Nu conteaza cum esti, incearca doar sa vezi ce bine te simti dupa. Chiar daca e cringe-ul de pe lume sa abordezi o fata random si poate te blochezi, poate nu ai ce sa ii zici, poate tremuri tot, asta e, dupa te vei simti mai bine ca macar ai facut asta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru GambleR40792):

Eu nici sexual n-as fi satisfacut sa stiu ca am platit-o pe aia pe bune, dar toti cred ca avem nevoia aia de a fii intr-o relatie mai mult sau mai putin, unii se mint singuri ca nu dar tot au un gol in suflet

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bah eu unul numai simt nevoie imi iau drogul de jocuri de noroc zilnic si voi reusi sa traiesc asa... poate cu timpul o sa imi fac si un abonament la escorte si asta e, cu HIV sau SIDA, poti foarte usor sa iei si de la o eventuala prietena careia nu ii stii istoricul by the way

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Macar nu o sa moor nesarutat cum cel mai probabil pe site-ul asta unii au toate sansele, am avut ocazia in liceu cu o curva cei drept, insa nu mi s-a parut ceva wow, mai ramane sa dau 200 de ron la una si gatawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru GambleR40792):

laughing aia trebuia ****ta tare si tu ai pupat-o, arata bine macar?

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

E o poola, cred ca avea cosuri pe pzd oricum sau in fund categoric

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-a ferit dmz de hiv sau sida din liceu, ma iubeste al de sus laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru GambleR40792):

laughing mor

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu murii mai avem nevoie de tine pe site-ul asta minunat rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru GambleR40792):

Mai radem si noi, dar vai pl noastra laughing

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu varule si tu esti in pzd pana in gat, dar esti pe TPU 8 din 10 orewinking e plin de smecheri pe aici

| anonim_4396 a răspuns (pentru GambleR40792):

Ia vezi la asta care a stat 2 ani cu una degeaba, pai smr ca si-a batut joc de el

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu eu ma refeream la altceva, parca si tu esti tot in situatia noastra deci nu stiu cat ai fi in masura sa iti bagi poola de noi gen big grin oricum trebuie sa facem odata un fan meeting ca nu se mai poate

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Noastra gogule, iarta-ma, am citit voastra, vezi daca m-am luat cu bautura si jocurile de noroc imi cer scuze my friend laughing) numai vad nici bine de la laba vezi big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru GambleR40792):

Eu ma refeream la shookdazed cum naiba a stat cu aia 2 ani degeaba fara sa faca nimic ca aia probabil o facea cu altul sau il tinea de prost, si sunt bine pe langa voi daca e asa ca nu am 30 de ani

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze frate nu am citit bine, sunt euforic luai 3 speciale la 3 jocuri laughing) sper ca nu te-ai suparat pe mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru GambleR40792):

E ok, e bine daca ai inteles acum

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru GambleR40792):

La majoritatea noastra e problema cu iubirea, nu-mi pasa de sex daca nu il fac cu persoana iubita! Am alte principii!

| Motisor a răspuns (pentru Darky11):

Mie îmi pare ca deja stii ce ai de facut, tu nu esti departe de adevar. Te axezi prea mult pe problemă, secretul nu e sa nu faci, sa te apții, secretul e sa faci ceva, ceva care sa te motiveze, asta e partea grea, sa gasesti ceva pentru care să trăiești, din fericire se pare ca esti credincios mai mult ca vamesul decat fariseul, asta simplifica lucrurile. Ar trebui să știi că ăsta este unul din rolurile lui Isus, să privești la el, sa uiti de pacatul tău. Chiar mai trebuie sa iti spun ca prostituatele nu o sa iti rezolve problema? Deja stii lucrul ăsta. Cumva incerci sa cauti o cale de mijloc, parca e frumos și într-o parte și intr-alta, dar vine ziua cand trebuie sa faci o alegere concretă. Trebuie sa te pregatesti pentru ziua aia, te sfatuiesc sa incepi cu lucrurile mai usor de schimbat, cum sunt jocurile pe calculator, înlocuiește-le cu ceva bun, ia-ți o minge de volei de exemplu, gaseste un perete si exersează. Gaseste un lucru pe care sa il faci adoua zi, inainte sa te culci. Încetează sa te mai victimizezi, ăsta este cel mai mare dușman, ca nu pot ca uite ce repede cedez, dați doua palme peste față și fă ceva, orice, faci curat prin camera, fa chestii utile. Nu spune Pavel ca voi încă nu v-ați luptat pana la sange. Stai și îndura, ca o sa treaca, zvârcolește pe jos de la sevraj pana îți trece, toate trec. Pe de alta parte cunoști bine locurile periculoase de pe net care iti starnesc viciul, nu mai sta pe Instagram etc. Daca vrei o prietenă, intreaba-te oleaca pentru ce o vrei, adevarul e ca nu e nici o rusine sa fii singur. Lasa vaicarelile si victimizarea, gandeste-te ca sunt alții mai rau ca tine (care o duc mai rau, nu mai păcătoși) si pune mana la treaba daca vrei sa te schimbi, schombare nu se face de pe loc, se face din mers sau din alergare daca poti.

| Darky11 explică (pentru Motisor):

Sunt credincios pentru că în momentul în care era să mă sinucid știam că nu mai e cale de întoarcere daca făceam treaba asta.Si uite că tocmai credința în Dumnezeu m-a salvat.Nu as merge la o prostituată doar că nu știu e foarte greu sa scap de viciul asta al pornografiei.Am tot incercat de ani de zile și am eșuat iar acum o fac din ce in ce mai des și simt fizic cum îmi prăjesc creierul.ma dor testiculele, am ejaculare precoce, urinez des, sunt trist, depresiv.Am o grămadă de fete, fete ca lumea care mă plac p dating, chiar recent o tipă care am zis că e prea wow pentru mine, mi-a dat match.Dar na sunt sarac iar ca bărbat asta e o problemă. Majoritatea prietenilor mei care sunt ingineri in IT cu salarii gen 16000 lei sunt atei convinși, nu știu pentru ei doar banul contează, mi se pare niște oameni fără parte emotivă, ca niște roboți.Ia la mișto, batjocoresc orice tine de Dumnezeu și sincer mă ascund de ei că după o să mă ia pe mine la mișto.Nu știu noi ăștia de credem în Dumnezeu am ajuns sa fim considerați niște fantasmagorici, niște medievali.Sa fiu sincer nu știu exact ce vreau la modul mă cam bate gândul să mă și călugăresc din moment ce am credință puternică în Dumnezeu.Stiu că sunt un trist, un desfrânat, un leneș, un nemernic, dar totuși mă pot întoarce pe calea cea dreaptă.

| Motisor a răspuns (pentru Darky11):

Daca nu ai fi trist, desfeanat, lenes, nemernic care ar mai fi rostul credinței în Dumnezeu, gândești bine, mare necaz că ai apucat viciile generatiei ăsteia, dar vestea buna e că te poti schimba, atata timp cât trăiești si iti doresti sa te schimbi nu e tarziu niciodata, probablil ca stii deja, dar nu Dumnezeu este cel care te abandonează daca ai păcătuit, te desparti singur, dupa ce ai păcătuit nu mai ai nici un chef să vorbești cu El, ca si cum nu ai merita, dar adevărul e ca niciodata nu meriți nimic, in adevăr faptele noaste bune sunt ca o haina mânjită, sa nu iti fie rușine niciodată sa vii înapoi la Dumnezeu orice ar fi. Treaba cu călugăria nu știu ce sa zic, noi trebuie sa ii iubim pe altii, daca esti singur pusnic pe cine să iubești, pe tine singur nu se poate, dar poate e un lucru bun pentru o bucata de vreme. Lasa aplicatiile de dating, nu ai vazut ce poze pun fetele de acolo? Mai tare iti pune piedică, cum sa te abtii, daca chiar vrei sa vorbesti cu o fată mai bine vorbești fata in fata, chestii scurte dar nu ai cum sa scapi de treaba asta.

| GambleR40792 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

I-auzi bah v-ati terminat de laba mai nou si ati ramas cu iubirea ca virginii sa inteleg, plimba fratele meu ursu

| GambleR40792 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Ce iubire gogule ca virgin la 30 de ani, ca ai foote in situatia asta si una in scaun cu rotile vorba aia, de dragoste la prima vedere mai ai tu timp la 30 de ani laughing) esti simpatic imi placi

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

De ce nu? te bagi in seama,agăți fata,nu-i zici că ești virgin până când ajungi in pat,acolo dai totul pe față,daca te iubește continua daca nu, te lasă, ez.O sa zici că o să-și dea seama că te vede pămpălău, ii zici că ești timid, soluții sunt.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Tu nici nu realizezi in ce **** te afli in primul rand, habar n-am la ce mai speri, oricum o sa murim virgini ca deja razboiu' sta pe teava de la mitraliera ....mai bine te-ai duce repejor la o curva cat mai ai timp

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Tu de ce nu te duci?

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Nu e atat de usor sa nu fii luat la poola de o escorta in halul in care te afli, plus ca e posibil sa te alegi si batut, nefutut si cu banii dati si efectiv nu am chef sa imi fac singur complicatii

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Poate sa te duci printr-un prieten, sa ai o baza, asa ar merge, am avut odata ocazia la 24 si nu i-am dat curs si acum regret ca era la sigur, fel si fel de curve tiganci cu proxeneti dupa ele, nu e atat de usor pe cat pare sa mergi la asa ceva.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Odata si odata tot o sa fiu nevoit sa ma duc, dar daca ajungi sa nu faci din asta un scop, chiar nu vad rostul ca te dezvirginezi la 30 35 sau 40 ca oricum sex la zi sau saptamana nu o sa ai parte, deci e egal cu 0

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Si sunt mai multe chestii care o sa te darame cel mai probabil psihic, cine crede de aici virgin fiind la o asemenea varsta ca nu o sa se faca de tot rasul prima data la escorte e foarte naiv si fraier

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Eu de aici am dedus ca o fata miroase un virgin de la posta ca ii zici tu ca e prima data cand te footi sau nu, nu e cum zic astea pe aici prin comentarii ca domne sa nu le arati prin atitudine ca nu esti virgin la x varsta, care dr ca se observa ca incepator in ale sexului ca esti paralel, doar nu crezi ca pozitiile alea care le vezi tu in filme porno o sa iti iasa de prima data big grinlaughing)

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Pai ii zic mă până să începem actul.Sunt conștient că o să își dea seama.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Sigur sigur, stai sa vezi cum e sa ti-o scoti dupa 5 secunde cand iti dai drumul instant ca expesso de la automat... vorbesti sa te afli in treaba

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Asta este, daca nu iti spune nimeni chestiile astea, ti le zic eu, sa stii la ce sa te astepti, sau daca vrei sa te convingi mai cauta prin intrebari ce experiente au avut unele cu virgini ca noiwinking

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Ai facultate ( sa presupunem ) din ce spui, cum te poti gandi ca nu are sa iti fie afectata erectia cand o sa vezi prima data o femeie goala cand creierul tau ce duce semnale acolo jos e setat sa se excite cand vede doar filme porno > gandim si noi

| haileewatson a răspuns:

N-am citit toate comentariile. In primul rand, trecutul e trecut. Nu mai poti schimba ce a fost, greselile si decizile pe care le-ai facut. Tot ce poti face e sa schimbi prezentul si viitorul, deci:

1. E clar ca deep down exista niste probleme care se manifesta prin aceasta depresie generalizata, dependente si parere proasta despre sine. Continua sa mergi la psiholog sau gaseste-ti unul nou: atentie, el nu e acolo ca sa-ti dea tie o cura miraculoasa, ci ca sa te ajute, sa-ti dea resursele, pentru a-ti intelege anxietatile, probleme, sentimentele, si a-ti imbunatati viata.

2. "Nu sunt foarte inteligent", inteligenta se invata pe parcurs. Faptul ca ai terminat 2 facultati inseamna ca ai ceva in capul ala. Faptul ca esti timid si introvertit nu este ceva rau in mod exclusiv.
Iti recomand sa citesti:
"Cum sa-ti reinventezi viata. Cum sa pui capat comportamentelor negative si sa te simti din nou bine - Jeffrey E. Young, Janet S. Klosko"
"Curajul de a fi vulnerabil. Schimba felul in care traiesti, iubesti, educi si conduci. Editia a II - a - Brene Brown"

3. Singurul mod prin care poti schimba ceva este sa iesi in lume, sa-ti faci prieteni noi, sa socializezi, sa ai hobby-uri noi care nu implica Counter Strike. Daca tu n-ai incredere in tine si nu faci o schimbare in cariera, vei ramane in punctul asta si la 35 de ani, iar atunci o sa fie mult mai greu sa te schimbi.

4. Ce anume lucrezi? Unde locuiesti? Chiar daca nu ai experienta pe care tu consideri ca ar trebui sa o ai, asta nu inseamna ca nu poti gasi un job mai bine platit la inceput. Angajatorii sunt disperati dupa forta de munca. Fa-ti un CV bun in Canva.com, fa-ti cont pe Linkedin, fa networking cu recruiteri si oameni din domeniul in care vrei sa lucrezi. Fa-ti un plan de cariera pe urmatorii 2 ani, scrie-l pe o foaie de hartie sau in Excel. Planul tau sa contina urmatoarele:
- Ce ai facut pana acum, la scoala, la job, ce skill-uri ai, ce stii sa faci.
- In ce domeniu vrei sa lucrezi, ce skill-uri poti invata rapid in urmatoarele 6 luni? 1 an? 2 ani? Unde poti invata chestiile astea? Coursera.com? Udemy.com sau undeva fizic?
- Fa-ti cont pe undelucram.ro si vezi ce salarii de inceput exista pentru job-ul pe care il vrei (fara experienta si cu experienta). Negociaza salariul in functie de informatiile pe care le gasesti pe site-ul asta.
- Imparte noul tau salariu in: economii, bani necesari traiului zilnic, si bani pentru lucruri de care nu am neaparata nevoie. Cat trebuie sa economisesc intr-un 1 an ca sa ma ma mut singur?

5. Nu poti avea rezultate daca te plangi si nu faci nimic. Nimanui nu-i plac momentele grele sau munca.

| Darky11 explică (pentru haileewatson):

Am grija de bunicul meu care a suferit 3 atacuri vasculare, locuiesc la țară.El și-a cam revenit, a rămas doar cu sechele pe vorbit.Sa fiu sincer am făcut a 2-a facultate din frustrare și din frica că treceau anii și trebuie să mă angajez sa muncesc( sunt un puturos), la fel că și la școală să intru iar în rutina aia de robot.Nu îți imagina că am învățat prin facultăți, am copiat la examene în mare parte.Pana să mă apuc de cursul de programare mi-am făcut un test IQ și mi-a ieșit 125.Eu am traume din copilărie pentru că nu am trăit cu părinții, bunicul de care am grijă acum când eram mic și făceam greșeli mă făcea tot timpul prost și urla la mine(ironic, nu?)in liceu îmi luam șuturi in fund pentru că arătăm ca un tocilar de la persoane anonime.Asta e motivul pentru care m-am lăsat de învățat.Cum am zis intr-a 9-a eram chemat la olimpiada la fizică și in a 12-a 150 de absențe. Eu la bac nu am învățat absolut nimic, m-am dus cu siguranță că o să-l dau in toamnă.L-am luat cu 6.15.La mate ma jucam cs 1.6 in noaptea dinaintea examenului, m-am dus la bac nedormit și am făcut greșeli de atenție altfel luam 8.In a 12-a m-a agățat o tipă pe care am ajuns sa o iubesc enorm(nu a fost prima iubire), după random i-am dat papucii pe un motiv pueril: Voia sa vorbim la telefon sau prin mesaje și mă ținea foarte mult eu voind să mă joc cs go.I-am zis nu mai vreau sa fim împreună.M-a sunat a zis că își ia viața, că fără mine nu poate.Nici până acum nu i-am zis motivul pentru care am parasit-o.In consecință îmi merit soarta, am fost un nemernic și sincer as vrea sa mi cer iertare pentru ce i-am făcut. Dupa singurătate și pornografie, iar acum sunt in pragul sinuciderii.Imi aduc aminte la școală în generala eram cel mai bun,la toate,prietena,școală, prieteni, viața socială, lăudat de profesori, după au plecat părinții în afară, s-a ales praful.Eu m-am dus la liceu la oraș, unde am dat numa de retardați, al 3 lea cel mai bun liceu de oras, unde unii erau băgați pe pile, nu aveau o treabă, ei bine ăștia mi-au făcut viața un calvar.Acum ei sunt niste ratați și eu pentru că le-am urmat lor sunt în aceeași oală.Imi dau seama cat de prost am fost dar deja e prea tarziu.Problema mea mai este și că sunt o persoană miloasă, ajut oamenii pe strada, le dau bani, eu de fel nu prea cheltuiesc mă descurc sincer și cu 15 mil mă rog nu plătesc chirie.Pe mine 1 nu mă încântă bunurile materiale.Eu sunt o persoană care simte foarte mult și gândește foarte puțin.Eu daca nu am iubire și nu ofer iubire trăiesc degeaba, de asta nu pot merge la o prostituată și știu sigur că dacă mă duc la ea o să-i dau banii și nu o sa fac nimic cu ea, o să-i țin o morală că pentru "meseria" asta ea o să-și piardă eternitatea.Ganditi-va și voi la Iisus Hristos ce gest enorm de iubire și jertfa sa ia el tot asupra lui ca noi sa avem șansa la mântuire.Si eu ce fac? el m-a rascumparat ca eu sa duc o viata de desfrânat? Toți ne chinuim alergam după bani dar uităm că murim.Ei bine daca El Iisus a învins moartea și ne-a zis eu sunt Calea, Adevărul și Viața.De ce sa mai alerg după materie când știu clar că sunt mai mult de atât?!

| haileewatson a răspuns (pentru Darky11):

Da, imi pare rau sa aud asta. E clar ca ai ceva traume in spate pe care trebuie sa le depasesti. Trebuie sa faci cumva sa obtii un job mai bun si sa te muti la oras, poti ruga pe cineva din sat sa aiba grija de bunicul tau pentru o anumita suma de bani.

| Darky11 explică (pentru haileewatson):

Asta incerc sa fac, într-o lună termin cursurile de programare și încep să depun cv-uri.Aici la țară nu am niciun viitor, la oraș, poate, poate îmi găsesc o iubită. Deja am inceput sa mă uit la filme romantice pentru că pornografia mi-a schimbat felul de a privi o femeie.Ca skilluri practice,gătesc,fac curățenie,rezolv partea electrică a casei,prize,becuri,aparate electrocasnice, mașina în mare parte mi-o repar singur atât fizic cât și software, acum am învățat programare embedded, programare de microcontrollere dar nu la un nivel avansat, basic stuff.Stiu să mă joc cu Osciloscopul,rezolv circuite electronice,calcule,divizor de tensiune,diode, invertor, punte redresoare etc, repar calculatoare/laptopuri, le construiesc de la 0.Ca hobby îmi place mult să înot și as vrea sa învăț să cânt la chitară și la tobe poate și pian.

| GambleR40792 a răspuns (pentru haileewatson):

Il luati pe toate caile posibile sa ii mai redati sperante evident false, eu-s curios cate dintre cupluri aflate la 25-26 de ani au propria lor locuinta, mai ales intr-o tara ca Romania, vrea nu vrea o sa cam moara virgin daca nu se potoleste PUTIN cu razboiul lui

| haileewatson a răspuns (pentru GambleR40792):

Sperante false?

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Nu mor eu virgin stai tu liniștit și sincer chiar de as face-o care-i problema? Pe mine nu mă enervează că sunt virgin, nu sunt disperat că sunt virgin.Ma enervează că am picat în patima asta a desfrâului și că sunt dependent de pornografie și că-mi distruge viața.Dar cu ajutorul lui Dumnezeu o sa trec peste asta.Cazi te ridici și tot așa, viata-i o luptă. Legat de locul de muncă nu știu dacă am pus 3 cv-uri, și la 1 am fost acceptat doar că nu am fost mulțumit de salariu. Duoa ce termin cursurile o sa bag CV-uri non stop și merg la toate interviurile, mai învăț câte ceva și de acolo. Daca am un 3k-4k lei îmi ajung deși țintesc mai sus de atât.

| Darky11 explică (pentru haileewatson):

@haileewatson îmi dai te rog instagramul/facebookul tau in privat, nu-ți pot trimite mesaje private, am gradul prea mic

| haileewatson a răspuns (pentru GambleR40792):

De ce ii dau sperante false? Ca i-am explicat cum sa-si depaseasca conditia? Eu si logodnicul meu ne-am luat propria casa la 26 de ani. Nu a fost usor, dar nici imposibil. Viata e grea oriunde ai merge in lumea asta, nu numai in Romania. Nu stiu ce treaba are Putin cu virginitatea lui.

| GambleR40792 a răspuns (pentru haileewatson):

Numai ca iar imi iau bann, ce treaba are sula cu prefectura, ce conditie mai fetito ca e in **** pana in gat mai lasa dr vrajeala

| GambleR40792 a răspuns (pentru haileewatson):

Ca ramane virgin ca vine sfarsitul lumii gen sa se duca odata la o tarfa sa vada in poola mea cum e sa te footi cum altii o fac zilnic din ora in ora, la asta faceam referire

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Eu am tupeu sa o dau la pariu cu tine pe ce vrea poola ta ca o sa ramai virgin la stadiu in care te afli daca nu platesti pe una sa te foota, pe ce vrei tu

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Pai da mă dar daca nici nu apuc sa penetrez că-mi dau drumul, mai are rost sa pierd banii?

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Si tu traiesti cu impresia ca o fata normala s-ar mai foote cu unul ca tine cand 9/10 fete numai sunt virgine din clasele 9-10 laughing))

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Nu iti garanteaza asta daca nu te ajuta muianul, ti-am mai zis aveam un tiganush in facultate manca drept pe paine dar urat din toate punctele de vdere, e bine mersi si tot la laba a ramas din pozewinking si cu ultimul lui model de mercedes

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Raspunde-mi la întrebarea de mai sus

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Ti-am mai raspuns odata ieri sau alaltaieri, doar ca sa scap de eticheta asta ( o pot face si la 35 sau 40 ) si sa mai fiu nevoit sa merg de n ori pe banii stiind ca niciodata nu am sa foot si eu ca un om normal o femeie normala...e cam pierdere de timp si de banii, ai sa fii luat in deradere cand o sa le spui sau isi vor da seama sunt mai multe chesti... problema noastra e ca nu s-a nascut femeie pe lumea asta care sa ne placa asa cum aratam ca de asta suntem virgini la o asemenea varsta, dar turma de oi bineinteles ca nu vor sa admita asta

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Ba nebune eu arat chiar bine! Și prin facultate îmi ziceau sa particip la bal,pe Tinder, Facebook și prin baruri, discoteci, am fost și la Untold, vin femeile pe lângă mine, se împing în mine dar daca eu sunt timid ce *** sa fac? Am probleme grave de încredere în mine. Daca mă bag la sală rup laughing

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Ce poola mea sala sa mai bagi bah tu de la 29 de ani virgin, esti dus cu pluta prietene, si daca arati bine de ce stai la laba de mai bine de 10 ani sa ti-o zic pe direct >

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Se imping fetele in tine si tu esti timid, nu sunt eu ala nebun, ci mai degraba TU. cred ca in situatia de fata ai ceva la cap, ai incercat sa vezi daca esti GAY?

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru GambleR40792):

Vezi ca Ralphidorf sau asa ceva e 2420 cu al 3-lea cont. Mi-a dat block de pe toate conturile. E traumatizat rau individul.

| GambleR40792 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu ma mai intereseaza frate, poate sa se planga in n forme oricum nimeni nu il baga in seama

| GambleR40792 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu vezi ce spune baiatul asta care a ramas virgin la 29 de ani, ca el n-are probleme cu femeile ca se imping in el dar tot asa o ramasrolling on the floor)

| GambleR40792 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Acum are un fix cu minim pe economie ala nu ai vazut daca isi poate intemeia o familie ( ma gandesc ce familie cu cine in cazul lui ), mie nu imi ajung personal 850 de euro pe luna pentru mine dar cat zice el 350 cat ia laughing)

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

I-am dat în cap zilele astea de vreo 4x. Am capul înghețat, sunt depresiv și abia de pot sa plâng să mă mai descarc.Parca am o menghină in interior care-mi strivește sufletul.Maine incerc sa merg la duhovnic să mă spovedesc și pe 16 am programare la Psihiatru.Pe langa asta mă dor testiculele de mor.Zac că o leguma in pat și ascult muzică de alienare.Tie cum îți e viața ba Gamblere?

| GambleR40792 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Oricum nu il apuca 65-70 in viata pe ala garantez asta, eu am noroc ca imi iau pastila de jocuri si nu imi mai sta cum v-am zis gandul la feministele pooli cu aere de Mia Khalifa si o pot duce bine mersi pe laba ca de ce sa ii faci

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Tu explica-mi asta ca se impingeau fetele de tine in scoala si erai timid, stateai ca bou asa si nu faceai nimic, nu inteleg eu sunt mai idiot de fel

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

La Untold ba au fost 2 care au făcut așa, dar 1 cred că era minora.Tovarasul meu îmi dădea cu cotul, gen baga-te ba, eu m-am întors și am continuat să dansez și să beau.Nu aveam o idee sa o abordez, m-am blocat+ că nu puteam de față cu tovarășii.Ce *** vrei sa ți mai zic, sunt introvertit, idiot nu am încredere, știu din prima că o să mă refuze când o să mă vadă că tremur și nu pot sa am eye contact cu ea.Mai pun și că sunt virgin, după mă batjocorește și după o să mă simt iar că un rahat, mai bine nu.Am o frica enorma de respingere.Si ce *** sa-i zic, vorbesc cu ea și ce-i zic:Mă întreabă aia câți ani ai, unde lucrezi, ce-i zic, 29, virgin, am grija de bunica-meu și am 15 mil pe luna.Hai sa fim serioși, it can't be done.Aia e forever alone.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Si de acolo ai dedus tu ca arati foarte bine NU, ca s-au bagat in seama cu tine doua emo din alea...

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Inteleg sa fii timid si introvertit cand nu ai tovarasi cu care sa o arzi la Untold sau terase, sa fii intre patru pereti, bah da ca tine si cu o gasca sa te mai consideri si aratos sa nu poti foote NU CRED CA AM MAI INTALNIT ASA CEVA

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Nu erau frate emo, erau 2 fete normale, 1 din ele părea așa mai curvuliță, big boobs și să zic medium looking, cea de-a 2 era super ok,nu mă ducea cu gândul să o *** ci să mă atașez emoțional de ea,sa o iubesc,era frumoasă.Tu n-ai fost niciodată îndrăgostit sa vezi cum e? Ești visător, te gândești non stop la ea, vrei sa o îmbrățișezi, sa o strângi de mana, sa o săruți etc.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Indragostit, in primul an de facultate pana sa renunt, de o tipa, pana in momentul in care mi-a dat de inteles ca nu da un ban pe mine si mi-a trecut instant, nu puteam sa sufar pentru o persoana care nu imi impartasea sentimentele, in rest de altcineva pana la 30 NU

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

2 am avut și eu, una prin generala, a 2-a in clasa a12-a și cam atât.Acum îmi place de una de am mai scris pe aici,dar e combinata la locul ei și din ce am studiat-o eu,cam își dorește căsătorie și copil. Mama și ăla de sta cu el e un chel urât și tipa-i medic stomatolog,cuminte la locul ei,nu prea se machiază, natural beauty, bruneta cu ochii negri, într-o geaca neagra de piele arată așa gothic, exact cum îmi place mie.Are un zambet perfect și stiu sigur că încă mă place.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Nu stiu fratele meu, poate nu esti atat de urat pe cat te consideri, n-ai stiut sa profiti si sa le vrajesti cand era timpul, acum la 30 de ani virgin hmmm extrem de greu sa te mai accepte una crede-ma cand o afla lucrul asta chiar daca esti si Brad Pitt

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Asta e dar eu la curve nu ma pot duce, tanjesc prea mult după iubire, am trăit sentimentul asta și vreau să-l retrăiesc din nou. Nu știu poate găsesc una mai tinerica pe la 22-23 de ani(poate-i virgina) și o scoatem la capăt.Intre mama și tata sunt 12 ani diferența, și chiar și acum se iubesc și trăiesc în armonie.Si știu sigur că și tata era virgin pe la vreo 30 de ani, pentru că sunt leit ca el, un pămpălău cu suflet mare.Mama clar Alpha female.La mine in familie mama a fost și e cocosul, deci clar tata e beta male, dar uite că + cu - se atrag.Deci una mai infipta trebuie să-mi găsesc și eu.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Eu te inteleg, ce nu pot eu sa pricep la cap cu toate frustrarile tale cat si a altora ca noi, ce vrei anume sa ti se zica cu problema ta pe site-ul asta? asta ma depaseste si incerc sa o inteleg

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Situatia ta pe cat e de rusinoasa pe atat e de grava, n-ai sa gasesti tu pe site-ul asta fete care sa iti ofere compasiune pentru cum ai ajuns ( ti-o zic eu ) ca te intorc ca pe mici cu toate bullshit-urile posibile prin comentarii alea-s sa te faca sa ramai cum am mai zis in deziluzii

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Am scris prima oara. Vreau sa scap cumva de dependenta de pornografie pentru că mi-a distrus viața. Terapeutul m-a sfătuit să merg la prostituate si de asta voiam să aflu de la alții ca mine daca au făcut pasul asta și nu știu m-am gândit că dacă am contact sexual cu o femeie poate își face creierul un fel de rewiring nu știu, poate nu o să-mi mai placa laba atât de mult și poate mă ajută să relaționez cu o femeie dar se pare că nu are treabă. Totul tine de încrederea în mine și de personalitate.Acum e ca dracul că vreau și sex de ăla nebun,sa o urc pe aia pe toți pereții, sa o sărut, pe gat, pe spate nu știu să fac amor, mie asta îmi place, nu sex mecanic.Sa fie cu patos cu dorință, să curgă oxitocina-n noi.Sa o pun doggy, sa o iau de sâni după sa o sărut iar,*** hai că am dat-o-n fantezii.Sa dorm cu ea,sa dormim îmbrățișați,sa fac dus cu ea, sa o sărut pe cap, sa o mângâi pe mâini ușor, sa o sărut după ureche, sa o gâdil, să-i dau palme peste fund.Na mai zi, sunt gay?

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Esti un exemplu pentru care terminatii ca tine n-ar trebui sa apeleze la un terapeut sa il faca de banii ca sa ii spuna sa mearga la curve... aflu si eu lucruri noi de la tine laughing)

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Daca tu dupa toata discutia asta inutila lungita pe 6 pagini n-ai priceput ca singura ta solutie ca sa numai fi virgin o reprezinta o escorta, nu stiu ce sa iti fac sau cum sa te iau, ma depasesti ca om TU

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Am fost doar o ședință mă, nu sunt idiot.Si na omul e bărbat, nu puteam sa vorbesc cu o femeie despre asta.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Si da, inteleg pe de o parte ce spui tu, unde e partea sentimentala in toata chestia asta, ca o sa fie naspa ca nu o faci cu persoana iubita si ***, dar trebuie sa te gandesti ca apelezi la asa ceva sa scapi de rusinea asta de a mai ramane virgin de la 30 si sa vezi cum e sa faci pana la urma sex ....asta e toata chestia, sau daca nu mai ramai asa si poate gasesti pe cineva, eu nu stiu cazuri de persoane care isi fi gasit jumatatea de la 30 de ani in sus neavand pana la varsta aia o iubita, fa ce consideri

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Eu personal cand o fi sa merg la asa ceva nici in ruptul capului n-am sa ii comunic aleia in primul rand varsta reala, ma ajuta fizicul si muianul sa par de 22-24 si nu de 30 cel putin asa sa mai am o sansa, nu stiu sa iti zic concret cam cat la suta din curve s-ar mai risca si cu un virgin de 30, trebuie luat si aspectul asta in calcul

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Sunt in dubii, să-ți zic sincer, I-am zis și la maica-mea că mi-a zis terapeutul și ea fost la fel de acord.O fi zis ai de *** ce prost am făcut.Sta pe laba până la 30 de ani.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Nu vreau sa ajungem cu discutia asta la parintii, este extrem de delicat pentru parintii o astfel de situatie sunt pusi in postura in care sa accepte faptul ca au nascut un ratat fara viata sociala si viziune in viata, asta e adevarul iti zic eu

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Da mă că ei nu sunt conștienți că sunt un ratat.

| GambleR40792 a răspuns (pentru GambleR40792):

Sa ai sperante ca o sa ai si tu nepotii si sa traiesti cu ideea ca al tau fiu e inca virgin la 30 damn that a hard pill to swallow

| Darky11 explică (pentru Darky11):

Hai că reuși să mă masturbez a 5-a oara.E record nu am făcut-o niciodată așa des.Probabil pentru că am atins niște laturi sensibile, destainuindu-ma in "fața" voastră.Am plans și suferit ca un câine iar creierul e satul de cortizol, vrea dopamina și iar mi-l prăjesc.Fmm de viață.Nu știu frate, alta alternativa nu mai am, decât la curve, oricum și cu laba tot curvar sunt degeaba o dau eu cu biserica, cu *** sunt curvar și desfrânat până în gât, sfârșitul lumii se apropie iar eu sunt in rahat până la gât.Cand mă gândesc ce o să mă căiesc(dar prea tz) când o să sufăr in iad la infinit. Oricum o merit pe deplin.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Hai ca deja ma doare capul si asa am avut eu probleme aseara si cu jocurile si numai am chef de spam...ce sa iti mai zic, te las sa mai vorbeasca aici si altii cu tine

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Futu-le in gura de femei, tot ele ne-au dat pe mâna diavolului, uite și tu cum îmi pierd sufletul, fmm viață.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Sa stii big grinlaughing) tot ele nu te lasa nici cu bani de tigari in buzunar macarwinking

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Hai că mă bag sa vorbesc cu una pe Instagram, ce o fi o fi, mai e și programatoare, îmi dă aia direct cu flit, macar să mă obișnuiesc cu eșecul.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Sa nu ii zici ca esti vrajitor ca nu iti mai da pe urma nici cu seen laughing)

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Vrăjitor?

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Da un virgin la 30 de ani e denumit wizard cu puteri magice

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Hai că intra depresia pe fir.Ma simt că dracul, privesc în gol și nu pot sa respir.Iar mă izolez in casă. Aghiuță îmi tot da sugestii de sinucidere, fmm viață.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Nu te sinucide ca o sa le faci paguba parintilor, o inmormantare costa ceva bani in ziua de azi

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Daca și tu suferi de depresie și gânduri de astea, de ce nu mergi sa te spovedești? Sau nu crezi in Dumnezeu?

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Tu citesti ce **** mananc eu pe aici frate, sunt jucator pro de pariuri de mai bine de 10 ani, sunt uns cu toate alifiile pe asa ceva, cum sa spovedesc eu si la o asemenea varsta, ce Dumnezeu, nu am crezut in viata mea in asa ceva, depresie nu stiu ce sa iti spun, am un fel de depresie nu-s depresiv 100% ca am cu ce imi alunga gandurile cu jocurile sa uit de faptul ca nu am o iubita ca toti ceilalti, momentan simt doar nevoia sa fac sex atat, relatii casatorie sunt iesite de mult din peisajul meu

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Nu stiu cum se manifesta per total depresia, habar nu am lucrul asta, probabil sa fii retras cu totul de lume sa nu comunici, sa ai o relatie subreda cu familia, sa ai stari de nervozitate sa nu fi capabil sa mentii o conversatie fara un ton ridicat cu x sau y sau sa capeti probleme in comunicare, am si eu din ce am enumerat aici, am unele momente cand efectiv din nimic le dau alor mei impresia ca-s nebun efectiv si ca nu pot sa comunic normal cu ei, cel mai probabil si logic din cauza faptului ca nu imi pot rezolva sexul am aceste probleme, dar lor le e greu sa inteleaga cand le explic situatia

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Pai stai frate și ție masturbarea nu te-a făcut să devii depresiv, nu stai și privești în gol după ce te masturbezi de cateva ori pe zi? Nu ești trist în adâncul tau?

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Nici numai stiu ultima data cand m-am masturbat de 3 ori pe zi gen, probabil ca numai am cu ce, din moment ce am observat ca numai e ca inainte si colac peste pupaza o am si destul de mare sau o aveam ( frustrarea e dubla ca nu pot sa fac sex iti dai seama si mai si ) oricum sufer de ejaculare precoce de la masturbare asta-s 100% constient

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Du-te și spovedește-te și urmează canonul. Dupa ce l-ai urmat, tine post și impartaseste-te cu trupul lui Hristos.O sa vezi atunci ce putere ai in tine, sa vezi ce bine e sa fii liber.Eu m-am împărtășit când eram mic și viața era cum trebuia să fie, la locul ei.De atunci nu am mai fost la biserica doar odată m-am spovedit dar nu am urmat canonul și am căzut iar în patima desfrâului.De desfrânare poți scăpa doar spovedindu-te, ținând post, rugăciune, ocupandu-ti timpul, eventual ostenindu-ti trupul cu munci fizice și psihice și să fugi cu privirea de femei dezbrăcate și toate cele. Exista o aplicație Covenant Eyes care te poate ajuta să-ți filtreze conținutul pornografic de pe telefon dar ai nevoie de o persoană care să îți tina parola și tu să nu o știi.Crede-ma am incercat odată și când a venit patima să mă masturbez,nu-mi veneau în minte, în imaginație femei goale absolut deloc, până când am luat telefonul și am dezinstalat aplicația și am văzut iar(dar era o altă aplicație, gratis, nu-i mai știu denumirea).La asta, Covenant Eyes trebuie să plătești vreo 16 dolari lunar.Initial am zis că nu o folosesc că mă rupe de bani dar plin frate oricum dau banii pe alte porcarii.Si totodată cu aplicația asta vreau sa merg la biserică să mă spovedesc și să încerc să urmez canonul. Dupa incerc sa ies sa cunosc fete, incerc sa mi înving frica de a fi respins și batjocorit, a pai ***, frica o învingi doar infruntand-o.Trebuie și noi să ne schimbăm,sa luptăm, eu trebuie sa scap de lene, sa mi găsesc un loc de muncă, sa fiu mai responsabil și îți zic eu că o sa vina și femeile.O sa lucrez la încrederea în mine, mă duc la sală, o scot eu la capăt.Asa sa stau să mă plâng toată viața nu vezi că nu merge? just do it!

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Du-te vere lasa-ma dreacu in pace cu spovedania ta, asta imi mai trebuie mie virgin spovedanie nu esti sanatos la cap

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Ba omule tu știi cât de greu și cât de rușine îți este sa pleci de acasă să te duci acolo la biserică? Vin dracii pe tine cu duiumul, baga lene somn in tine, numa sa nu te duci sa te spovedești.Nici eu nu am crezut până când am văzut oameni exorcizați de preoți.Si mă simt așa de ușurat după ce mă spovedesc.Treaba ta,bate-ti joc de mine că sunt medieval sau *** dar nu uita omule,că într-o zi ai sa mori,și din cate vad,îți trăiești viața doar în păcat. Zi-mi de ce ești trist și nu ești fericit dacă până la urmă te duci la curve și scapi de virginitate? De ce mai suferi înăuntrul tău,pentru că nu ai iubire,nu ești iubit, de ce avem nevoie de iubire? Pt că ești creat din iubire și, in iubire nu exista da sau nu, de ce suferi când îți moare cineva apropiat? De ce nu suntem ca roboții daca nu exista Dumnezeu? Fa și tu fapte bune sa vezi ce bine te simți că-ți ajuți un semen, că sistemul asta diabolic de la școala te învata să fii sclav și în competiție cu aproapele, la munca la fel și peste tot.Esti cumva din Craiova?

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Atat de mult ai facut tu fapte bune mergand la biserica incat acest ''Dumnezeu'' pe care il slujesti nu ti-a dat si tie o prietena la 30 de ani ai tai rolling on the floor)

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Ba Dumnezeu mi-a dat, tocmai aia e dar eu mi-am bătut joc de iubire, ți-am spus că am fost îndrăgostit și trebuia să continui așa, acum eram căsătorit și la casa mea.Tu te gândești cat a suferit fata aia încât îmi zicea că vrea să se sinucidă că nu poate să trăiască fără mine? Îmi plângea în telefon ba și nici măcar nu am inselat-o, sa zici că *** găsisem alta, oricum eu nu am inselat o fată niciodată.Nu văd de ce as face-o.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Bine mah lasa-ma in poola mea cu megalodramele tale ca mi-ai bubuit creierii, ca iti plangea x sau y ca ai fost indragostit taman de aia ai ajuns nefootut la 30 de ani ....hai salut si sper sa iti rezolvi problema da sa nu te apuce 35-40

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Și dacă mă apucă ce? E sfârșitul lumii? Viața merge înainte cu bune și cu rele.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Ce sa mai discut eu cu tine pe subiectul asta, spune-mi ce, cum poti sa afirmi sau sa o dai la o adica ca daca faceai intr-un fel sau altul aia de iti plangea la telefon era cu tine sau mai stiu eu ce ........am fost si eu de curios intr-o tabara de pocaiti, iar tu fiind in sfera asta de ani buni ca zici ca esti cu religia ar fi trebuit my friend sa ai si tu o proasta la brat stii ce zic, te pomeni ca tu ai si pretentii in materie de femei, o fi din cauza asta de asta ai ramas singur mai stii

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Eu nu sunt frate pocăit, nu știu ce sunt aia, eu sunt ortodox.Da, sunt pretențios la femei și stau cu o femeie doar dacă mă simt atrasă de ea.Nu stau cu ea pentru interes, friends with benefits și așa mai departe.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Bine bro hai ca am niste nervi de imi vine sa..., mult succes in viata vezi ce faci salut

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Salut! Ești din Craiova? Acolo se vorbește cu "vere".

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Darky11):

Omule, sa ma crezi ca ma ia pe mine depresia citindu-va discutia laughing! Sfatul meu:cara-te de-aici, de pe site-ul asta(si eu cred ca voi face la fel), ca o sa te traga in jos si nu ai timp de pierdut.Pe asta de sus, lasa-l, ca si eu m-am tot certat cu el, e o cauza pierduta! Bravo tie ca intentionezi sa-ti faci cariera, si sa nu stai ca boul pe pariuri sportive ca mai apoi sa te plangi ca nu-ti ajung banii! Also, bravo ca esti credincios, si eu sunt, e un lucru foarte important in lumea asta decazuta!

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Nu, am un specimen la servici, cei mai pisalogi, parsivi si falsi oameni OLTENII nu zic mai multe ca n-as vrea sa creez conflicte

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Si BARFITORI din calea afara sa nu uit, ca era sa uit ce e esential

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Generalizezi,nu toți oltenii suntem așa.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Ca asta de la mine de il cunosc eu cred ca sunt multi, plini de fala, care cauta scandal cu tine mai ales cand vad ca nu il bagi in seama si insista, eu unul n-am vazut oltean mai retardat ca asta de l-am intalnit eu, tot cauta conflict cu mine si il lasa sa vorbeasca pe la munca singur cu peretii si tot nu se opreste

| GambleR40792 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Asa bah, sa iti arat eu ce bombe am prins la pariuri privat saptamana asta, da imi e ca o sa iti dai doua trei palme saracule si o sa iti plangi in pumni laughing)

| GambleR40792 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Sa ti le dau si tie sa le joci dar nu cu 50 de bani laughing) tot te legi de mine pe chestia asta n-ai tu ani de cat m-am documentat eu cu statistici meciuri directe si cat am evoluat pe domeniul asta vai de capul tau, am bubuit si cote de 8 10 12 pe un meci si tu imi zici mie ca is o cauza pierduta vai de mama ta de paduche

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Te las cu boom100 asta sa iti preia el cazul, da vezi ca e probabil cel mai labar dintre toti de aici dintre noi pe site-ul asta, m-a inlocuit el si chiar ii multumesc, tu ia sfaturi de la el, ca a avut asta la femei de nu avem noi *** la poola te salut si mai vorbim in privat

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru GambleR40792):

Asa, continua sa ma lovesti! Imi place masajul happy!

| GambleR40792 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Esti comic rau sa moara familia mea, imi vine sa va car palme si pumni la astia ce nu aveti idee cu ce se mananca pariurile sportive si aruncati cu vorbe in astia de joaca

| GambleR40792 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Tu lasa-ma pe mine cu dependenta mea roaga-te sa ajung pe strazi de la pariuri ( dar sunt vise pentru tine ) iti garanteaza fratele tau ca e uns cu toate alifiile pe domeniul asta si rezolva-l pe baiatul asta cu frica de dumnezeu, poate faci o fapta buna si il dezvirginezi

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu mai ai ce sa faci! Asa ramai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema la tine este ca ajuns la o varsta asa "inaintata" ai construit un caracter care este magnet de si mai multe probleme. Societatea e libera si abuziva, in comparatie cu tine, tu cand duci intr-un grup de straini, fara exprienta, cand toti o au, nu-ti mai pemiti sa faci antrenamentul, ca ei te abuza si ramai deoparte, Sarac esti din cauza lor, ca le esti folositor iar ei nu-ti ofera. Oamenii iti evita problema, dar se baga sa aiba lucruri care tu nu le intelegi. Fata fuge de tine, din cauza la cum vorbesti si te comporti, daca iti permiti libertatea, nu ar trebui sa fie problema asta, lucrezi la tine insuti, dar nu-ti pasa de tine, ci reactionezi la cum iti dicteaza societatea.

| Darky11 explică (pentru anonim_4396):

Clar sunt un magnet de probleme. Zilele astea am reflectat mai mult asupra vieții mele și șansele ca sa mai pot avea o viață normală și fericită sunt foarte mici.Am atins niște puncte sensibile în mine, am plâns și după din cauza suferinței m-am masturbat de 5x.Niciodata în viața mea nu am făcut așa ceva.Suferinta e atât de mare încât creierul meu avea nevoie de dopamina sa-si ia "o gura de aer". Astăzi sunt super depresiv, de 2 zile nu mă mișc din pat, leguma.Nu am cu cine vorbi, nu am cui să-i spun ce simt, nu am cum să mă eliberez.Depresia îmi taie motivația sa funcționez ca un om normal.Ieri m-am apucat sa fac curățenie în casa, după ce am amânat de săptămâni, nici până azi nu am terminat-o.Nu știu,*** la baza sunt bărbat și URASC sa fac rahaturile astea gen: curățenie, mâncare, aranjat de haine, spălat etc, ba URASCmai bine îmi dai sa mut un obiect greu dintr-o parte în alta sau nu știu să sparg și să car lemne, sa repar lucruri.Ieri pe lângă masturbare simțeam nevoie să-mi prăjesc creierul numai sa nu mai sufăr atât, mă gândeam la cocaina sau să mă îmbăt zdravăn.De fiecare dată când ies in lume trebuie sa port o masca, sa încerc să arăt normal deși eu pe dinăuntru sunt putred.Nu știu cât o sa mai rezist așa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Darky11):

As zice sa vorbesti cu psiholog, dar mai intai iti recomand sa stai la soare, si intre ceva mai colorat, care miroase mai placut, printre plante, chestii din astea, inainte sa ajungi la psiholog. La mine a functionat, eu m-am simtit mai bine. (apropo eu acum imitam un vechi prieten, cand cunosti oameni te inspira caracterul lor).

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

E plin internetul de persoane ca noi ce au apelat la psihologi si s-au intors la fel cum erau doar ca mult mai saraciwinking are 30, numai are 20 o fi greu de inteles, ce o sa faca ala o sa ii rezolve lui sexul?

| Darky11 explică (pentru anonim_4396):

Da,la asta m-am gândit acum sa fac terapie cu un psiholog însă el mi-a spus sa merg la o prostituată sa scap de virginitate mai întâi. Mi-a spus-o mai mult din motive de sănătate mintală și fizică. Ieri după ce m-am masturbat am inceput sa simt dureri deasupra fundului, la spate in zona coloanei, durere destul de mare, pe care și acum o simt și nu am mai simtit-o vreodată. Sunt 100% sigur că e de la masturbare pentru că a apărut instant după ce am făcut astea 5 acte.Pa partea de prostată sunt la pământ, cum beau niște apă, simt nevoie sa urinez. Dimineata am erecție tot timpul, și cum îmi ating puțin penisul, gata the guy is up.Nu știu ce dracul sa fac am citit pe un forum unde o prostituată care ajuta virginii sa scape de asta ii sfătuia sa nu o facă cu oricine pentru că poate lăsa rani emoționale pentru tot parcursul vieții.Si sincer mă duc să mă *** cu aia și mai mult ca singur îmi dau drumul doar când o ating.Aia o sa se uite aiurea la mine și eu o să mă simt ca un rahat.Nu știu, voi ce ziceți?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GambleR40792):

(.)Problema principala este cum alegeti sa va bagati in seama, unde si cu cine. Lu psihologu sa-i spuna intimitatile astea, sa nu le mai expuna la straini, cam asta ar trebui sa rezolve, dar el (psihologul) nu e dumnezeu sa-i faca viata posibila, si uneori el tine loc de adevarate relatii ca nu mai reusesti sa cunosti alti oameni cand ai deja pe cineva. La fel si cu prostit*tele alea. O relatie daca vrei sa ai, trebuie sa te dedici, sa comunici tu cu fata si sa te refugiezi in ea la nevoie, nu sa stai deoparte lasand altii sa se ocupe de ea. Atunci problema este "cum o vezi p fata asta", daca o placi si ea pe tine, ce e intre voi de nu poti sa te apropii de ea? Timiditatea e din cauza la cunostinte, nu are ce sa-ai spuna, e o straina, trebuie s-o cunoasca cumva, atunci ar trebui puse alte zeci de intrebari si nu i-ar rezolva problema, ca depinde de ceea ce vrea si el sa faca.

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica el merge la psiholog sa ii spuna in mare parte cam ce a citit de aici de la voi pe romaneste, daca i le zici tu macar sa numai piarda banii aiurea

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema lui grava e ca e virgin la aproape 30 si ca nicio fata pe lumea asta nu s-ar apropia de asa ceva scurt pe doi

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Nu ba prostule, merg la psiholog să-mi vindec traumele, daca reușesc să mă și dezvirginez cu o prostituată sa trec și pe asta, după pot lucra la dezvoltare personala și să mi refac viața, ce plan e așa greu de înțeles?

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Bah tarane vorbeste frumos in primul rand, am zis sa fiu baiat finut si sa port o conversatie cu tine, ca si asa nimeni nu da un rahat pe problema ta dupa cum vezi, nu iti mai da tu basinile astea pe aici ca lucrurile astea ce ti le spun astia prostul pooli mele trebuia sa le fi facut de la 20 de ani, nu acum la 30

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Un psiholog intr-adevar iti rezolva traumele din copilarie, dar nu si problema ta reala aceea ca nu iti poti forma o relatie si ca nu reusesti sa faci sex ce *** nu intelegi E GREU lucrul asta, ca pe tine asta te doare, ca prost nu esti, ai totusi 2 facultati, nu pari sa suferi total de depresie sau anxietate, om normal inca esti vorba aia

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Ia zi-mi man si povestea ta, de ce esti virgin, care e cauza? Esti urat? Ai probleme cu increderea in tine sau de ce?

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Am treaba ii fac placerea lui worm sa pierd la pariuri totii banii, ce vrei sa mai discutam, nu ti s-a luat si tie sa tot invartim un **** in 50 de parti? du-te la psiholog terapeut fa ce vrei mi s-a luat sa tot scriu pe aici

| anonim_4396 a răspuns (pentru GambleR40792):

rolling on the floor. daca oamenii nu stiu, nu-i problema cine esti, dar in Romania se cam obisnuieste, strainii se baga in subiectul "viata personala" sa dicteze cu scandal, iar ei sunt un fel de "psihologi" care nici macar nu trebuie sa aiba permisiunea "relatie", pentru ca persoana este deschisa in legatura cu cat de diferita este.

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa imi bag pla daca am inteles ce ai vrut sa zici iti jur

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Bineinteles pe motiv ca sunt urat, am patit sa fiu vorbit pe la spate de multe fete cu care obisnuiam sa ies cu tovarasii in cluburi, eram facut ca pe porci din ce imi ziceau aia a doua zi de dimineata

| blairelovesmusic a răspuns:

Da, du-te la o prostituata, te vei simti mult mai bine.

| Saiko10 a răspuns:

Imoral nu este deloc. mai ales daca te va ajuta sa prinzi putin mai mult curaj pe langa fete.

| GambleR40792 a răspuns:

Ai terminat 2 facultati si ti se cere experienta, la ce dumnezeu te-ai mai apucat de a doua daca de la prima ai observat ca tot in minim pe economie lucrezi...lol

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Prima o facultate slabă și am făcut-o pe a 2-a din frustrare.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Daca erai si la plata saracii parintii tai mi se face mila de ei

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Pe a 2-a da, am platit-o

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Bun, sfat de la un virgin tot la 29 ca si tine, daca nu duci lipsa banului stii foarte bine ce ai de facut ....numai cauta solutii pe site-ul asta ca nu detine niciunul o formula pentru care o femeie ar accepta un ratat ca tine sau ca noi, sa nu te fac sa te simti prost

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Eu incerc să mă schimb, am inceput să învăț programare să-mi găsesc un loc de muncă mai bun dar depresia mă trage mult în jos.Imi ataca gândirea logico-matematica.Cred că o să reiau tratamentul de la psihiatru.Prost nu mă faci să mă simt, că oricum sunt.

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Idk referitor la prostituate,nu prea m-aș duce, eu vreau să-mi găsesc jumătatea, vreau sa iubesc și să fiu iubit, până la urmă ăsta ar trebui sa fie sensul vieții, sa fii fericit.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Atunci ramai varule asa si ia de bune sfaturile eronate care ti se aduc aici de la fete bineinteles care n-ar da la randul lor un scuipat pe un virgin la o asemenea varsta, o zi buna sa ai

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Si la 20-21 cat erai prin facultati ai invatat si ai stat pe manuela si acum taman la final te-ai innecat ca tiganul la mal si in loc sa iti definitivezi studiile te-a apucat depresia ca esti virgin si nefootut, ba a dreacu chestie cum s-a gasit taman acusi

| GambleR40792 a răspuns:

Scuza-ma omule sunt eu prea cretin, prost, da-o in *** de treaba, cum sa nu profesezi pe ce ai terminat, se da o licenta, o iei, mai dai pe urma niste examene si te-ai pus pe un serviciu bun in functie de ce ai studiat la scoala! si soramea a terminat conservatorul, a luat licenta si a mai dat niste examene ca acum sa numai lucreze pe 1500 de ron, se poate in orice domeniu, dar sa le faci ca sa le lasi in raft poate oricine

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Da frate, nu e așa ușor, trebuie să înveți pe cont propriu, facultatea în mare parte e teorie.Deja fac cursuri care să mă învețe o meserie. Diploma mă ajută doar cu -10% impozit, nimic mai mult.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Am avut un tigan la drept ( facultate unde eu am renuntat ca nu s-a prins de mine ) iti zic 100% era nefootut deloc si cred ca si acum e la fel la aproape 30 tot virgin si in 2 ani a ajuns avocat si din poze prostul se vede ca e bine pe cascaval, ma gandesc cum pe ala nu l-a apucat depresia sa renunte de tot

| GambleR40792 a răspuns:

Tu traiesti in lumea ta si ti-o spun din postura unui ratat aflat in situata ta exact ca tine, nici nu gandesti ce inseamna sa vii virgin la 30 de ani... de asta ai si diplomele alea puse doar de forma in raft

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Pai și tu de ce nu te duci la o prostituată sa te dezvirginezi?

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Problema ta sau a noastra a blestematilor de soarta de pe site-ul asta, e ca avem o varsta foarte inaintata, experienta sexuala 0, probleme de comunicare cel mai probabil cu ele, lucrul ce o fata il citeste din prima si da, mersul la curve nu rezolva problema, e ca la o durere de masea iei un ketonal iti trece peste o saptamana iei din nou si tot asa... de asta ti-am zis ca noua ne e egal cu zero ca mergem acum la escorte sau dupa 5 ani de vreme ce nu o sa facem lucrul asta pe care mai toti il fac de 10-15 ori pe luna

| Darky11 explică (pentru GambleR40792):

Să-ți mai zic că și eu am Mercedes?

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Este intr-adevar o problema GRAVA, nici eu din scoala, liceu daca daca 3 baietii sunt in relatii si casatoriti din 20 retine

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

1 sau 2 ceva de genul din postari pe insta si Facebook si cand vezi asa ceva si citesti ca nu domne, nu femeile is de vina ca au prea multe pretentii exagerate in materie de barbati te apuca disperarea efectiv

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Ceea ce afirmi tu n-are absolut nicio logica prin simplu fapt ca ai ajuns asa cum ai ajuns, de arati asa bine, ai trait in pestera n-ai stiut sa comunici cu fetele in facultate sau cum... fa-ma sa inteleg unde e buba atunci

| GambleR40792 a răspuns (pentru Darky11):

Te pomeni acum ca ai sa imi zici ca ai neglijat partea asta cu fetele si te-ai axat pe scoala si ai realizat ca ai ajuns virgin la 29, asa-i >

| GambleR40792 a răspuns:

Fa-ti o cariera frate are dreptate my friend asta worm ca mai apoi o sa ai si tu sansele tale chiar daca vin de la 40 de ani in sus, alta e viata din mercedes prin constanta cu ochelari pe ochi stii ce zic, fara nicio caterinca ti-a dat un sfat bun, dar a omis de fapt ce te DOARE pe tine, chestie ce numai suporta amanare ca ai amanat destul si tot amani

| IAR a răspuns:

Eu iti recomand sa nu te duci la prostituata si nu esti ratat, ai Politehnica+master plus ai si masina, ai si parinti buni.
Da-le in *** de scarbe, mai ales in ziua de azi numai figuri au, ai masina plimba-te, fa excursii.
Daca totusi iti doresti sa ai o iubita fa-ti un Instagram, Facebook, tinder, pune niste poze cu tine aranjat, imbracat frumos si cu masina ta, pune poze cu tine din natura, din excursii, samd.
Stiu ca e foarte greu dar incearca sa ai rabdare si nu te da batut.
Crede-ma altii sunt mai rau decat tine.

| Darky11 explică (pentru IAR):

Nu pot pune poze cu mașina, nu vreau să mă laud cu ce e al părinților, cu munca lor, mi se pare incorect și nu vreau sa par ceea ce nu sunt.Momentan incerc să mă angajez ca programator, sa am un job bine platit, și dacă realizez asta, o sa mai crească încrederea în mine.O să mă bag și la sală, deja fac 100 de flotări zilnic, in 5 seturi.

| IAR a răspuns (pentru Darky11):

Wow ce mentalitate poti sa ai, da-le masina inapoi si mergi pe jos de acum incolo daca crezi ca e incorect ca ti-au cumparat o masina.
Viata e de rahat asa ca mai bine lasa tu mentalitatea aia stupida si accepta orice ajutor care ti se ofera si bucurate de el.

| Momentan a răspuns:

Pe lângă ce au spus colegii TPU, eu te sfătuiesc să încerci să te bagi în ceva asociatie, voluntariat(poate gasesti în domeniul pe care l-ai absolvit, așa faci și experiență). Ceva activități care se bazează pe un colectiv unde ai posibilitatea să vorbești cu persoane.

| shookdazed a răspuns:

Nu poti spune ca esti sarac atata timp cat ai 2 facultati insa asta este Romania ce sa faci daca toti vor experiență insa nu au cine sa ii învețe.
Sfatul meu este sa iti găsești o meserie si eu unul am terminat 2 facultati de gura mamei si intr-un final am ajuns sa lucrez in telecomunicații, o meserie care sincer imi place foarte mult desi sunt zile si zile asta e insa invat mult mai multe lucruri aici decat sa stau la birou si sa ma bata toti la cap.
Cat despre virginitate si relatie ei bine si eu fac cat de curand 29 ani si nu am vazut in viata mea o femeie goala decat virtual in rest nu am avut ocazia desi am stat 2 ani cu o proasta insa din păcate a fost timp pierdut si tot la porno am ajuns.
Nu mai zice ca esti dependent de masturbare si porno este ceva absolut normal sa faci asta era mai rau daca nu faceai.
Incearca sa iti faci un cerc de prieteni ca sa te mai ajute sa iesi din starile de depresie ca nu sunt bune.
Si eu am fost ca tine acum multi ani atat ca eu m-am saturat sa caut sa incerc sa ma bag in seama si dupa sa fiu refuzat ori sa se lase greu cand pot in acel timp sa fac altceva.
Eu unul cand iesi in oras nici nu ma mai uit la ele zic daca ma vrea cineva sa ma abordeze sunt deschis la discutii.
Eu unul nu mai caut si nici nu imi mai bat capul e mai bine asa crede-ma fac cu bani ce vreau eu si sunt relaxat ca vai am suparat pe nu stiu cine si dupa sa ma perpelesc ca aoleu ce am făcut.
Lasa si escortele ca nu sunt bune de nimic, o sa mergi acolo vei da bani si nu vei simti nimic ba chiar te mai iau si alea la misto.
Succes

| GambleR40792 a răspuns (pentru shookdazed):

Pai el are 2 facultati dar le cam are degeaba nu te-ai prins, fix cand sa le finalizeze l-a apucat depresia ca e nefootut happy ironia sortii, acum era putred de bogat daca se tinea de carte

| GambleR40792 a răspuns (pentru shookdazed):

Si ce sfat ai pentru el, totusi omul asta trebuie sa isi rezolve SEXUL, tot cu mana tot cu mana pana ii albesc flocii de la poola, NU >

| Georgexyz99 a răspuns:

Zici ca ai terminat politehnica? Oricum la politehnica n-aveai absolut nicio sansa sa gasesti pe cineva in conditiile in care cel putin 95% din studente au deja cate o relatie... deci, slabe sanse sa mai gasesti pe cineva acum, ai deja 30 de ani, resemneaza-te cu gandul ca o sa traiesti singur pana la batraneste si o sa trebuiasca sa muncesti ca sa achiti un teanc de facturi lunar si sa ai ce sa mananci. Sunt in asentimentul tau chiar daca sunt cu 6 ani mai mic decat tine si eu deja m-am resemnat ca e GAME OVER pentru mine cu femeile din mii de abordari esuate

| Darky11 explică (pentru Georgexyz99):

Nu știu frate, nu prea sunt eu ieșit în lume, dar am o grămadă de matchuri și Tinder, le scriu și nu mai răspund.Sau nu or avea bani sa bage sa vadă mesajele primite? Ba eu nu sunt așa pesimist, mă gândesc să plec din tara sa fac bani, să mă bag la sală și să fiu o persoană mai rea, fara sa mai pun la suflet.Nu deznădăjdui, ai 23-24 ani și șanse mari să-ți găsești jumătate.La tine care-i problema? Esti urât, scund, nu ai bani, gras?

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Darky11):

Si eu am match-uri pe Tinder si nu raspund laughing!

| natur a răspuns:

Citeste cartea "Love Tactics" autori: Thomas W. McKnight, Robert H. Philips

| DenisJinga a răspuns:

M ai bagaT in depresie :'(

| luminitzamaria2008 a răspuns:

Shoot your shot

| IonicaLingurica2 a răspuns:

Podeaua e ocupata de mama ta deci mergi pe gresie sa plangi

| bancomatrege a răspuns:

Scoate șomildău șefule ca nu mai tine niciuna cont de umor cand stai cam asa ca mine pe cărășel