| Alin_2504 a întrebat:

Am citit destul de multe topic-uri, si nu am ajuns sa gasesc,, solutia" la,, problema" mea. A venit vara si am inceput sa ies si eu pe la strand, am intalnit cateva fete frumoase, asa cum imi plac mie, insa cand sa ma duc sa intru cu ele/ea in vorba, nu stiam ce sa zic si renuntam... Puteti sa scrieti aici cateva din replicile cu care incepeti o convorbire cu o fata pe care nu ati mai intalnit-o niciodata?, Am gasit cateva exemple. insa nu-s pe placul meu, si chiar nu-mi dau incredere ca as putea reusi cu ele.
Cum faceti voi? Va duceti la fata si cum incepeti, ce vorbiti? ce intrebari ii mai puneti? Multi zic ca trebuie sa vb de ceva in comun, paia daca nu o cunosc de unde sa stiu ce avem in comun? Din alea la misto stiu si eu... Ceau, ce faci? ce frumoasa esti, insa din cate mi-am dat seama nu prea le plac astfel de replici, si repede se,, satura de tine".
Astept unele sfaturi, mici povestioare, replici.
Ms Fain. Ceau. big grin

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Mai intai faci cunostinta.:buna eu sunt alin.tu? ea iti va zice numele ei si apoi o mai intrebi.vi des pe aici, cati ani ai? la ce scoala esti? ce muzica asculti? si tot asa... apoi totul va decurge de la sine. insa tu trebuie sa initiezi dialogul.te prezinti apoi o intrebi si pe ea...ce mai faci si tot asa:d

hai succes cu fetele::*:*

4 răspunsuri:
| ProjectJackpot a răspuns:

"Daca ar fi sa aleg intre o masa la KFC si tine, pe tine te-as alege scupete"(evident ca o minti, dar na, poate nu-si da seamabig grin )

| Zmeura_5657 a răspuns:

Nu e greu. ''Vii des pe aici?'',''Ce faci?'',''Esti cu prietenii?''. Nu trebuie sa fie nimic complicat, ci doar sa incepi o conversatie. Si da, cu ''Ce frumoasa esti''...mai bine las-o.batting eyelashes

| alexxino a răspuns:

Sall sunt italian asa ca nu vb bine romana.vb despre ea si sa fi glumet scoateo la oras sau unde vrei tu dar sa nu insulti si respeacto

| Alin_2504 explică:

Da, multumesc de raspunsuri, mmi-s foarte folositoare.
Daca mai e cineva cu ceva de complectat, il astept.
Ms.