| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex cu prietena mea inainte de a avea menstruatie cu cateva zile. Sunt sanse de a ramane insarcinata si inainte de menstruatie?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt dar mult mai mici decât în rest mai ales dacă are menstruație neregulată

| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt sanse sa ramana gravida, cu cateva zile inainte de menstruatie.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ciclul menstrual este de tipul REGULAT si de regula menstruatia porneste la data calculata/anticipata, sau cu o mica abatere de +/- 1 maxim 2 zile, in acel caz ultimele 9-10 zile ale unui astfel de ciclu menstrual reprezinta perioada de INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului, cea in care este cu totul imposibil sa existe in uter un OVUL VIABIL, din care sa se poata forma sarcina chiar daca sperma este ejaculata in vagin de fiecare data in toate zilele perioadei infertile. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fii tatic daca ai facut sex asa cum zici tu.

| Frank51 a răspuns:

Daca are cm neregulat exista sanse aproape la fel de mari ca in oricare alta zi.

| Donsavas a răspuns:

Există șanse dar daca menstruatia a avut loc, atunci nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Teo29 a răspuns:

In principiu nu. Dar pe viitor, folositi prezervativul, nu e de riscat.
Poate ca ea sa aiba ciclu menstrual ne-regulat si sa ramana gravida dupa...