| Shado2boy1 a întrebat:

Am avut acum catevea zile contact sexual cu o prostituata,contactul a fost protejat numai ca in timpul actului sexual aceasta m-a zgariat nu rau dar aparent(nu am sangerat)! As putea sa iau HIV-Sida prin aceasta cale? Ea avea si mana atinsa de la vagin, sunt foarte speriat astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| sirD a răspuns:

E posibil dar nu mi-asi bate capul cu asta.
Sansele sunt foarte mici.
Asta presupune ca ea sa aiba virusul care poate e 1 la cateva sute si in plus trebuie contact de sange sa xe intample ceva care pl tine nu prea s-a intamplat.
Eu zic ca e 1 la cateva zeci de mi sa fi luat hiv

5 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Noi suntem laborator de analize?
Ce ai cautat, asta ai gasit! Ai mai si platit, ca sa stai acum cu sufletul la gura, mult timp de acum incolo.
Ce naiba, la 29 de ani,nu ai gasit si tu o fata, care sa-ti fie alaturi, sa o iubesti si sa capeti iubire?
Acum, ar cam trebui sa mergi sa-ti faci analize. Poti merge la un centru de recoltare a sangelui, unde se face obligatoriu si analiza pentru hiv/sida.Asa,daca este bun rezultatul, ajuti alti oameni care au nevoie de sange, afli si tu ce si cum, iar banii pe care-i capeti de acolo, sa-i dai unor copii sarmani.Se poate dona,parca din doua in doua luni.O sa mergi mereu sa donezi,ca sa ti se faca anlizele si poate nu o sa-ti mai arda de mers pe la prostituate.
Poate nu te-ai infectat(poate nici ea nu avea asa ceva),dar acum vezi cum e treaba? Stai cu frica in gat!
Alt raspuns chiar nu cred ca poate cineva sa-ti dea, deoarece nu am tinut nici-unul lumanarea langa voi.
Iata inca un motiv, ca sa se infiinteze acele bordeluri LEGALE, unde fetele sa fie obligate sa aiba carnet de sanatate(dar sa fie si bordeluri pentru femei, ca de ce sa fie discriminare!?).

| Blamely a răspuns:

Probabilitatea e mică, dar există, fă un test specializat să fi sigur.

| 1cristian1990 a răspuns:

Fa un test HIV! Si o sa fi sigur de trecutul tau ca nu ai luat nici o boala! Si cauta-ti o prietena, naiba sa le ia de prostituate!

| flash30 a răspuns:

Salut!
E o probabilitate mica sa fii luat HIV dupa o zgarietura. Desi mie imi este greu sa cred ca din moment ce nu ai sangerat virusul ar fi putut sa se transmita, eu zic totusi sa iti faci un test, ca sa stai linistit.
Si frate, lasa-le naibii de prostituate, gaseste-ti o fata care te iubeste si fa dragoste cu ea, nu sex cu orice panarama de pe centura.

| Shado2boy1 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! O sa fac un test peste 2 saptamani, iar altul la 6 luni, sper sa nu am nimic, Invatare de minte pentru mine de acum incolo! Va multumesc!