| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am avut un contact sexual cu prietena mea protejat undeva pe 25 luna trecuta. Menstruatia ei a inceput pe 14 si s-a terminat pe 19 ceva gen. Deci 25 corespundea ca si perioada fertila.
Eu am observat o mica scurgere albicioasa de la vagin in jos(ea statea pe spate), repet era cu prezervativ.
Eu i am zis ca acea scurgere a fost de la ea, caci dupa am verificat prezervativul cu apa si era ok.
Astazi i-a venit o sangerare mai deschisa la fel ca si data trecuta. Nu cred ca este o problema pentru ca sunt cam 24 de zile si banuiesc ca e menstruatia.
Si pe langa prezervativ nu curgea ca nu avea cum, plus ca ne am oprit dupa, iar ea a fost la baie si a urinat si a avut si o scurgere care practic a curatat tot daca era sa fie ceva.
Precizez ca sangerarea nu e foarte deschisa.
Pareri?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cea de a 11 zi a ciclului menstrual poate sa reprezinte prima sau a 2-a zi a perioadei fertile, insa doar in cazul in care ciclul menstrual actual are lungimea de 28-29 de zile. Insa datorita faptului ca sexul amintit a fost protejat pe intreaga durata a respectivului coit, se poate trage concluzia si aprecierea ca in aceste conditii formarea unei sarcini devine practic IMPOSIBILA. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca a tul sexual a fost protejat, nu poate fi gravida.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu s-a intamplat nimic care sa te duca cu gandul la o eventuala sarcina.