| gabiboss111 a întrebat:

Salut,am facut sex cu prietena mea neprotejat fara sa ejaculez in ea, m-am sters am stat in jur la o ora si am facut a doua oara, mentionez ca era in perioada nefertila, este posibil sa fie insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina NU se poate forma in zilele care NU fac parte din cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE chiar daca sperma ajunge in vagin. In cazul prezentat, se poate aprecia doar ca dupa trecerea a doar 1 ora de la producerea ejacularii, de regula NU se scurge intreaga cantitate de sperma ramasa in uretra astfel ca cel mai probabil au ajuns spermatozoizi in vagin dar inutil fiindca formarea sarcinii este imposibila in conditiile precizate, intr-o proportie de peste 99%. Iar daca ai si urinat intre timp, atunci in mod absolut sigur, formarea sarcinii este IMPOSIBILA, Multa sanatate!

| gabiboss111 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu am urinat, dar ea nu era in perioada fertila

| gabiboss111 explică (pentru corbulalbrosu):

Noi am facut o pe 16 ianuarie si ei ii vine pe 23 -24 hai sa zic 25, este in perioada nefertila, nu? din ce am verificat pe toate siturile asa zice, rog seriozitate

| sofisis a răspuns (pentru gabiboss111):

Nu, nu era chiar in perioada cu risc minim.

4 răspunsuri:
| Mariana696618 a răspuns:

Nu